Mám nahlásiť nedodržanie karantény?

16. mar 2020

Baby, čo mám urobiť? Susedovcom v panelaku sa vrátila dcéra z Rakúska, pracovala v lyžiarskom stredisku. Jej kolega, čo tam robil na lanovke, má vraj coronavirus. Oni by mali teraz celá rodina byť v karanténe. Samozrejme, že kašlú na to. Mladšia sestra beha po vonku na kolobežke (áno, má aj rúšku), matku som stretla, že ide do obchodu. Muž šiel normálne do prace. Akože karanténa jak vyšitá. Mám ich nahlásiť?

airaw
16. mar 2020

Samozrejme

dzulli1980
16. mar 2020

Jasné ... vďaka takýmto "zodpovedným" sa to potom šíri kade tade :-/

veronikaszabova
16. mar 2020

Jasne, ze ano

zanet266
16. mar 2020

ja by som ich najskor išla upozorniť akože dobre chápem nedodržanie karanteny ,ale platiť tolke peniaze,zas nechcela by som nejaku rodinu pripraviť o tolko eur...

veronikaszabova
16. mar 2020

@zanet266 pripravit o €??? A co ked ich lahostajnost niekoho pripravi o zivot??

dian32
16. mar 2020

Nahlas aj ja by som to spravila.

elizabeth175421
16. mar 2020

Ja by som ich nahlásila @zanet266 toto nie je o tom, že človek chce niekomu zle. Keď nevedia dodržiavať pravidlá, tak asi majú veľa peňazí, nech platia.. Ako my máme brať ohľad na ich finančnú situáciu ale oni na naše zdravie nemusia? Čo je viac, peniaze alebo zdravie? 🙂 neútočím na Vás, slušne sa pýtam a kon#tatujem, aby ste to nebrali v zlom.

monca0021
16. mar 2020

Nahlásiť určite..už dávno by som volala.
Si predstav že sa napríklad nakazí tvoje dieťa od nej/neho
A takto sa to potom šíri, ani by som nerozmyslala

zanet266
16. mar 2020

@veronikaszabova
@elizabeth175421 ja som vyjadrila svoj názor.mne by to nedalo ,niekoho nahlasiť v prvom rAde by som išla osoby upozorniť a oboznámiť že ak sa to nezmení nahlasim ich...ja som tiez v karantene,manžel je kamionista a čakáme bábo ale toto by som proste nedokázala na súdenie je tu niekto iný....najskôr by som upozornila a už ma nechajte tak to bol môj názor 🙂

kikulienkadd
16. mar 2020

158

h2
16. mar 2020

@zanet266 Ak ich pôjde upozorniť, tak:
1. Ohrozí sama seba kontaktom s nimi.
2. Budú na to kašľať. 2 týždne je dlhá doba, pôjdu von. Treba na nich políciu, potom si to možno uvedomia.

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
16. mar 2020

@zanet266 upozornila som ich. Vysmiali sa mi, že na nákup ísť musia. Pritom vedeli, že im príde dcéra domov. Mne táto situácia nie je ľahostajná. Mam dve deti vo veku 10 mes a 8 rokov. Popri tom môj otec je veľmi vážne chorý, má obstrukcnu chorobu pľúc. Ja mam tiež vážne autoimunitne ochorenie. So susedovcami vychádzame dobre, ich dcéra (ta mladšia) sa k nám chodieva hrávať. Ale moje zdravie a zdravie mojej rodiny je pre mňa priorita.

janba
16. mar 2020

Zavolať, nahlásiť. Toto už nie je sranda

autor
16. mar 2020

@janba kde sa to vlastne nahlasuje?

zanet266
16. mar 2020

tak keď vás vysmiali tak ich nahláste, vysmejte ich vy...vždy je niekto kto s nákupom pomôže...aj moja svokra je chorá s plucami a ešte aj po operácii a starká tak isto takže sa kontaktu vyhýbame....len niektorí ludia si nedajú povedať ani po XY upozorneniach

angelinja
16. mar 2020

@zanet266 nie ziadne upozornenie, nebolo to jasne povedane???

zanet266
16. mar 2020

tuším na 158 môžte volať

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
angelinja
16. mar 2020

anonym do zameetnania dat tiez vediet a hotovo

nikyball
16. mar 2020

Keby chceli niekoho o nákup poprosia. Určite nahlásiť

ssandyy
16. mar 2020

@zanet266 nechcela by si toľké peniaze platiť? Takže to ked niekoho nakazia a úmyselne môžu aj usmrtiť to je lepšia varianta?
Pána beka sa mi zastavuje rozum nad niektorymi ľuďmi!

