Mám právo na reklamáciu náramku?

ptck
21. aug 2024

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. Pred viac, ako 30 dňami som cez internet zakúpila náramok ten sa mi však rozpadol. Tak som sa rozhodla napísať mail o reklamáciu náramku s priloženou fotografiou poškodeného produktu. Odbili ma s tým, že oni majú politiku, kde po 30 dňoch nereklamujú a ponúkli mi ten istý produkt s tým, že si musím zaplatiť cenu materiálu práce a poštovného. Chcem sa, preto spýtať či existuje niečo čím by som sa, ako spotrebiteľ vedela brániť a presadiť si svoju reklamáciu. Za každú radu budem vďačná 😊

biba_18
21. aug 2024

slovenský e-shop? môžu mať politiku akú chcú, zákon platí aj pre nich

ptck
autor
21. aug 2024

@biba_18 Áno. Ďakujem

melanta
21. aug 2024

@ptck platí pre nich jediná politika a to politika zákonov. Podľa občianskeho zákonníka máš nárok tovar reklamovať do 2 rokov. Toto im pošli v odpovedi na mail s dodatkom, že pokiaľ si nevedia prečítať zákon, môžu zavolať na infolinku SOI, tam im určite poradia v tom, aké majú zákonné povinnosti. A pošli náramok poštou s oficiálnou reklamáciou.

maranco
21. aug 2024

@ptck môžeš napísať tu a prilož komunikáciu
https://www.soi.sk/sk/Podavanie-podnetov-stazno...

hipuska
21. aug 2024

ja som v inej veci pisala na SOI. A veci sa zrazu pohli ....

mandzula
21. aug 2024

@ptck to uz su aki v.jebanci, urcite pocitaju s tym, ze to mnohych odradi. Zaujimalo by ma, co maju na stranke uvedene v obchodnych podmienkach a podmienkach reklamacie. Okrem ineho by som na nich upozornila SOI.

ptck
autor
21. aug 2024

@ptck zisťujem že slovenský predajca to ziavne nie je čo sa teda komplikuje ... engraving.si viem sa aj tak nejakým spôsobom brániť

juliacenc
21. aug 2024

Urxite by som kontaktovala soi a nenechala sa hned odbit. Soi vie pomoct vo vela pripadoxh

tribratri
21. aug 2024

@ptck Tak potom zabudni na to. SOI nema dosah

hipuska
21. aug 2024

daj stranku odkial si objednala

ptck
autor
21. aug 2024

@hipuska engraving.si

melanta
21. aug 2024

@ptck nič nevyriešiš. Engraving.si nie je slovenský eshop, čiže so SOI nevyriešiš nič. Obchodné podmienky v slovinčine, evidentný odrb táto stránka.

biba_18
21. aug 2024

sú to slovinci ... len nechápem čo znamená že si musíš zaplatiť cenu materiálu práce a poštovného - veď to je nový náramok ... no nevadí, toto ozaj neviem ako sa dá riešiť ... ☹

hipuska
21. aug 2024

hej, nic nevyriesis. Na stranke maju inak uvedene, reklamacia 30 dni

biba_18
21. aug 2024

@melanta nie je to odrb, len proste nie sú slováci ...

ptck
autor
21. aug 2024

@biba_18 ponúkli mi ten istý náramok pri týchto podmienkach ak by som chcela

biba_18
21. aug 2024

ako, veci majú pekné ... čo sa ti tam pokazilo?

ptck
autor
21. aug 2024

@biba_18 rozpadol sa mi náramok polámalo sa očko
Je pravda že nosila som ho od kedy prišiel ale za tú krátku dobu nie je možné aby sa rozpadol a manuálne sa nemal kde poškodiť keďže som cely deň iba s bábom

biba_18
21. aug 2024

to mi je ľúto ☹ a nedá sa to opraviť na svk? vždy lepšie ako nový náramok ...

liz_lemon
21. aug 2024

@ptck a ty si si vobec nepozrela ich stranku? ved podmienky maju v slovincine, maju tam aj napisane, ze sa to vyraba v Slovinsku

muchotrafka298
21. aug 2024

Tam slovenskymi zakonmi nevyriesis nic. Kedze je to slovinsky e-shop, vseobecne obchodne podmienky maju tiez v slovincine. K vrateniu penazi maju napisane, ze ak sa ti vec pokazi do 30 dni, mozes podat reklamaciu. Tebe neprisla stranka podozriva? Nie je to po slovensky, nemozes reklamovat, nemozes vratit tovar.

tribratri
21. aug 2024

@ptck hadam len neuvazujes o dalsom naramku od nich?