Mala som sen o znásilnení

20. jan 2021

Ahojte cca pred rokom sa mi stala taka vec mala s moj prvý pohlavný styk s mužom ktorého som nemiloval a bolo to nasilu doteraz mam z toho nočné mory stresy, úzkosť a depresie, vycitam sú to prídem si pospibena a neviem sa zmieriť aj s maminymi a mužovymi výčitkami aj keď ja som zato z veľkej časti nemohla.. Tak ako aj v minulosti najprv sa mi snívalo ze ma naháňa chalan v bielej mikine keď sa to stalo ma aj ten on bielu mikinu ten sen sa mi sníval aj 10jrat a strháva la som sa ban v strese a plakala som, dnes opäť sa mi sníval dokonca 2krat taky se ze ma chceli znásilnil ale utiekla som 😔😔😔nič to neznamena?

solange7
20. jan 2021

Znamená to, že máš navštíviť psychológa.

miro1360
20. jan 2021

Znamená to že si máš kúpiť pomôcku a sem tam s ňou pred spaním uvoľniť ten nahromadený stres. Tú antistresovú pomôcku bez vibrácii, alebo už čo len chceš.

moonlight1210
20. jan 2021

Smer psycholog. Tvoje vedomie a podvedomie to ocividne samo nevie spracovat. Ak to nechas tak, moze ti to casom sposobit rozne prenesene fobie, ktore si vyvinies ako kompenzaciu a

skarli
20. jan 2021

@miro1360 riešením nie je uvoľnenie ale je to čisto v hlave. Potrebuje podľa mňa počas dňa vykonávať nejaké aktivity pr. háčkovanie, čítanie knihy, možno práca, škola... Ani si to neuvedomí a vždy bude myslieť čo robila počas dňa, prestane na to myslieť a bude to znásilnenie považovať iba ako zlú spomienku v jej živote. Psychológ neviem či je dobre riešenie, môže ju z toho dostať ale podľa mňa stačí aby mala rozum zameraný na čokoľvek iné

hipuska
20. jan 2021

Podľa mňa, to je premietnutie terajšieho stresu - muž, matka do minulej udalosti. A možno si to sama sebe vyčítas a obviňujes sá. Jedine psychológ ti pomôže.

miro1360
20. jan 2021

@skarli háčkovanie, čítanie je uvoľňovanie stresu

skarli
20. jan 2021

@miro1360 áno ale to čo teba napadlo tak jej to môže iba pripomínať a zase si vyčítať 🤦‍♀️

miro1360
20. jan 2021

@skarli má silnú negatívnu emóciu ktorú myslíš že celý čas neskúša potláčať? mozog v spánku si tu silnú emóciu aj tak zrekonštruuje naspäť a nedovolí len tak zabudnúť (z dôvodu aby sa človek vyhýbal takým situáciám a nezažil ich znova ak je to možné) ... podľa mňa by to mala prestať potláčať a prijať to tak ako sa stalo, zmieriť sa s tým presne ako sa človek zmieri s inými silnými negatívnymi emóciami, prijme ich a situácia sa znormalizuje ... už rok potláča a nič ... jediná cesta je to prijať, spracovať, zmieriť sa, nebojovať proti tomu a večer zaspávať uvoľnený bez stresu

autor
20. jan 2021

@miro1360 nato mam muža 🙄

miro1360
20. jan 2021

Antistresové pomôcky? Alebo joga je dobrá. Môžeš skúsiť odborného psychoterapeuta, ktorý by dokázal tu negatívnu emóciu premostiť na pozitívnu spomienku. Tu ti nikto nepomôže.