Mám málo vlasov, pomôže mi ostrihanie nakrátko?

lucmirka124
3. júl 2019

Ahojte zienky, rada by sa poradila ohladom mojich 5 vlasov na hlave😤, nikdy som nemala huste vlasy, no od porodu ich mam ozaj 5 na hlave, dcerka ma 2,5 roka, padat uz nepadaju, narastli mi aj tie male vlasky ale to ozaj par, mam ich velmi riedke. Sampony vitaminy vymyslam stale daco co by im prospelo, farbim mozno raz za 4 mesiace.ale sama vidim ze sa mi kuty robia.dlho uz uvazujem dat sa ostrihat, premyslala som aj ze dat si par pramenov prirobit( neviem ako sa to spravne vola) ale zas ci si tych 5 vlasov nedokaslem este viac....vlasy nosim v stipci bo rozpustene neznesiem. Myslite ze by si ostrihanim odychli zregenerovali sa?dakujem za vsetky rady a nazory❤️

natuska87
3. júl 2019

@lucmirka124 krátke vlasy pôsobia "hustejšie"...fakt...Oddýchnuť si oddýchnu, tiež fakt.Jednoducho , skúste.Vlasy dorastú...😉😉😉

evkamotka
3. júl 2019

Minimálne to lepsie vyzera. Ja mam malo vlasov geneticky, mala som rozne ucesy a fakt je ten, ze pocet vlasov neokasleme. Raz ich je malo, tak ich je malo. Da sa len trocha vizualne salit, lebo pri dlhych je to ocividnejsie

baskaa_1998
3. júl 2019

@lucmirka124 ja mám prirodzene kučeravé vlasy ale žehlím si ich. Vždy som túžila po dlhých vlasoch,ale jednoducho mi za 1. Ani nerastú tak rýchlo keďže sú kučeravé a za 2. Ani sa mi to nehodí lebo mám vlasy riedke. Dlho som bojovala s tým priznať si že jednoducho s krátkymi vlasmi vyzerám lepšie a aj mi rýchlejšie rastu keď sa dávam podstrihnut. 🙂 Myslím že voľba je jednoznačná,určite skúsiť krátky strih

evkao
3. júl 2019

urcite to vyskusaj, ja sama mam tiez jemne vlasy, a vzdy ked sa dam ostrihat na mikado, vyzeraju ovela lepsie, hustejsie a aj zdravsie ;) minimalne to bude zmena a tie my zeny mame rady, ci nie? 🙂

lindusss2016
3. júl 2019

Vlasov viac mat nebudes, lebo ostrihanie nema vplyv na to, ze sa vytvoria nove korienky. Ale budu asi vyzerat hustejsie a mozno trosku spevneju. Urcite si aspon oddychnu

lucmirka124
autor
3. júl 2019

@lindusss2016 nemas nahodou radu any sa vytvorili nove korienky z ktorych narastie daky vlas?😊

0silvia0
3. júl 2019

@lucmirka124 mne kaderníčka poradila toto, ale ja zas vlasov mam dosť, takže som to používala len kratko

lucmirka124
autor
3. júl 2019

najviac pomohol asi kofeinovy sampon, prestali mi padat chumace vlasov, dr mi brala aj krv ci to extremne padanie nemoze byt dakou zdravotnou pricinou. Ale nic take, asi teda skusim riadne podstihnut,a vratim sa ku bylinkovemu samponu

lucmirka124
autor
3. júl 2019

@0silvia0 pozriem to dakujem, a ty si efekt videla? Dobre to urobilo tvojim vlasom?

lindusss2016
3. júl 2019

@lucmirka124 fuha, to ti nvm, ale mozno aj masaze hlavy by neboli zle a asi to bude problem zvnutra, mozno by to chcelo nejake komplexnejsie vysetrenie, ci ti nechybaju nejake vitaminy napr. Ale tak taketo veci su podla mna hlavne geneticky dane a s tym vela nenarobis. Urcite si tie vlasy skrat a nech ti kadernicka poradi nejaky objemnejsi uces

0silvia0
3. júl 2019

@lucmirka124 mala som to používať 3 mesiace, ja som to používala len asi mesiac, ale nevšimla som si žiadny mega účinok, ale ja nemám riedke vlasy, len mi v tom čase viac padali. Ale kaderníčka to veľmi chválila, vraj ženám rastu nové vlasy, ale neviem posúdiť.

