Malé štípajúce chrobáčiky

anett1905
25. júl 2021

Viete pomôcť s identifikáciou tohto chrobáčika? Niekedy sa na mne zjaví a cítim ako štípe. Veľký je do 1mm,naozaj ho takmer nevidieť. Mám obavy aby to nebola ploštica, ale tie vraj vyliezajú a štípu v noci. Toto nájdem hocikedy cez deň a po uštipnutí nezostane nič, ani červené. Ďakujem.

kisskiss
25. júl 2021

Neviem, na vtákoch, hydine bývajú také malé parazity, ktoré môžu štípať aj človeka.. ale ak nebývaš v dome a nemáš sliepky.. tak neviem 🤷‍♀️

hlubik
25. júl 2021

@anett1905 ja som daco take videla pri orchideach.

anett1905
autor
26. júl 2021

@kisskiss Nie nie, bývam v bytovke.

anett1905
autor
26. júl 2021

@hlubik Ani kvety nemám 🤦‍♀️

kisskiss
26. júl 2021

@anett1905 tak už posledné čo mi napadá, ak by to boli tie vtáčie parazity, že či vám nesadajú holuby na balkón, kde vešiaš prádlo. Ale to už je asi moc pritiahnuté za vlasy.. asi by to len tak nepreskákalo na bielizeň.. na mňa ako decko raz prešli, ale to som sa vyslovene naháňala za sliepkami a chytala som ich.. bude to teda niečo iné, ale netuším čo.

anett1905
autor
26. júl 2021

@kisskiss No možno niekto ešte poradí. Ale ďakujem aj tak 😉 Ja som hlavne mala obavu, či to nie je ploštica. Len veľkosťou a spôsobom ako som ich na sebe nachádzala s tým vôbec nesedia, preto skúšam zistiť čo iné by to mohlo byť.