Mám komplexy a neviem sa prijať

9. apr 2022

Neviem sa prijat ,roky som sa snažila zmeniť no nejde to. Nezapadam ,som tichá..ľudia sa somnou preto nebavia.
Jediný kto je pri mne ako tak je manžel, mama s deti

patus_2
9. apr 2022

Aj ja som tichá, som ťažký introvert, ľudia sa so mnou nebavia, mám iba pár kamarátiek a kamarátov s ktorými sa viem baviť a aj napriek tomu som sa naučila samu seba mať rada. Keď to nejde, tak si nájdi psychológa. Musíš sa prestať zamýšľať nad tým, čo povedia ľudia, dôležité je aby si sa ty cítila dobre. Nájdi si záľuby, buď sama alebo kľudne s deťmi, s manzelom, choďte na výlety, len tak na prechádzku, užívajte život, že máš muža a deti a kašli na ostatných.

autor
9. apr 2022

@patus_2 áno ,viem čo by som mala robiť ale nejak mi to nejde..a myslela som si že muž je tá najväčšiu opora ale nie. On je proste opak mňa .

luccija
9. apr 2022

A preto Ti nemôže byť oporou, že je extrovert či nerozumiem?A ty sa s ľuďmi rozprávaš?akých myslíš ľudí, keď niekde ste, alebo...

kubkovamama
9. apr 2022

Tiež som tichšia,introvert,s nadsazkou skoro asocial.Takisto muž opak,spoločenský,akčný,hlučný.Rokmi som sa naučila,že to aká som,nie je nič zlé a spoločnosť ako taká ma predsa nemusí prijať takisto ako ja niektoré veci a ľudí nedokážem tolerovať.U mňa bol problém nulové sebavedomie od školy,blbý vzťah s blbym chlapom,ktorý na mne nič dobré nevidel a až po 30tke,rozvode,deťoch a všelijakých osobných a pracovných zmien sa to dostalo do bodu keď sa cítim dobre tak ako to je.Nemozes sa spoliehať na mužovu oporu,aj keď je super ak to chlap chápe a vie ta podržať,ale základ si ty sama a zrejme už máš tiež vek,kedy už treba vedieť odfiltrovať niektoré veci a byť sama pre seba.Nikto ti sebavedomie nezdvihne ani ti nepomôže sa stať extrovertom.Iba ty si vieš pomôcť zmenou v hlave,maj na háku okolie.Ak ti muž pomôže je to plus,ale nie je to hlavný pilier.Skus si od neho trošku vziať.Mne to pomáha,trošku ho pozorujem ako sa chová,ako komunikuje v situáciách a s ľuďmi,ktorých ja nemusím a už dávno by ma nebolo.Som introvert naďalej a vždy budem,kontakt s ľuďmi ma veľmi vyčerpáva,ale mám deti,rodinu,prácu kde musíš fungovať a niečo málo treba prekonať.Bude ti lepšie,keď zvládneš nejakú aj maličkosť sa premôcť,potom sa pochval,odmeň a pomaly sa budeš cítiť lepšie a lepšie.Nezmenis svoju podstatu,vždy budeš uzavretá,ale naučíš sa,že na tom nie je nič zlé a netrápit sa tým.A k tým ľuďom,že sa s tebou nebavia-potrebujes aby sa s tebou bavili?Kto to je vlastne?Stoja vôbec za to aby ťa to škrelo?Možno ich vo svojom živote nepotrebujes.Mne stačí chlap,deti,rodicia,ségra.Netreba mi nikoho viac,kamošky,kolegyne zvedavé na súkromie.

sickynickyobsadene
9. apr 2022

Myslím,že by sa tu mala založiť skupina introvertov.Mala by velaaá členov.Pripojim sa

bloger
9. apr 2022

Tí najdôležitejší ľudia ťa majú radi. To je najviac. Máš svoju rodinu a ich lásku a pochopenie.

autor
10. apr 2022

@bloger ja viem presne to si vravím .ale cítim akési prázdno v sebe 🤔