katren
3. júl 2019

@lucmirka124 za mna klasika Dixi zihlavovy 😉

elementissa
3. júl 2019

Bohužiaľ, vlasové korienky sa ti nové nevytvoria. Tie mame geneticky dane a vytvárajú sa v presnom počte už v maternici pri prenatalnom vývoji. Počet vlasových folikulov nevieš ovplyvniť.
Aj keby ti vypadali všetky vlasy, vlasové folikuky ti ale pod kožou ostávajú. Takže tie, ktoré ti vypadali by ti špeciálnymi kurami ešte mohli dorast. Ale to sa asi nerobí u kaderníčky, skor na nejakej špecializovanej klinike dermatologickej.
To, čo ovplyvnit vieš je vzhľad vlasu - najmä jeho hrúbka (to vieš celkom pekne regulovať stravou, keratinovymi kurami, ktoré ti spravia aj v niektorých kadernictvach, no majú na to vplyv aj hormóny, preto sa hrúbka vlasu môže počas života meniť). Taktiež, čo pomáha k lepšiemu vizuálu - správne zvolený strih. Ak máš malo vlasových folikulov (ako vravíš, ze cely život máš riedke vlasy) a vplyvom hormónov sú ešte aj jemne a vypadávajú, tak vieš nasadiť tu keratinovu liečbu na hrúbku vlasu (spolu s dobrou stravou) a zvoliť vhodný účes, ktorý opticky vlasy zahusti. Pri riedkych vlasoch sú krátke strihy jednoznačne najlepšia voľba. Ale pozor, krátke vlasy treba viac upravovať, aby vyzerali k svetu a držali pekný tvar. Jasne, ak sa dáš ostrihať úplne na krátko (pixie) alebo na ježka, tak nebudeš mať s úpravou žiadnu starosť 🤣🙈 keď máš dlhšie, hodíš do gumičky alebo do stipca a neriešiš,ale ja sama viem, keď som nosila krátky postupný bob, ako som si vlasy dlho upravovala každý deň, aby to aj malo tvar - každý deň som ich žehličkou vytacala od koreňov a tupirovala a lakovala, aby vzadu držali pekný tvar gulicky... To som mala taký kratucky, že na temene hlavy som to mala strojčekom zostrihane a najdlhšia vrstva mala cca 12 cm. Keď som pri tom pol hodinu každé ráno nesedela a neupravovala to, tak som vyzerala ako dake vypelichane kura, o žiadnom ucese sa nedalo hovoriť.
Jednoduchý účes, ktorý nevyžaduje toľko úprav je napríklad krátky rovný bob so zadnou vrstvou po uši a prednou po bradu alebo "na pazatko", rovný strih popod uši. To stačilo vyfukat a podtocit konce, aby to nabralo objem. V súčasnosti ale nosím polodlhy strih po lopatky a to je na úpravu najjednoduchšie - vycesem do vysokého copu, drdola, zapnem stipcom, zapletiem, zakrutim. Tiez nenosím rozpustené, lebo to vyzerá na mne strašne. Ale nemám námahu s účesom.
Krátky strih ti pridá objem, aj to bude vyzerať upravenejsie ako vyplznute dlhé "svitky", ale budeš musieť úprave venovať trochu viac času ako doteraz. Ale za vyskúšanie to isto stojí 🙂

evittam
4. júl 2019

@lucmirka124 Nove korienky sa nevytvoria. Vlasy mozu len spevniet.

miadi
4. júl 2019

Myslim ze plešaty muži by vedeli uz davno Keby nieco existovalo na tvorbu novych korienkov😀vsetky zazracne sampony su podvod. Maximalne si mozes dat na plastickej chirurgii nastrelit a aj to neposobi ako normalne vlasy. Najlepsie si dat taky strih vlasou co vyzera dobre aj s riedkymi vlasmi

lucmirka124
autor
4. júl 2019

@elementissa dakujem, presne toto viem ze kratky vlas treba viac upravovat, ja tie moje radsej nefenujem nezehlim a umyvam tak kazdy 3 den, lebo tiez ze kazdodenne umyvanie nafigu, podstrihla som teraz si o 6 cm mam ich nad a plecia. Ale do toho stipca a drdolu ked dam mam taky miny copik ze az. Preto uvazujem ze to strihnut nadobro na daku 4-5 cm dlzku a nech odychuju, ze to natupirujem nalakujem do strapata a ide sa.teraz vyzeraju k svetu po umyti a na druhy den katastrofa

lucmirka124
autor
4. júl 2019

@miadi jasne mas pravdu najlesie su reklamy s pripravkami po kt zazracne plesina zmyzne😊 ale bodaj by to fungovalo. Asi ozaj len aby si vlasy odychli a zhrubli kus, lebo vidim ze sa mi to len horsi aj ked sa snazim zbytocne ich nezatazovat

miadi
5. júl 2019

@lucmirka124 urcite to nie je take zle ako to vidis na foto mas vlasy 😁