Mám diabetes a už ma nebaví pichať si kanylu

semila001
28. jún 2020

Mam diabetes 1 typu. Od mojich 2 rokou stale sq s tym nemožem zmierit prečo ja ???
Nebavi ma si stale pichat kanylu kazdy 3 den niekedy si ju necham aj tyzden :D hehe a meranie glykemie najradšej by som sa na to vykašlala ! :(
Co mi radite ?? (
Dakujem velmi pekne

maris5
28. jún 2020

Kolko mas rokov, ked dlabes na svoju glykemiu? Mas deti mas pre koho zit a preto sa treba o srba starat.

Existuju senzory, ktore ti nonstop meraju glylemiu. Napichnes senzor a pomocou citacky vidis aku mas glykemiu a aj ci bude stupat alebo klesat.

V cechach to preplaca poistovna, na Slovensku neviem presne ako to je. Je k tomu velka peticia, aby mali pristup k tymto senzorom.

maris5
28. jún 2020

Na FB je niekolko aktivnych skupin, skus sa tam pozriet.

semila001
autor
28. jún 2020

@maris5 dakujem

mogaa
28. jún 2020

@semila001 treba sa u svojho diabetológa spýtať na inzulínovú pumpu....a máš vystarané....len pozor, nie je vhodná pre každého, diabetológ zhodnotí či je pre teba vhodná.....

semila001
autor
28. jún 2020

@mogaa prave ze mam pumpu a cukor stale hapruje neviem co sa deje

mogaa
28. jún 2020

@semila001 tak treba si zapisovať glukózu a diabetológ.....môže ťa nastaviť na iný inzulín....

janetinka27
28. jún 2020

@semila001 drz sa,je to tazke,ale povedz si,ze su aj horsie veci. cukrovka je zakerna vo svojej nenapadnosti,ale casom vsetko zrata. teraz mame uz vymozenosti,ake minulost nepoznala.na nete je aj fotka prvych deti v historii,ktorym aplikovali inzulin. je dobra na povzbudenie a je uzasne vediet,ze tuto chorobu mozes mat pod kontrolou🙂

baska311
28. jún 2020

Ahoj, ja mám cukrovku už 15 rokov a tiež som na všetko kašľala asi až do mojich 22 rokov... potom som sa spoznala s mojim priateľom a zistila som že nemôžem byt taká sebecka a kašlať na svoje zdravie keď tu mám niekoho pre koho tu chcem byt čo najdlhšie a samozrejme bez komplikácií... tak som si vstúpila do svedomia a začala sa o svoju cukrovku viac zaujímať... vymenila som pumpu za pera (vždy mi vadilo že som napojená na “hadicku” a musím niečo na sebe nosiť), merala som si glykemiu aj 6x denne (predtým max raz za týždeň)... začala som si dávať pozor čo jem... za rok a pol sa mi podarilo znížiť glykovany hemoglobín z 12 na 6 a schudnúť takmer 20 kg... a teraz som šťastná že som sa na to vtedy dala a nevzdala to. Skús sa nad tým zamyslieť - určite ani ty nechceš o pár rokov chodiť na dialýzu len kvôli tomu že teraz sa ti nechce starať o tvoje zdravie.. musíš si najst svoju motiváciu
Držím palce

kacena4
28. jún 2020

budem hnusna ... kludne na to kasli, nemeraj si glykemiu nemen si pravidelne kaninu a o par rokov mozes mat vedlajsie nasledky zrak, diabeticku nohu ci ine komplikacie... ak som dobre pozerala mas 2 malicke deti - chapem si vycerpana zo vsetkeho. lutovat ta nebudem. len na porovnanie aj ja som tazko chora, aj deti mam tazko chore. treba sa v prvom rade zmierit s tym co mas, kym mozes chodit, normalne fungovat bud rada ze fungujes... ja som uz na tom tak ze vela toho nenachodim (momentalne som po operacii chrbite a moc sa nepolepsilo ale to je vedlajsie) pisem ti aby si si uvedomila, ze ak mas kompenzovanu diagnozu tak si stastna zdrava mamina s drobcami a mozes plnohodnotne fungovat a tesit sa zo zivota, vaz si toho. mnohe by sme menili 😉😘

vikusjk
28. jún 2020

@semila001 mas pumpu s kontinualnym monitoringom? Inak prepac, ale podla vyjadrenia znies dost nezrelo. Nechavat si kanylu tyzden haha je dost nezodpovedne voci vlastnemu zdraviu

semila001
autor
28. jún 2020

@kacena4 to ano mas pravdu

maris5
29. jún 2020

@semila001 ako sa citis? Ja byvam napriklad velmi unavena. Ja mam aj znizenu funkciu stitnej zlazy. Pokial nemas dalsie komplikacie, tak su na tom dobre.
Pozerala si tie skupiny na FB?

