Mám pokračovať v písaní poviedok?

12. sep 2022

Ahojte. Mám taku špecifickú otázku.. kedysi som písala poviedky na škole, na súťaže, v ktorých som sa umiestnila na poprednych miestach a raz druhe miesto na celoslovenskej.. ...teraz som dlhšie na materskej a teraz mi staršie dieta nastupilo do škôlky.. čiže mám akoby viac času, a chcela by som sa opäť začať tomu venovať.. možno aj v budúcnosti by som chcela hľadať prácu na tento štýl, ktovie...lenže neviem ani či som v tom naozaj taká dobrá, ubehlo viac času a fakt som sa posledné roky ani neumiestnila, tak aj pochybujem či to ma zmysel...🤷🏽‍♀️ 😏 .. pridám vám sem moje poviedky, ktoré som napísala, jedna je fakt staršia... možno by som chcela feedback od normálnych ľudí a nie mojej mamy, ktorá len chváli 😂 vďaka za ochotu a prip komenty

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
12. sep 2022
janinah
12. sep 2022

Skús to dať do skupinky Všetko o knihách,tam sú sčítané dievčatá.

veronika_sk000
12. sep 2022

druhu nedokazem precitat, je v zlej kvalite..co sa prvej tyka, tak mi tam chyba podstatna cast pribehu, co ju k tomu viedlo, nejaky predvoj udalosti, alebo ako by som to povedala.. inak by to mohlo byt dost dobre citanie so sokujucim zaverom..pripadne by sa to dalo pretransformovat na basen s volnym versom

autor
12. sep 2022

@veronika_sk000 toto bolo do súťaže 321 slov... Vyhlasovalo ju radio slovensko a muselo tam byť tolko slov aby to nejak spolu tvorilo pointu .. zabudla som dopísať k tomu

nika23t
12. sep 2022

Ak Ta to baví, napĺňa a vieš pri tom relaxovať, tak nie je o com. Určite by som písala, ak by som to vedela. Lebo aj písanie je oslobodzujúce. Držím palce, nech sa darí 😊
P. S. Viem si predstaviť, že by som tvorbu od Teba čítala a ze by ma to bavilo.

salome123
12. sep 2022

Mám rada realistické diela...toto mi pripadalo príliš na silu...prestala som to čítať po Tom ako zahodila zlatú retiazku do kanála.

petrarac
12. sep 2022

Styl pisania je urcite dobry, ja by som takto kvetnato nevedela pisat ale rozhodujem sa najskor podla nametu ci zacnem nieco citat- neviem o com je cely obsah ale z toho co som narychlo precitala az tak netusim vediet o com je to cele lebo sa mi zda ze podobnych poviedok som uz citala dost. Chcelo by to nejaky originalny napad aby to bolo o niecom zaujimavom a potom drzim palce 🙂

bosorka2302
12. sep 2022

tiez som pisala poviedky, aj roman mam jeden v supliku. Zial nejako sa nemozem dokopat to vydat, som tak zaneprazdnena ze nechce sa mi obehavat vydavatelstva a zistovat co a ako....Ale inak tiez asi rozmyslam ze budem v tomto pisani pokracovat ...aspon do blogu alebo ak budu nejake amaterske sutaze...literarne kluby a pod.

cosmic_origin
12. sep 2022

Trochu viac opisov, alebo minimálne prídavných mien, kvôli atmosfére, ale aj aby slovesá neboli tak blízko pri sebe a neznelo to skôr ako návod než poviedka. Opísať atmosféru mesta: Aká je ulica? Prázdna, široká, čerstvo po daždi, prekypujúca žiarou pouličných lámp, temná, malá? Aký je kostol? Starodávny, moderný, do neba sa týčiaci, malý, dedinský, rozpadajúci sa? Skús k podstatným menám pridať nejaké prídavné mená, aby to vytváralo nejakú atmosféru.
A ešte pár výhrad. Výraz "LEDka... dramaticky bliká, mieša vo mne strach aj smútok" sa mi zdá dosť divný. Osobne by som to nahradila niečím ako "vzbudzuje/vyvoláva vo mne zároveň strach a smútok". A takýto lsd trip, od zahodenie zlatej retiazky až po vraždu, z pár glgov obyčajného alkoholu? Nevadí, že je to nerealistické, ale treba to nejako odôvodniť, alebo aspoň opomenúť, že postava sa z toho cíti divnejšie, než z normálneho alkoholu.
Ešte tá pointa, že "láska bolí" sa mi zdá zároveň dosť náhodná a prvoplánová. Trochu lepšie vymyslieť, ako do celého príbehu, nie len do posledných viet zakomponovať nejakú myšlienku a neprezradiť ju, aby sa nad tým človek musel zamyslieť, nech ju nájde.
Okrem toho žiadne námietky.

autor
12. sep 2022

@cosmic_origin píšem v komentári, že to bola poviedka do súťaže 321 slov...mam ich presne tolko.. nemohla som viac..

cosmic_origin
12. sep 2022

Ale aj s takýmto limitom sa to dalo napísať inač. Určite sú tam pasáže, ktoré by sa dali vyhodiť a nahradiť niečím iným.

autor
12. sep 2022

@cosmic_origin možno aj preto som nevyhrala 😉

katka700
12. sep 2022

Prvá poviedka je dobrá, príde mi ako začiatok detektívneho románu s psychologickou zápletkou. Druhá sa bohužiaľ nedá prečítať.

ivka225
12. sep 2022

Ak ti to niekto vyda (podla mna nie), tak pis ...