Majú vaši muži problém so zmenami ?

limetka69
7. jan 2020

Baby, zaujímalo by ma či vaši muži majú problém so zmenami. Lebo môj muž je extrém. Žiadna zmena. Nevidí, že náš syn už nie je bábätko. Zmena mojej práce bol boj. Syn nechce už poobede spať, boj. Premiestnila som korenicky boj. Nechce si nič nové pripustiť a je to s ním horšie ako s malým synom. Aj vaši muži sú takí?

saskia_98
7. jan 2020

@limetka69 moj sice taky neni ale ked sa ma zmenit nieco zasadne (praca, auto, byvanie) a celkovo take veľke veci, boji sa. Ci je to potrebne, ci vsetko dobre dopadne, ci to musim menit atd. Ja som zas presny opak. Cim vacsia zmena, tym viac sa tesim a manzel sa viac boji.. Ale zvykli sme si, ze ja som do vsetkeho hrrr a on ma kroti. 🙂

evittam
7. jan 2020

@limetka69 Nie. Menime veci spolu co sa domácnosti tyka. A je pre neho normálne ze deti rastú a meni sa ich režim ci sa menia celkovo. A to s nami nie je každý den.
Ale jasne ze svoje veci ma rad tam kde boli su vždy ako myslim každý ak nerobíme zasadne zmeny.😉

ivangeline
7. jan 2020

U nás je to naopak. 😱

sapetka
7. jan 2020

@limetka69 nie😁berie vsetko v pohode , aj to ze sme zmenili krajinu a zivot pohoda😊ja som byk ja vnimam zmeny horsie ale neblaznim z toho.. kedze som zena tal si doma organizujem veci ako chcem a som rada ked tak zostanu😁tiez mi vadi ich premiestnenie a zmena.. ale moj muz je flegmos,

limetka69
autor
7. jan 2020

@saskia_98
@evittam moj muz nevie nic prijat. Ze som menila pracu a mal strach, to beriem, chcel ma nahnat späť do fabruky kde som bola nešťastná len kvôli zmluve na neurčito. Bola hádka. Malý bude mať 4 roky vo februári má cez 20 kg a hádame sa na tom, že nechcem aby bol v kauflande v košíku, že už je veľký. Malý už odmieta spať na obed a opäť hádka. Lebo môj muž si myslí, že je ešte maličký. Na všetko je podľa neho maličký na pohár, na deň bez spania, stále má strach, že mu bude vystrajat v kaderníctve, v obchode. Ale naše dieťa je dobré, dá sa s ním dohodnúť, počúva, robí čo mu povieme. Ja som u mojho muža chorá. Dala som korenicky zo stola k sporáku aby som mohla rýchlo posolit čo varím, že budú tu, za stolom aj tak nikto nikdy neje. A on to nevie prežiť, on si radšej prejde od sporáka k stolu po korenicky, lebo tam je ich miesto. Strašne ma vytáča, že každá zmena je pre neho horor. A treba ho na to pripraviť viac ako malého.

limetka69
autor
7. jan 2020

Ani nevravím, že musí byť ako on povie, on ukladá nákup do tašky, on povie ako sa bude prať, on zrobí, on ma financie na starosti, všetko on, dokonca sa vie v lekárni predomna postaviť a hovoriť za mňa lebo to vie lepšie. Neviem či je zo choroba, mám vyššie vzdelanie, mám prečítané kvantum kníh, som scitsnejsia ako on, a on ma berie ako nejakú hnupanu, alebo ja neviem. Keď mu to poviem, tak to vraj nie je pravda.

evittam
7. jan 2020

@limetka69 Tak to uz je na diagnózu....

evittam
7. jan 2020

@limetka69 Inak asi by som ho poslala do prdele ak to nie je pravda a nech si robi teda vsetko sam. A ja by som si isla sama von.😊😉

molllinka
7. jan 2020

To nie je problem muzskeho pokolenia skor mam pocit, ze je extremne zakoreneny vo svojej komfornej zone a preto mu vadi aj minimalna zmena. Ak to je tym tak s nim len tak lahko nepohnes pokial nebude on sam chciet 😕

