Mali by ste problém nadviazať kamarátstvo s mamičkou, keby ste vy bezdetné?

27. apr 2022

Ahojte, keby ste bezdetné, nemali by ste problém nadviazať kamarátstvo s nejakou mamickou? Som mladá mamička, skoro všetky baby v mojom okoli sú buď študentky alebo pracujú, a mne je vlastne blbe sa snažiť nadviazať kontakty s nemamičkami a zas mamičky sú odo mna o dosť staršie a to mi je tiež blbe a tým pádom nemám kamarátky a je mi to ľúto.. veľmi by som chcela mat aspoň 1 kamarátku a príde mi, že všetky ženy ma len odbiju a nedokážem sa s nikým skamarátiť

vilma7
27. apr 2022

No taká je žiaľ realita. Ja som v mojom okolí medzi kamarátkami jediná, ktorá má deti a ako sa narodili tak sa vidime asi tak do roka pomaly (aj menej), lebo bezdetné majú úplne iné záujmy.
Takže som si hľadala okruh nových známych, s ktorými sa stretávame na ihriskách atď.
Tak pokúsiť sa.o.to môžeš, ale moc úspechu v tom nevidím.
Ale keď nevyskúšaš, nebudeš vedieť.

siska53
27. apr 2022

A preco je ti blbe sa nerozpravat s mamickami, lebo su starsie? Ako .neviem..ja som sa nikdy nekamaratila s ludmi podla veku, ale podla toho, ci sme si sadli ludsky bez ohladu na vek, ale to nezistis, kym nezacnes komunikovat..

V praci mam kamosky, ktore su odo mna ovela mladsie a rozumieme si skvele a to nie su ani mamicky.. a sama som mala kamosku, kamosovu mamu, ktora bola odo mna o 20rokov starsia a skvele sme si rozumeli.

majlo1234
27. apr 2022

Ja som ako bezdetna mala kamosku mamicku, ale uprimne som obcas nase stretnutia vytrpela😀predsa lwn ako bezdetna som mala ine zaujmy ako vysedavat na ihrisku. Druha vec je, a tu teraz ako zena na materskej lepsie chapem, ze zena na materskej nema vela tem na rozhovor, ako su deti😀 cize aj kvoli tomu by som si twraz priala mat kamosky s detmi, ale naopak mam same bezdetne, ktore musia trpiet mna😀

evica17
27. apr 2022

No ja som mala kamosky, ale tym ze mam deti a oni nie, tak je to uz take zvlastne, ze v podstate nemame o com.moc, kazdy sme inde. Ja bybsom kludne brala kamosku mamicku aj starsiu, vsak no a co. Len ru kde byvam neni moc mamiciek a dako som si s niektorymi nesadla- iny styl vychovy, inak traveny cas ,ine zaujmy, iny slovnik

suge
27. apr 2022

Ako bezdetná sa tiež nekamarátim s nikým, kto má deti. Nejde ani tak o odlišné záujmy, skôr mi to veľmi ničilo chrup. Mám totiž tendenciu nič nehovoriť do niečích výchovných metód a potom iba škrípem zubami. U zubára by som sa nedoplatila.😅

zuzahajdulka
27. apr 2022

Myslim, ze viac spolocneho najdes so starsimi mamickami, nez s bezdetnymi rovesnickami. Bezdetne riesia veci, ktore tebe ako mamicke mozu prist uz smiesne a bezvyznamne, proste dusevne si prirodzene niekde inde. V dospelosti sa vekovy rozdiel uz dost stiera a s mamickami akehokolvek veku najdes milion tem. Ja som si na ihrisku vzdy dobre pokecala aj s babickami, dokonca omnoho lepsie, lebo uz mali nadhlad, odlahcenie a pokoj, ktore mlade poplasene baby nemaju.

