Mám ísť do autoškoly i napriek tomu, že o riadení vozidla skoro nič neviem?

7. jan 2023

Ahojte mam 26 rokov a az teraz som pocitila tuzbu ist na ten vodicak. Doteraz som neprejavovala ziadny zaujem. No problem je v tom ze neviem ci by som to vlastne spravila kedze ma nikto neucil riadit auto na miestach kde niesu ine auta doma si to tiez neviem vyskusat pretoze priatel ma auto na automat a s tym teda fakt nieje veda ist. Ako tak mam potuchy o spojke kedy sa pouziva nieco o preradovani viem ale cuvanie a parkovanie zda sa mi to nemozne. Mam ist do autoskoly s tym ze este som neriadila auto ? Bojim sa velmi ze pohorim. Pekny vecer vam prajem .

pribinak
7. jan 2023

Chod, držím palce

nenisom
7. jan 2023

Ano chod 🙂 ja som na tom bola presne tak isto a teraz už mam vodičák ;)

viestta
7. jan 2023

Autoskoly su predovsetkym pre tych co sa chcu naucit jazdit, nie pre tych co svoje jazdenie na cierno chcu zoficialnit. A autoskoly su na to aby ta naucili jazdit.

aurorastone2
7. jan 2023

Tak kamoška si šla robiť a aj spravila a predtým akurát tak sedela na mieste spolujazdca nič iné, určite chod a zvládneš to

jankak50
7. jan 2023

Choď ja som šla až v 25 a rovnako ako ty nechápala som ako môžu ľudia automaticky v aute všetko robiť :D a teraz úplne pohode milujem šoférovať.

apolka77
7. jan 2023

Autoškoly sú presne pre toto čo píšeš. Naučia Ťa všetko. Ja som tiež nič nevedela o spojke atď..a to som už mala 35... Je to SKOLA 😊 tak do toho.

sissy27
7. jan 2023

Presne na toto autoskoly su - aby si sa naucila ovladat auto. Legalne to ani nemas co skusat niekde inde.

marianarem
7. jan 2023

Chod, ale over si, ci robia aj cvicisko. Ja som kedysi chodila v Piestanoch a cvicisko veru nerobili. Hned na prvej jazde v zivote rovno na najrusnejsie cesty PN. Predtym som v zivote ani paku nedrzala. Mala som sok a strach a nikdy ma nepresiel, vodicak mam, ale z roznych dovodov nejazdim a toto je jeden z nich.

54tinka54
7. jan 2023

Anoo choď, veď predsa nato sú autoškoly. Budeš mať jazdy, cvičisko a aj teóriu, všetko vysvetlia, naučia.

lija22
7. jan 2023

zartujes. myslis, ze my ostatni, co sme si robili vodicaky na strednej sme mali jazdenie nacvicene? 🙂 kdezeee
len smelo.

moonlight1210
7. jan 2023

Moji rodicia auto nemali. Na VS ma zlanarili kamosky, ze ako vysokoskolaci mame zlavu, skoda to nevyuzit. Tak som sla.
S uplne nulovymi vedomostami o aute, kedze dovtedy som cestovala v aute tak dvakrat.

Neboj sa, naucis sa to.

autor
7. jan 2023

@nenisom super mne sa to zda nemozne ze ja by som mohla mat vodicak 😅

autor
7. jan 2023

@viestta ja sa velmi tuzim naucit riadit auto len sa bojim sa pohorim ze pri rozbiehani mi to bude skapinat ze zle zaradim rychlost atd....proste ze velmi pohorim

viestta
7. jan 2023

Joj takych soferov co na prvej jazde mali skakaci benzin su na cestach statisice. Toho sa neboj, to sa podda

autor
7. jan 2023

@marianarem wau no tak to si iste overim umrela by som ak by ma takto hodili do hlbokej vody

yanni
7. jan 2023

A naco si myslis, ze ta autoskola je? Len na strcenie vodicskeho do ruky? Tam ta to vesto naučia. Ked si bebudes celkom ista, mozes si este doplatit jazdy nad ramec. A teorii sa muses len naucit.