janula3000
7. jan 2020

@limetka69 u nás je to podobne, zmeny prijíma ťažko, keď ja chcem A on zo zásady vždy B, niekedy mám pocit že to robí naschval😂 aj s tým hovorením za mna to mame podobne vždy som neznasala keď mal v restike potrebu objednať mi jedlo lebo mal pocit že vie lepšie na čo mám chuť 😂 je dominantnejší typ človeka a kým sme neboli spolu bol zvyknutý že sa mu ostatní prispôsobili, po pár skriepkach pochopil že mám vlastný rozum a aj tak si spravím ako uznám za vhodne tak už sa prenastavil, nie je to síce ideál ale oveľa lepšie. K šťastiu mi už len chyba aby pochopil že keď mame na niečo odlišný názor min.v 90% prípadov mám pravdu a spravil ako hovorím hneď nie až na základe skúsenosti pokus omyl 😁

midka
7. jan 2020

no zelam ti pevne nervy,,, ale neboj,,, chce to cas zvladne to 🙂 🙂 len to treba vydrzat 🙂

marca12
7. jan 2020

@limetka69 moj je opak,meni vsetko. Auto mame kazdu chvilu ine. Plan z minutu na minutu meni a mna ide slak trafit. Moj je opak tvojho a preto ta chapem, z extremu do extremu.

limetka69
autor
7. jan 2020

@janula3000 no my sme obaja dominantny, mne ani moja mama nedokazala rozkazat a tento tu si mysli, ze ked ma na mna dobasny list zak som nesvojpravny majetok. Tiez vsetk odopadne tak, ze som mala pravdu, ale nepouci sa nikdy. Jeho otec je taky..... Pre neho su zeby sliepky a tak aj tych svojich synov vychoval. Zial, svojor je na vine, a tazko sa to teraz vyvracia. Ale tak aj keby neviem co bolo, vzdy poviem svoje a niekedy svoje aj zrobim, lebo ked viem, ze je to lepsie, tak sa aj na hlavu moze postaviť. Ale vytáča ma desne.

limetka69
autor
7. jan 2020

@sapetka moj muz je byk, aj mamam moja. Ti fvaja by sa vziat mohli 😂🙈

saskia_98
7. jan 2020

@limetka69 nezavidim ti žena. Mna by z neho odviezli uz na psychiatriu .. Vsetkeho vela skodi.

limetka69
autor
7. jan 2020

@saskia_98 uz som aj nad rozvodom premyslala, ale stsle sa to nejak utrasie kvoli malemu.

saskia_98
7. jan 2020

@limetka69 a ty si myslis ze to je good priklad pre maleho ? Toto ? Ja sama viem podla oca co ma bohovu povahu, ze to je psycho. Manzel povedal ze kvoli ocovi som taka aka som.. Jednoducho ma podobnu povahu ako tvoj muz a ja som sa s nim od mala malicka len hadala a bojovala. Do dnes ho len akceptujem, lebo mi nikdy nic nedovolil podla seba..

sapetka
7. jan 2020

@limetka69 tak potom ho chapem🤣my sme taki byci niekedy to asi prehaname.. dufam ze moj muz ma tak nevnima😯😁

777januska777
7. jan 2020

@limetka69 podľa mňa je to aj tvoja chyba, že sa necháš vytočiť. Tvoj manžel je taká povaha a pravdepodobne bol taký aj pred svadbou. A vidíš, že s ním veci nepohnú, že on nič a nikde nechce povoliť, tak možno je na čase zmeniť postup. Vieš ty povieš: "toto bude, takto a on možno z princípu nesúhlasí". Nwm či si videla film Moja tučná grécka svadba a tam bola časť, kde mama hlavnej hrdinky, dokázala dosiahnuť veci, tak ako chcela, ale zvolila správnu taktiku. Ona netrvala silou mocou na presadení svojho názoru, ale dokázala toho svojho manžela presvedčiť o jej názore, tak aby to on sám ani nevedel. Ako vravíš si študovaná a veciam sa rozumieš, tak potom prečo sa snažíš preraziť múr hlavou? Tvoj manžel iný nebude, ale ty ak porozmyšľaš, tak dokážeš zmeniť jeho názory.

