Mám prevziať dobierku?

mnariana
28. máj 2014

Dievcata poradte...asi tu budem prvy krat na ciernej listine, lebo neviem, ci prevezmem dobierku..objednala som 6x plienky, postovne malo byt 8 Eur, takze suma 68 Eur. Pani to chcela poslat hned, nechcela prevod, ze zaplatim pri prevzati. Pani mi vsak napisala, ze to neposlala ako jeden balik, ale ako 3, lebo to bolo velke a ze ona doplacala 5 Eur, aby som nemusela platit velke postovne..takze nakoniec je to 78 Eur = teda postovne 18 Eur. Pani to chcela vcera poslat, kedze to vlacila na postu a ze kuriera si mala objednat domov, co nevedela. Teda nepytala sa ma, ci moze byt aj takto...teraz neviem...uz som si nechala poslat aj kocik, plienky atd, aj kurierom...co ma vyslo cca 15 kg na 7,40 Eur...co by ste urobili? Je mi jasne, ze ta pani na mna bude nahnevava a roznesie ma tu...suhlasila som s postou najviac 10 Eur. Mamicky sa tu so mnou hadaju o postovne zadarmo, rozdiely v poste 0,20 Centov...poradte

sashabb
28. máj 2014

@mnariana je to jej chyba že nevedela. Raz ste sa na niečom dohodli tak to mala dodržať. Buď balíky prevziať a dotyčná vráti navyšene poštovné alebo balíky neprevziať.

0silvia0
28. máj 2014

@mnariana základom je komunikácia, navýšenie poštovného o 10 euro je veľa. Mala sa ťa spýtať, či to takto môže poslať, vtedy by si jej oznámila, že to ide aj inak (kuriérom). Komunikuj s ňou, napíš jej ako to vidíš ty a uvidíš, čo ti odpíše... Poučenie do budúcna: jasne formulovať požiadavky, jasne zadať cenové limity poštovného, poradiť dopredu dotyčnej (nie každý je zbehlý) ako ušetriť na poštovnom atď.

stefka33
28. máj 2014

@mnariana Informuj o situácii admina. Pomohlo by to predísť tomu aby si sa na tú listinu dostala. Ja osobne by som to určite neprebrala.

katkas1
28. máj 2014

ja by som neprevzala, ved ked mas dat 18e za postu to si mozes kupit aj v obchode tiek plienky, ja by som si dala od nej preplatit tych zvysnych 10e a potom prevzala, inak nie

mnariana
autor
28. máj 2014

Dakujem za radu, baliky som videla, prevzala som 2 ks...postar povedal, ze je to tak zabalene, keby to bolo previazane dokopy, bol by to jeden balik, pretoze jeden balik moze posta prevziat az do 50 kg....

vefi89
28. máj 2014

@mnariana prečo si prevzala len dva? 😕 nechápem ... pani s tebou nekomunikuje?

mnariana
autor
28. máj 2014

Vefi89, vy by ste prevzali vsetky? Zplatili 18 za postovne, ked to malo byt 8? Posledny som si nechala podrzat, podla toho, ako sa dohodneme. 1. a 2 balik po 48 Eur a 3 za 30 Eur. Tie baliky su zle zabalene - aj keby to bolo takto zabalene po 2 kusoch baleni plienok, ale dokopy zviazane, prelepene, posta by to vzala ako jeden balik ...to som sa pytala toho postara a aj z vlastnej skusenosti viem, ze posta berie aj take obrovske baliky. Dorucovatel vravel, ze uz nosil aj vacsie veci a posta berie baliky do 50 kg. Ten treti za 30 som nevzala, nechala som ho doviezt podla toho, ako sa dohodneme. Ja som ochotna platit max 70 Eur dokopy.

lilitela
28. máj 2014

@mnariana Ja to tiez nechapem, ked za 3 baliky mas dat 78 €, tak za tie dva si platila 52, teda kazdy po 26€? Lebo vsak tie baliky su asi vsetky rovnake, nie?

mnariana
autor
28. máj 2014

Nie, baliky stali ako som napisala- 1.vy 24 Eur, 6kg, 2.hy 24 Eur 6kg a 3.ti 30 Eur 8kg.