pinkgirl
7. jan 2023

A čo myslíš ako to majú ostatní účastníci kurzu? Môj syn začal teraz v decembri kurz a za volantom ešte nesedel. Na to je predsa autoškola kde ho naučia teóriu, trenažér, cvičisko, jazdu v doprave. Inštruktor všetko vysvetlí a hlavne má ako spolujazdec prostriedky na zasiahnutie v prípade potreby.

yanni
7. jan 2023

@viestta haha moj otec to vola kochati benzin. Aj ja som mala. Ucila som sa este na starej skodovke, aj pocas kurzu ma prelozili (konecne) na fabiu.

yanni
7. jan 2023

Autorka, ja som mala 18, ked som zacala chodit do autoškoly. O autach som nemala ani paru. Naucila som sa vsetko tam a urobila skutky na prvy krat. Budem mat 45, tak si asi vies, ake auta wtedy boli bezne. Teraz uz mate vsetci vyhody v modernych autach so servo atd. ja som zacinala prve jazdy v autoskole este na starej skodovke. Potom sa jej nieco stalo (vdaka bohu) a dalsie jazdy uz som mala na Fabii.

autor
7. jan 2023

Lebo od kazdeho pocuvam aby som sa aspon zaklady naucila doma ako napriklad pohynanie sa vozidlom zaradit jednotku atd...ze nech bez tychto zakladov nech ani nejdem viem zaradit jednotku ale len ako spolujazdec este som sama za volantom nesedela a kazdy ma odradza nech bez zakladov nejdem preto sa tu pytam aj na ten vas nazor

yanni
7. jan 2023

@viestta *kockaty benzin😂

kacenocka2
7. jan 2023

Maju aj trpezlivosť v autoškolach pre tych čo im to ide pomaly sa to naučiť?🙂 už som počula aj o tom ze si zeny poplakali pri jazde

autor
7. jan 2023

@kacenocka2 toho sa bojim ze mi to pojde pomalsie a instruktor bude kricat zevraj uplne v pohode vykrikuju

pinkgirl
7. jan 2023

Tak kašli na rady ľudí a riaď sa vlastným úsudkom. Ja som pred vlastným vodičákom za volantom nesedela. A všetko mi ukázal prvý x inštruktor.
Ak budeš nespokojná s inštruktorom, poziadaš o iného. Ale aj im ide o dobrú povesť autoškoly a predsa je v ich záujme ťa to naučiť.

aurorastone2
7. jan 2023

Tak nahucis na neho späť ze ty mu platíš na výplatu tak nech sa správa slušne 😁

kacenocka2
7. jan 2023

Asi tak.. záleží na koho natrafis..ked na nejakého inštruktora čo ma slabšie,labilne nervy tak ...ale ja so svojou povahou by som mu to vedela vykričať že zato platim aby ma to naučili

meringe70
7. jan 2023

Ahoj, ja mám 24 a tiež rozmýšľam o autoškole, za volantom som sedela tak trikrát (s priateľom na opustenom parkovisku), ale to bolo tak štyri roky dozadu naposledy :D takže tiež nič moc neviem. Od toho tá autoškola je, aby ťa tam všetko podstatné naučili. Dlho som bola nerozhodna a bála sa, no vodičák sa určite zíde, pri tých cenách si myslím že už nie je načo čakať ak budú len vyššie. Drzim palce, ja by som chcela začať už vo februári / marci (snáď sa dokopem:D)

autor
7. jan 2023

@kacenocka2 pravda len potom uz narobia stres este vacsi tak to je take o nicom uz

jaond19
7. jan 2023

Urcite chod, ja som nevedela nic, robila som 20 rokov dozadu, nemal mi kto ukazat, poradit.... isla som od nulovych vedomostí. Ten strach pri prvej jazde si zivo vybavujem, triasla sa so mnou aj tá fábia na ktorej som jazdila :D

autor
7. jan 2023

@meringe70 ja planujem tiez ist tak okolo marca len nech sa uz dokopem 😅✌