Mám pred 30tkou a nič som v živote nedokázala. Mám ešte šancu?

30. jún 2024

Cítim sa tak nešťastno. Mám pred 30tkou a nič som v živote nedokázala. Keď sa porovnám s inými rovesníkmi, či mladšími je mi zle zo seba. Cítim sa menejcenno, nemám žiadne sebavedomie. Nemám vzťahy, v ktorých by ma muži chceli a nechceli len najako využiť. Ani neviem už kde spoznávať ľudí. Mladých ľudí a slobodných, kde šancu niekoho spoznať a dať sa do poriadku. Mám pocit, akoby už na všetko bolo neskoro, cítim sa nemožne.

smutok20
30. jún 2024

Nestrácaj nádej, ja som svojho muža stretla tiež až po 30. Najhoršie čo môžeš urobiť je porovnávať sa s ostatnými - vždy nájdeš niekoho kto bude šťastnejší, úspešnejší, krajší, bohatší ako Ty. Porovnávaj sa len sama so sebou, kam si pokročila atd. Držím palce

osky
30. jún 2024

Zivot iba zacina!
Zacni zit,niekam chodit...nesed doma!
Urob si nejake vtdelanie,jazykovy ci iny kurz..
Posuvaj sa dalej

zuzikak
30. jún 2024

presne tak - nic nie je stratene. Porozmyslaj, co by ta bavilo - co by si chcela vediet, najdi si kurz, zaujmovy kruzok a hladat, kde si mozes zaplatit pre dospelych. Zi zatial sama pre seba a posunies sa v tom, co ta bavi. Co sa tyka partnera ten kludne pride neskor - mozno na tom nejakom kurze. Nepises ake mas vzdelanie - doplnit si skolu ? Jazykovy kurz ?

mojemenonikto
30. jún 2024

30tka je úžasný vek. Už vieš, že sa ti možno všetky sny v živote nesplnia a že ti celý svet neleží pri nohách. Ale na druhej strane sa tak vieš na svoj život pozrieť oveľa triezvejšie a nastaviť si reálne ciele. Urob si jedného dňa, alebo večer pohodlie, otvor si fľašu červeného vína (alebo aj džús ak nepiješ alkohol 😀) a v pokoji si premysli, čo ťa baví a čo by si chcela v živote dosiahnuť. Načrtni si cestu ako sa k tomu dostať a začni na tom pracovať. Ver mi, mám viac rokov ako ty a som presvedčený, že 30tka je presne vek, kedy skutočný život len začína. Dovtedy to bola len zábava 😉

princkrason
1. júl 2024

napis mi moja 💃

maxxim
1. júl 2024

Neboj sa, všetko príde keď to najmenej očakávame. Neuvažuj tak negatívne, pozeraj sa na to z nadhladom pretože sú tu tridsiatníci, ktorí už dosiahli niečo ale už aj vela stratili. Niečo je život, niečo šťastie, niečo konanie a niečo osud. Je však dobré že chceš napredovať, je to zdravé myslenie no nie za každú cenu zo smútkom z toho čo bolo doteraz. Držím Ti palce...

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
1. júl 2024

Ďakujem krásne všetkým za povzbudenia 🙂 .

karolinakr
1. júl 2024

začni rychlo teraz, 30 nie je až tak vela, stale maš do dôchodku 40 rokov času niečo dokazať, niekto začina v 50ke..hm stači sa nevzdávať..

karolinakr
1. júl 2024

@princkrason vidiš, už maš aj ponuku

karolinakr
1. júl 2024

najalepšie si napisat plan dvojročny a začat malymi krokmi napredovať, a nie chaoticky, že vlastne ani nevieš čo chceš a kam ideš, rovbiš všetko naraz a potom zistíš, že nemáš nič

dominikamacakova
1. júl 2024

Tak začni myslieť pozitívne, lebo takých tragédov nikto nechce pri sebe 🙂

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
princkrason
1. júl 2024

@karolinakr sa mi zda , ze skor mi Ty napises ako autorka 🙄 🙊

luccija
1. júl 2024

A čo chces dokázať?zmeniť prácu, nájsť si vhodného partnera?máš výborný vek len sa vidíš negatívne.Co to je "niečo dosiahnuť" pre každého to je niečo iné.Zacni jednou zmenou to tá povzbudí a dá ti sebavedomie.

derdia
1. júl 2024

To vôbec ak sa do žiješ 95 tak mas ešte 75 rokov pred sebou😁

maminkadeticiek
1. júl 2024

No dobre.Pracujes?Mas stabilny ako tak primerane slusny prijem?Byvanie?Pytam sa,lebo ked sa dozvieme viac urcite ti vieme.poradit co robit aby si mala zo seba a svojho zivota lepsi pocit.Deti,manzelsyvi a super karieru ti sice zabezpecit nevieme,ale to nerozhoduje o tom ci budes mat dobry pocit zo seba.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
princkrason
1. júl 2024

a nepise a nepise, take dobrodruzstvo zazijes ze Indiana Jones ,moze ist handry fajcit 😇

luccija
1. júl 2024

Keď budeš mať vhodného partnera možno ťa posunie, posmeli.Mozno by stálo za to ísť k psychologicke zistiť čo vlastne chces, čo ťa ťahá dole, možno ti chyba iba odvaha k veľkým zmenám.

maminkadeticiek
1. júl 2024

Tvpj problem.z toho co popisujes je,ze nevies prevziat zodpovednost za svoj zivot.Chyba ti zivotaschopnost,zameranie na ciel,cielavedomost.Myslim,ze aj ked ti poradime neurobis aj tak nic z toho,len si sa potrebovala vyzalovat.

karolinakr
1. júl 2024

@princkrason daj si foto do ikony, možno ti napisem
tak princ krasoň, to musiš byt ozaj krasavec

maxxim
1. júl 2024

Vieš kolko vecí som si plánoval ja? Ono to z časti vychadzalo, z časti nie, no stále mám tak nabitý program že sa nesmierne tesím na každý krok toho čo robím. Skús i ty v sebe hladať niečo čo ťa bude poháňať a to tak že budes cítiť energiu až adrenalín... ( človek niekedy nemusí urobiť nič zlé nato aby dostal,, facku " ale aj tak sa postaviť z úsmevom.
( osobne si myslím že najlepšia premena je ak začneš na niečom pracovať sama, čisto zo svojou zodpovednosťou. A niekedy i to nútené premáhanie nosí koláče..😊

princkrason
1. júl 2024

@karolinakr a ved Ty zase mas foto v profile - veceru pre Alfa 😎

mnamko
1. júl 2024
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz