Mačka sa nedá zobrať na ruky

mimano
2. feb 2022

V záhrade k nám prišla mačička tuláčka a ostala. Takmer pravidelne sme ju kŕmili, ale až po cca 8 mesiacoch sa dala pohladiť. Keď mala cca 12 mesiacov, využili sme akciu mesta, nasilu ju chytili a u veterinára absolvovala kastráciu. Opäť sa vrátila do záhrady; kŕmili sme ju, hrali sa s ňou hračkou na motúziku. Asi po 3 týždňoch zosmutnela a prestala žrať. To už nebol problém chytiť ju a zájsť k veterinárovi, ktorý zistil, že má mierne zahnisanú ranu po kastrácii. Absolvovali sme pre injekciu s antibiotikami a všeobecnému zaočkovaniu. Rozhodli sme, že nemôže ostať sama v záhrade aj preto, že začal december. Zobrali sme si ju do bytu. Pred rokom sme mali dočasne (2 roky) v byte dcérinho kocúrika a máme dobré skúsenosti.
Táto súčasná mačička sa postupne zbavila strachu z prostredia, už sa cíti uvoľnená, rada sa s nami aj sama hrá s množstvom hračiek, dá sa hladiť, zaspí pri nás, ALE NEDÁ SA ZOBRAŤ NA RUKY, ABY SME SI JU PRITÚLILI. Každý pokus rieši útekom alebo obranou použitím pazúrikov. PRIVÍTAME KAŽDÚ VAŠU ZMYSLUPLNÚ RADU, ako prekonať jej strach. Ďakujeme.

nika523
2. feb 2022

@mimano neviem poradiť ale ste super, ďakujem za mačičku ❤️

marsmykkok
2. feb 2022

@mimano nemusí to byť strach, len je nekontaktna, mačka nie je pes že si dá robiť zo sebou čo človek chce. Dospela a nestojí o veľmi blízky kontakt, je to stále šelma.

sona96
2. feb 2022

@mimano a je to naozaj problém? Proste to nemá rada. Ani svokrina mačka sa nelubila pestovať. To zviera má svoju osobnosť a treba ju rešpektovať.

lucia147852
2. feb 2022

Tak možno je taká povaha. Ja mám 2 macky a mojkava je len jedna. Druha je presne taká ako vaša. Hladkať, lehnit, spat, jesť, hrať ale nedajbože ju pestovať. Nechajte jej slobodu, nie je to hračka.

timi247
2. feb 2022

@mimano podľa mňa nerieš že sa nedá zobrať na ruky, u mačky je pokrok už to ze vás toleruje. My sme si zobrali u útulku starú 12 ročnú mačku, tri mesiace bola zalezena v skrini kým sa mi dala pohladkat, na ruky asi po roku, ale len mne, pred deťmi stále uteká pod posteľ, maximálne na sunku ju nalakaju😀 aj to si ju zoberie od nich a ujde

zojazoja
2. feb 2022

@mimano poznamvela ludi co maju mačičky doma, dlho, ale na ruky k nim nejdu. Sem tam prídu same sa pohladkat, ale bez zdvihania na ruky. Tak to proste u maciek je. Nic neobvykle.

nika523
2. feb 2022

Ani naša jedna nechce veľmi na ruky, hladkať sa chce, príde ku mne sa pomojkat, v noci pri nás spí ale na ruky veľmi nechce ale čím je staršia tak sa to zlepšuje sem tam sa dá vziať na päť sekúnd 😀

martinajurkechova
2. feb 2022

Mačku nezmenis. Už aj tak je úspech, že sa dá vôbec pohladkať. My keď sme si brali mačiatko, tak to bola prvá vec čo som zisťovala, či je zvyknuté na ľudí a nie je plaché. A ako je napísané vyššie zvieratá majú tiež svoju povahu. Aj zajkovia sú v tomto takí. Niektorí sa dajú nosiť na rukách a niektorí sú vyslovene agresívni.

nika523
2. feb 2022

Ale zas druhá tá sa dá nosiť ako bábätko, miluje to

sigma510
2. feb 2022

@mimano ak sa nechce pestovať na rukách, tak ju nenuťte nie je každá mačka mojkačik. Je to živý tvor a svojska osobnosť, nie je to hračka ktorú budete pestovať na rukách keď si zmyslite. Keď sa bude chcieť pestovať príde sama, nechajte ju tak, zbytočne ju budete stresovať a ešte vám ublíži, potom bude chúďa ona za zlú.