angelinja
16. mar 2020

@zanet266 tebe BY NEDALO NIEKOHO NAHLASIT???? A IM MOZE DAT OHROZOVAT DRUHYCH????? PRECO JE TENTO SVET NAOPAK????? TAK CO J ENORMALNE ZE VY STE NORMALNA A ONI SU NENORMALNI ALEBO ONI SU NENORMALNI A VY STE NORMALNA...V TOMTO SVETE SA TOTO ZACALO ROBIT UHYBAT DRUHYM CO SPRAVILI CHYBYT ATD...PROSTE JE TO CELE NA HLAVU KONECNE SI UVEDOMIME ZE CO JE NORMALNE A CO JE UZ ZMYSLANIE NENORMALNE

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
h2
16. mar 2020

Na nákup ísť nemusia, môžu objednať online, zaplatiť prevodom cez internet, upozorniť, že sú v karanténe a prevziať potraviny bezkontaktne (kuriér ich nechá pred dverami.) V prípade, že sa to z nejakého dôvodu nedá (nemajú internet, nevyznajú sa v týchto veciach... nech sa obrátia na nejakú infolinku - snáď aspoň telefón niekto z nich má.) Nie je nič, čo by ospravedlňovalo porušenie karantény!

zanet266
16. mar 2020

@angelinja
@ssandyy krásavice ked sa niekto nechce ohrozit tak nech sedí každý doma aby sa ochránil opakujem sa to že sú oni sprostí a chodia po vonku je ich chyba ..tak sa tu do mňa nepúštajte ja svoju karantenu neporušujem a neohrozujem žiadneho člena našej rodiny od nášho bába v brušku cez deti ,až po starých rodičov tak ma tu už nespomínajte lebo najmúdrejšie sú práve tie čo sedia doma za modrým koníkom a nemajú ani nikoho v zahraníčí a ani ten skutočný strach neprežívajú tak opakujem ked viete o mne NIČ tak nebudtte múdre a nepoučujte mňa...ja viem čo mám robiť a ked sa nemáte s kým porozprávať nepúštajte sa do mňa-.pekný deň

angelinja
16. mar 2020

@zanet266 AHA SAK TY SI CHCELA SA PYTAT ZE CO MAS ROBIT!!! TAK NACO TU VYPISUJES ZE NEVIES CO MAS ROBIT, KED TI CLOVEK JASNE POVIE ZE CO MAS ROBIT A TY SA URAZIS??KKS NONSENS TITO LUDIA.RIES SI TO JAK SCES..JA DOMA SEDIM ALE KOLI TAKYM DRBNUTYM LUDOM DOKELU AKO NA JEDNEJ STRANE AJ DRUHEJ NESCEM SEDET DOMA ESTE DALSIE DVA MESIACE

fiafia
16. mar 2020

Urcite nahlasit, tu uz dobre susedske vztahy idu bokom. Maximalna nezodpovednost😈😈😈 ze ona ide do obchodu by som mozno este prekusla ale on do prace, dieta kadatade po vonku. Niektori ludia fakt nevedia co je karantena, nie pokuta ale vazenie im dat.

ssandyy
16. mar 2020

@zanet266
1. Nesedím doma na koniku
2. Pracujem a som v 6 mesiaci tehotenstva
3. Mám krstnu v zahraničí
4. Prečo ja by som mala sedieť doma ked som nebola v kontakte s nikým zo zahraničia a podobne.
5. Práve od teba čo máš dieťa v bruchu a možno aj príbuzného v zahraničí by som takú odpoveď nečakala. Boli jasné pravidlá a opatrenia, preto sa dopláca na takých ľudí. A my čo sa snažíme na to doplácame KRASAVICA

katulik123
16. mar 2020

Pekne ťa prosím zavolaj na políciu. Inak sa takí ľudia nepoucia😔 a zbytočne to bude tu horšie keď sú takí ľahostajní. Inak sa dopustas aj ty trestného činu keďže o tom vieš a nezakrocis.. Úplne vážne 🙄

zanet266
16. mar 2020

@angelinja kde sa ja pýtam čo mám robiť ?? si mimo ?táraš z cesty asi máš teplotu