limetka69
autor
7. jan 2020

@777januska777 moj manzel mi deformuje sebavedomie uz par rokov, uz ani ja nie som aka som bola. Ja viem, ze mozem dosiahnut obklukami co chcem, lae niekedy by som si priala aby to bolo jednoduchšie, aby sme sa proste zhodli na niečom a nie stále kompromisy hladali.
@saskia_98 vswtko ma svoje pre aj proti. 🙂

saskia_98
7. jan 2020

@limetka69 hej ma, dnes oca absolutne nevnimam a som rada ked je prec ze nemusim pocuvat jeho blbe reci. 😉

miadi
7. jan 2020

Nie mm nie je taky to uz sa vola control freak ten tvoj. Skusali ste parovu terapiu?

miadi
7. jan 2020

Ten tvoj je skor jak moja svokra ale ta je 80r geneticka talianka 4roky zš.. ale snou nežijem no nedam sa sekirovat. Ona by chcela tiez vsetko riadit co sa jej netyka. Aj kde mam zaparkovat. Ja si aj tak zaparkujem kde chcem. Proste musis byt assertive s takym clovekpm. Ale mas to tazke lebo je to tvoj partner.

thoughtfulweirdo
7. jan 2020

Moj ako v com. Take normalne bezne veci v pohode, ale co sa tyka vacsich zivotnych zmien, je to katastrofa. Niekolko mesiacov chodil do prace, aj ked im zamestnavatel neplatil, lebo sa nevedel odhodlat najst si novu 🙈 odstahovat sa nechce ani 10 km za mesto, lebo tu to pozna. Jazdi na 20 rocnej motorke, uz X krat mal vybratu novu, ale vzdy nakoniec cuvol. 10 rocne auto, ktore vobec nepouzivame, uz rok predava, ale myslim, ze este dlho nam tu bude parkovat 😅 a tak. Na zmenu bytu ho asi zacnem chystat aspon 5 rokov pred.

pivonka6
7. jan 2020

@miadi Prepáč, ale tvoja svokra má 80? To koľko ma tvoj manžel?

miadi
7. jan 2020
miadi
7. jan 2020

@pivonka6 od mojej mami je o 19r starsia pre mna skor ako babka nez svokra..v tom generacnom vnimani.

maminuska
7. jan 2020

Ja moc rada zmeny nemám , viem že ma dokáže podráždiť vnútorne aj to keď ide manžel inou cestou akou som zvyknutá , alebo keď je obchádzka na ceste a musím ísť inakadiaľ. Minule bola u mňa svokra, vychádzame dobre a večer pri telke som párovala ponožky, ona ich skladala inak ako ja , dodnes si pamätám na ten pocit pri žalúdku , nevôle a nie kvôli tomu že je to svokra, jednoducho JA skladám ponožky do guličky ona ich prekladá . Toaletný papier na záchode , muž premontoval držadlo na toaleťák , vždy popamäti siahnem na druhu stranu a by som bila, alebo dvierka na mikrovlnke , jemu sa nepáčilo do akej strany sa otvárajú , tak zobral mikrovlnku , dal ju do kancelárie a domov kupil inú ktorá sa otvára na druhú stranu . To že som na začiatok skoro utrhla pánty ..
Môj manžel zmeny robí a postaví ma pred hotovú vec ..na vysporiadaj sa .🙂

miadi
7. jan 2020

@limetka69 tvoj muz vobec nema problem so zmenou ale chce mat nad všetkym kontrolu. Tie solnicky korenicky su najmensi problemi mozes mat 2 jedny kde ich chce on druhe ty .. 4dieta spat cez den nemusi. Moja od 3r nespi je to individualne a u nas ani v junior kindergarten deti cez den nespia.Niektore ked dojdu o 4 domov si pospia. Ale nasilu nie. Tvoja praca by malo byt tvoje rozhodnutie. A to co ti robi v lekarni by vytocilo kazdeho.

777januska777
8. jan 2020

@limetka69 chápem, ale tak to väčšinou v živote funguje a väčšinou v každom manželstve. Čím sú ľudia starší, tým ťažšie to s nimi je. Aj keď je pravda, že v manželstve majú ľudia navzájom na sebe neustále pracovať. Podľa mňa to tvoj manžel robí, lebo sa pri tebe alebo celkovo v živote cíti ako hlupák a snaží sa tebe a všetkým okolo dokázať, že on je múdry a šikovný. Tam je chyba možno aj tá, že on nemá tu vysokú školu a ty áno. Každý človek si zo sebou nesie svoje kríže a svoje myšlienky a tie ho dokážu ničiť. Tvoj manžel má asi tu menejcennosť.