Maltezský psík

tykat
3. feb 2022

Ahojte
Uvazujem nad maltezakom - fenkou.
Kto mate... aky je to psik? Som zaciatocnik 😊
Na co by ste ma upozornili? Na co sa mam pripravit?

Nase predpoklady. Mame dom so zahradkou, bol by dnu ale s pristupom von + plus vencenie. Male deti nemame. Pocitam s veterinarom, poplatkami, kvalitnou stravou.

zupka33
3. feb 2022

Tak ak sa ti paci, preco nie. Je to drobny psik, takze ak bude aj vonku, treba mysliet na dostatocne zabezpecenie, aby sa vam niekde neprepchal cez plot. Ma vsak taku srst, o ktoru sa budete musiet viacej starat a co poznam kocky co maltezaka maju, tak ho davaju raz za cas aj ostrihat

tarvika
3. feb 2022

mam maltezaka, ale psika, je to velmi nenarocne a vdacne plemeno. raz za mesiac cca strihame, v zime menej casto. a naozaj treba kvalitne veterinarne granulky. Urcite ber z chovnej stanice, nie od mnozitela, alebo idealne z utulku, mavaju aj krizencov maltezakov. Moja mamina tak ma, je to maltezak napoly s niecim inym, je cely biely, ale trochu vacsi.

krasneleto
3. feb 2022

maltezak rozhodne nie je pes na dvor... je to domaci mojkac, velmi prijemne plemeno.. obe kamosky maju ...

barbora0308
3. feb 2022

@tykat Urcite odporucam, ja som s maltezakom vyrastala 🙂 take male sidlo, ktore si zamiluje cela rodina. Je velmi spolocensky a konkretne nas velmi neznasa byt sam. Nie je to typ psika, ktory by sa neustale tulil a vyzadoval hladkanie, skor potrebuje pozornost, prechadzky a aby sa s nim hralo. Nas ma aktualne uz 14 rokov, uz nevidi a nepocuje poriadne, no stale je to rovnake sidlo ako zozaciatku. Uziva si zahradu a pobehuje stale kade tade, ci nahana susedove macky 😅.

akinom22
3. feb 2022

ja mám 12 ročnú maltezáčku, je to velmi prítulné plemeno, ako vyššie písali treba česat srsť, lebo sa velmi zagučí a je problém s rozčesavaním a čistením očiek,,,keď mala cca 4roky, dali sme ju kastrovať, a urobili sme dobre, keďže mala problém so žľazou /čo bežne býva u feniek/žiadny problém sme nikdy s našou maltezáčkou nemali, len jediný, že je dosť uštekaná, a to dosť nám prekáža a aj okoliu..dožíva sa vyššieho veku, ako bezžne iné plemená, dlhe roky veľmi dobre znáša granule Britt pre malé plemená, nebýva nám chorá...povahu ma veľmi prispôsobivú

zuzula507
3. feb 2022

@tykat my mame maltezáka a tiež som názoru že to nieje psík na dvor. Je nenáročny na venčenie. Nášho každe 3 mesiace treba strihať .A nieje velmi dobrá povaha aspoň ten náš, malý agresor .Nikto cudzi ho nesmie pohladkat, pri strihaní osetrení je problém lebo chňape .Takže ak sa rozhodnete odporúčam aspon základny výcvik, my sme toto zanedbali. No a velmi casto a dlho sa trápime s kožou, zakazdym mu niečo vybehne . Ale máme ho radi predsa len je náš.

ludkaa1010
15. feb 2022

@tykat My máme maltezacika-Psa. Sú aj mini maltezaci ktorý sú veľmi drobný , nas psík je celkom dosť veľký na to že je to malé plemeno . tieto psi sú často veľmi hravé a bláznivé . Tiež máme dom so záhradkou a behá po nej ako blesk . Ja by som vám odporučila aby ste mu zo začiatku nedávali hneď take tie kuracie maska a pod. začala by som s nejakými granulami pretože my sme spravili obrovskú chybu a dávali sme mu srdiečka a take tie chutne jedla a teraz je to veľmi ťažké ho naučiť na granule , popravde máme s tým aj teraz problém . A nemôžu sa stále dávať tie varené jedla môže s toho mať tráviace problémy alebo taaak… samozrejme môžete dávať varené jedla ale nie tak často , nas psík veľmi veľmi miluje srdiečka a pečienku vedel by to jesť aj každý deň ☺️ Taktiež Srsť maltezákov si vyžaduje pravidelnú starostlivosť. Plznu ale veľmi malo , tiez treba dávať pozor na to uzlenie srsti a zachytávanie nečistoty do srsti na prechádzkach , mali by sa kúpať ASPOŇ raz do mesiace alebo každé dva týždne uprimne ja ho kúpem podľa potreby ..Šampóny sa odporúčajú tie pre jemnú pokožku a bielu srsť dobre sú aj hydratacne Šampóny Pred každým kúpanim by ste ho mali vyčesať Treba jemne a dobre vymasirovat šampón do pokožky ,
asi by ste sa mali pripraviť na kazdodennu rutinu cesania psíka 😂 Pri správnej starostlivosti sa dožívajú až 20 rokov zdravia . Treba dávať pozor na ich hmotnosť , sú to gurmani . Správne zvolené krmivo udrží vášho psa zdravého a v dobrom stave. Základom je kvalitné, ľahko stráviteľné krmivo, skladajúce sa z mäsa. Je veľmi dôležité správne vyváženie krmiva, pokiaľ ide o vitamíny a omega kyseliny, ktoré zlepšia vzhľad a stav srsti. Majte na pamäti, že ide o jemné psy, ktoré môžu mať potravinové alergie. Preto, aby sa tomu zabránilo, je doporučené podávať plnohodnotné krmivo už od šteniatka. Psom sa nesmie dávať jedlo pre ľudí, pretože môže zapríčiniť priberanie na váhe, žalúdočné problémy a ešte vážnejšie choroby. Adekvátna výživa a neprekrmovanie psa tiež pomôžu udržať zdravé kosti a kĺby. Ako psom malého plemena hrozí riziko vzniku luxacie pately. V mladom veku by ste mali svojho psa šetriť a nedávať mu príliš veľkú dávku fyzických aktivít, pretože by sa tým mohla zvýšiť pravdepodobnosť problémov s kĺbmi.ja by som vám veľmi odporučila chodiť so psikom stále von a venujte mu veľmi veľa času hrajte sa s ním sú bystrý rýchlo sa naučia len treba na to čas , s našim psikom chodíme na hory a na turistiky. Ukážte mu ten najlepší život ❤️❤️❤️ Dúfam že pomohlo niektoré veci sú samozrejme skopírovane z internetu ale všetky tieto informácie sú potrebné 🥰