lucinka1988
27. apr 2022

s bezdetnymi si nemám čo povedať, sú úplne inde..S mamičkami na MD, čo riešia iba deti tiež veľmi nie, vyhľadávam podobne nastavené ženy, ako som ja- teda pracujúce mamičky na materskej dovolenke, ktoré sú duševne a názormi presne tam, kde ja ☺️✌️

matula77
27. apr 2022

Ja zase ako bezdetna nemam problem s kamaratmi s detmi a rada s nimi travim cas a aj sa mame o com porozpravat - a nie len o detoch. Cize z mojho pohladu v tom nevidim problem 🙂

natalinka25
27. apr 2022

Ja som ako prvá mladá otehotnela spomedzi kamosiek. Keď som porodila tak som už nemala žiadne. 😉😂😁 Aj tak mi ich nebolo treba lebo počúvať že som si pokazila život keď som si nechala dieťa alebo ake sú unavené s práce nič nestíhajú ma moc nebavilo vždy som si pomyslela no počkaj keď budeš mať svoje dieťa 😉😉 Ale mam nové maminky tak super máme sa rozprávať stále o čom. 😉

kvetinka75
27. apr 2022

asi mala. A to z toho dôvodu, že spoločné záujmy tam asi nejaké nebudú. Slobodné majú iný životný štýl, iné témy na rozhovor a pochybujem že by ich bavilo počúvať o dieťati a pod.

kvetinka75
27. apr 2022

a vek by som vôbec neriešila. Buď si sadnete alebo nie.

lenka2710
27. apr 2022

Prečo ti je blbé sa skamaratit aj so staršími?? Ja mam 30, mam dve deti s ktorými chodím samozrejme von! Chodila som s jednou co sme sa poznali dlhšie a mame rovnako staré deti, ta ma zoznámila so svojimi kamoškami, ja zas ju so svojimi a teraz nás je toľko, že už nám hovoria mafia a keď prídu všetky s deckami, tak problém mame nájsť to svoje medzi toľkými! A vekovo sme od 20 do 40 rokov a rozumieme si všetky, a ten cas aj rýchlejšie ubehne, keď máš s kým sa aj porozprávať a nie len s deťmi v kuse

marianarem
27. apr 2022

Praveze ja som mala spoluziacku na vyske, ktora v 3. rocniku otehotnela. Dovtedy sme sa kamosili skor tak povrchne a zblizili sme sa, az ked mala maleho. Ja som mala vzdy rada male deti a rada som za nimi chodila. Isli sme aj na ihrisko, bola som aj na karnevale v skolke 🙂 A popri tom sme preberali kadeco, vobec nie len deti, stali sa z nas kamosky na cely zivot. Teraz ma ona 20 rocneho, ja 2.5 rocneho a stale mame o com.

deti95060810
27. apr 2022

myslím že áno...

diewcatqoo
27. apr 2022

Ja by som mala problem. Ked som bola bezdetna, prekazali mi deti.. nikdy som sa nedokazala rozplyvat nad nejakym dietatom, prekazalo mi, ze deti vrieskaju a neposluchaju, ze sa v podstate ti rodicia stale musia prisposobovat detom. Doteraz nejako nemusim cudzie deti.
Ked som otehotnela, byvali sme v zahranici a nemala som tu nikoho znameho. Ako mi dieta rastlo, casto sme sa nahodne stretavali tie iste mamicky na ihrisku a nejako spontanne sme sa dali do reci... nie je nic jednoduchsie, ako nadviazat kontakt s niekym cudzim prostrednictvom dietata. A ak je zena na materskej, je to o to jednoduchsie, pretoze v podstate vsetky zeny na MD prezivaju to iste a maju sa o com bavit.
Nase deti uz rastu, tiez si rozumeju a zahraju sa spolu, my pokecame na kave. Vekovo a narodnostne sme roznorode. Akurat toho casu je dost malo, kedze uz vsetky pracujeme.

thoughtfulweirdo
27. apr 2022

Ja som mala deti dosť skoro a všetky kamošky mamičky mám staršie, niektoré aj o viac ako 10 rokov 🙂 nevidím v tom žiaden problém