semila001
autor
29. jún 2020

@maris5 sa mi chce spat stale a cukor nenozem dostat pod kontrolu kazdu chvilu vysoky z nizkym kazdu chvilu zle ... a nepozeaa som este pozriem 🙂

janetinka27
29. jún 2020

@semila001 je dolezite sa spravne stravovat a pohybovat. mas aj nejake odporucania na stravovanie? pocitas si sacharidove jednotky? je dolezite, ako sa stravujes a pohybujes. po sacharidovom jedle leti hore cukor v krvi a leti hore aj inzulin. a je mozne, ze ti inzulin zrazi cukor v krvi zasa rychlo dolu. takze moze dochadzat ku kolisaniu. po jedle treba robit nejaku aktivitu, staci aj prechadzka, proste byt na nohach. najhorsie je najest sa a ostat sediet.
unava moze byt aj priamo spojena s cukrom, sleduj si prijem a sama zistis, co ti robi zle. napriklad aj slane jedla mozu poblaznit cukor, ved sacharidy su skoro vsade. aj napriklad ked si das chipsy alebo slane krekry, tak ta to moze unavit. sledujes si sacharidy na obaloch jedla? sledujes prijem peciva, zemiakov, ryze, cestovin, mlieka atd?
nauc sa pocitat sacharidove jednotky, je to lahucke a priblizne budes vediet kolko zjes a to si rozloz na cely den v pravidelnych intervaloch, napr. po 3 hodinach.

dilino
29. jún 2020

Na hladinu cukru v krvi ked je vysoky majú podiel ked je inzlulinova pumpa a má zalomenu kanylu, nevymenenu kanylu včas,vzduchova bumblina v kanyle,alebo hadičke ked sa včas nevymeni takže hlavna pričina u teba bude tam a ešte napišeš že týždeň si nemeniš kanylu pre koho to robiš pre seba či pre suseda. Ak by nedajbože bolo choré tvoje dieťa na cukrovku tak tiež by si mu nevymenila kanylu mala by si na ako sa povie na saláme chovaj sa ako dospela. Uplne nezodpovedné konanie a ešte ked ide o zdravie či ked nedajbože ti bude treba dialýzu tak povieš neidem začni sa chovať ako dospelá nie ako dieťa.Neznašam ked je niekto chorý a nechce robiť opatrenia a potom bude ešte vyplakavať.Zamysli sa nad sebou nie v zlom ti to pišem ked budeš mať komplikácie väčšieho rozmeru tak si budeš vyčitať máš dve deti či tie mamu nepotrebuju nemôžem pochopiť ľahkovažne správanie.Jasne že ked si nevymeniš kanylu týždeň a dostane sa do nej vzduch tak je komplikácia s cukrom vysokym a nizkym.Vezmi rozum do hrsti koľko ľudia a vždy mladšich a mladšich má rakovinu onkologie sú preplnene do prasknutia chcú žiť ale už v niektorých pripadoch sa žiaľ nedá a ty budeš vyplakavať že nemeniš kanylu a ešte sa pochvališ tu na fore ved ja by som sa hanbila ešte takuto vec napisať.Je mnoho iných horšich chorôb a ľudia žijú aj ja mám epilepsiu roky beriem lieky a tu som a tiež je to nevyspitateľne aj napriek uživaniu drahých a kvalitných liekov je vždy damoklov meč nad mojou hlavou že vždy je riziko zachvátov aj napriek liečbe.A čo na diabetologi či lekár nič ked mu povieš o tom cukre čo ti skače a povedala si mu vôbec o nevymienani kanyly aj týždeň asi by sa nepotešil.Ty máš kanyly ako moja švagrina na lekársky predpis takže od poisťovňe a zadarmo len doplatok na recept tak nevysdm dôvod prečo šetriš kanylamy ved to robiš pre seba a máš ešte aj zodpovednosť nezabudaj obrovskom zodpovednosťou a zaväzkom sú tvoje deti.Ty si ich matka a myslim si že mala by si urobiť všetko preto aby bolo dobre nielen tebe ale aj aby mali tvoje deti mamu v poriadku.Ak máš manžela rozdeľte si povinnosti ved ty si ich mama on je ich otec.Oddychuj o najviac ak sa dá.Prvá veta prečo ja aj ty čo majú rakoviny a sú mladý sa pýtaju prečo ja a ty ostatný chorý tiež prečo ja no asi to málo tak byť.Ja sa seba pýtam každý deň prečo sa mňe stalo že postihnuta dcérka ktorá nemala ani 12 rokov prečo zomrela prečo,prečo,prečo,kurník spamätaj sa máš dve zdrave deti pre koho žiť a rob to čo máš či chceš skončiť na dialyze ako moje kamáratky jedna 39 ročna ta mala menej šťastia tu už kryje čierna zem vyše roka nechala 2 deti a ta druhá žije ta má 36 ale tiež už veľa krát mala na úzko len tak tak ži pre deti už ked nie pre seba a ty nechceš si sebecká aspoň kvôli deťom.Cukrovka je sviňa ale roky sa dá žiť ak je všetko správne a dodržuješ pokyny tak si myslim že v pohode by si vedela fungovať.Vysoky kolisavy cukor je z nevymenenej kanyly posim pekne stranka www. sme. blog tam to najdeš.Tak isto tu je poradňa pre cukrovkarov napiš tam a napiš že si aj týždeň nemeniš kanylu uvidiš čo ti lekár napiše ale pochvalu nečakaj.Prosím v dobrom ti pišem zamysli sa nad sebou kým je čas. A teraz realne prípady priamo z mojej rodiny moja švagrina žije už niekoľko rokov bez orgánu pečeňe založili jej taku lamelu namiesto pečene napojili ju pooperovali jej inzulinovú pumpu žije už 10 rokov a tu je a brat je tiež veľmi chorý tiež ťažka cukrovka ale on si picha pomocou inzulinového perá má chronicku pankreatitídu a je šťastný preštastný že to nebola ta hnusna pliaga na pankreas ked mu povedal doktor že je to len ťažka pankreatitída tak až od strachu čo prežival sa rozplakal že neni to ta sviňa zakerna.

dilino
29. jún 2020

jaj ty máš aj epilepsiu a chcela si ju liečiť Homeopatikami už si spominam na fore si sa pýtala že či sa to dá homeopatikami a že lieky na epilepsiu neberieš aj ked ju máš. Nuž komu neni rady tomu neni pomoci každy máme občianske preukaz,IQ, ale nechápem načo chodiš k lekárom ked ich máš na háku všetko vieš najlepšie, epilepsiu liečiť homeopatikami áno dajme tomu ale zaklád sú neurologicke lieky.Tak ber tic-tac máš lacnejšie a žiadne vedľajšie účinky .Cukrovku kanylu si nemeniš týždeň a potom sa čuduješ prečo skače cukor lieky na epilepsiu nechceš namiesto toho homeopatika.Homeopat tak akurát ti vytiahne s peňaženky peniaze a nie pomôže ti.Ved tu je veľa epileptikov a pochybujem že neberu lieky a liečia sa homeopatikami.Rozmýšľaj už nemáš zodpovednosť len za seba ale tu asi škoda miňať energiu.Mala som super kamárata a už rok je ako zomrel no skratka frajeroval že jeho epilpesia neni nič lieky hrdina nebral a našla ho sestra už bol zaduseni už mu nedokazal ani lekárz z RZP pomôcť zomrel mladý 30 ročný.A ešte takú malu pripomienku ked dostaneš nedajbože zachvát a epileptický a do toho hypoglykemia och ty môj bože ani si neviem predstaviť a ako sa hovori ked najmenej čakáš vtedy to príde.Ty si si vybrala sama a hlavné tu horšiu cestu.

semila001
autor
29. jún 2020

@dilino boze boze

dilino
29. jún 2020

@semila001 nuž ako chceš vydim že si s toho nič nerobiš.

jaskolka
29. jún 2020

A čo chces akože poradiť? Máš cukrovku, to je doživotne ochorenie, bud to ptijmes ako fakt a budeš s tým s pomocou opatrení a pomôcok plnohodnotne žiť, alebo sa budeš umarat zbytočne otázkami, prečo ty, kašľať na diétu, dávkovanie inzulínu, ignorovať výmenu kanyl a o pár rokov skončíš veľmi zle. Uvedom si, že pred 100 rokmi a viac by si bola mŕtva po pár mesiacoch! Teraz cukrovka je liečiteľna, nie je to smrteľne ochorenie,to si treba uvedomiť! Ose že sú tam obmedzenia, ale koľko obmedzení majú ľudia a žijú, vozičkári, kolostomici, ľudia bez končatiny, chronicky chori,doživotne na kope liekov, prístrojov.moja rada znie,trochu dozrieť, menej sa lutovať, a nepozerať na to, čo nemôžeš, čo ťa obmedzuje,ale naopak Aj s cukrovkou môžeš fungovať, mat rodinu, cestovať, študovať... Robiť prakticky všetko.Ak máš výkyvy hladiny cukru, zsjdi za diabetologom, možno ti upraví dávkovanie, dá iný typ inzulínu
Ale hlavne tvoja sebadisciplina musí byť. A nezmenenim kanyly si okrem iného môžeš vyrobiť aj peknú infekciu.

semila001
autor
29. jún 2020

@jaskolka som v nemocnici cukor mi vobec ist dolu

kikuska111
2. okt 2020

Ješiši kriste žena .. ja mam diabetes 1 typu . od mojich 10 tich rokou a musim ... uz ma musia dat na inzulinovu pumpu lebo z pier mam stale vykyvy glukemii bud mic nizky alebo vysoky cukor .. je vusoky a ani po vpichnuti inzulinu mi nechce klesnut .. ani nic .. nebavi ma to tiez no musim

npnatalianp
27. jan 2022

Prosím o vyplnenie dotazníka k mojej Bakalárskej práci, ktorá sa zameriava na kvalitu života s inzulínovou pumpou 🙂 https://www.survio.com/survey/d/F6K1L5U3W8C3G9G2P