katkamatka7
2. feb 2022

@mimano Veľmi pekné gesto od vás, že ste ju prijali za svoju.
Ak ju chcete naviesť na to, aby sama od seba vyskočila na nohy a uvelebila sa, potrebuje vhodný čas, svoje naladenie a naledenie človeka, ktorý túži, aby pri ňom pokojne sedela. Teda ak odmieta branie na ruky, cíti sa neslobodne, niekto iný rozhoduje za ňu. Napomôže tón hlasu, môže to byť vo forme prihovárania sa jej, ako ku človeku. V hlase nájde dôveru, v postoji tela. Keďže je šelma, veľmi dobre to vycíti, keď je lovená. Pohľadom jej dokážeš povedať, že Ti môže dôverovať a nič jej nebudeš robiť proti jej vôli. Že ju rešpektuješ a necháš ju samu sa rozhodnúť, aby sa ona cítila dobre. Rôzne povahy, charaktery mačiek dokážu reagovať na prejavenie rešpektu voči nej ako osobnosti. Môže sama prísť, keď bude hrať jej obľúbená hudba, dá Ti najavo, že je jej príjemne. Môže vyhľadávať vašu spoločnosť, ak budete viacerí a váš rozhovor bude v príjemnom duchu. Vtedy bude len v blízkosti. Sama príde, keď budeš sama a vycíti, že ju potrebuješ. Keď to spraví aj o pár týždňov alebo mesiacov, navykne si a neskôr môže prísť aj keď budete viacerí. Ak práve teraz nemá záujem, nenúť ju. Ak to urobí raz za rok, vychutnaj si ten pocit, čo Ti dá a zase ju ju nechaj, aby prišla sama.

simona139469
2. feb 2022

@mimano možno to nieje problém… aj môj kocúr je taky, že nieje rad na rukách. Chytiť sa dá, 2 minuty ostane aby sa nepovedalo a potom sa rýchlo odoberie inam. Inak je zlaty. Možno proste nemá rada keď je na rukách a nieje to problém ak je inak vpohode…

adriannasvk
2. feb 2022

Vydrz...my sme "zdedili" macku po susedoch a tiez bola taka,ze len hladkat a na ruky nic a to ju mali cca 3 roky a pri nas je ina, najskor sa dala po case iba mne na ruky zobrat,teraz uz aj muzovi, mne uz aj zaspala par x na rukach😅len trpezlivost, nechaj ju raz to mozno pride😊

ivaa_
2. feb 2022

bude to povaha , my sme si kupovali mačku na tulkanie :D len peniažky sme za ňu dali riadne a ona sa ani potúliť nepríde na sekundu :D

katb1992
2. feb 2022

@mimano my tiež mame takú jednu cicu nekontaktnu. Najradšej by sa odhmotnila len aby som ju nehladkala po chrbte alebo nedajbože na ruky brala. Jedinú osobu ktorej sa nechá mojkat je môj priateľ. Je taka už 8 rokov a to ju máme od mačiatka keď sme ju našli na ulici.

nominativ
2. feb 2022

Tiež ma hreje, že ste ju prijali za svoju. ❤️ Mačky sú už také, za mňa ich nie je až tak veľa, čo sa rady nosia. 🙂

sasanka605
2. feb 2022

Otec ked mali, ak neprišli same k tebe a ľahli si na ruky neexistovalo aby sa nechali vziať na ruky ked som ja chcela. To su mačky.

nika523
2. feb 2022

@ivaa_ vidíš a naša z útulku je na mne vždy nalepená a chce sa mojkat, brali sme ju pol ročnú a vybrali sme si ju podľa povahy, podľa mňa je dobré brať z útulku alebo z OZtka oni vedia ktorá mačička má akú povahu

ivaa_
2. feb 2022

@nika523 plemeno, ktoré sme chceli 🙂 v útulku nebolo

mamutka
2. feb 2022

@mimano prežila veľa zlého, tak je v nej zakorenené, že je opatrná. Mali sme takú micku a asi po 2 ci 3 rokoch už sa dala pekne pestovať, takže nádej je. Vy ste sa zachovali úžasne

syslik81
2. feb 2022

moja macka ma skoro 10 rokov a vobec sa ku mne netuli .. macky su svojske tvrdohlave .. ta moja semtam dojde lahne si na mna .. vecer vedla mna zaspi ... ale hladkat skrabkat nebodaj objad ani za svet ... ale stejnak viem ze ma ma rada ... dokonaca aj macence mi porodila do postele ked som spala svina jedna rozmaznana 😀 .. bud rada ze vas ma rada a ze si zvykla .. cim bude starsia tym bude kludnejsia a bude uvolnenejsia a menit navyky

nika523
2. feb 2022

@ivaa_ to áno v útulku,, značkové" mačky nemajú ale napriek tomu tam majú krásne, úžasné mačičky a ako bonus dobrý pocit že človek zachránil jeden život. Niekde som čítala že ak si človek vezme mačku z útulku tak zachráni tú mačku ktorej dá domov a ďalšiu ktorá čaká vonku na jej miesto tak vlastne zachráni mačky dve

lujza10
2. feb 2022

ja mam moje 2 micendy od malička a mojkať sa prídu ked oni maju chuť 😀 ... ráno sa túli o 106 lebo je hladná ... potom sa túli ked jej je zima ... chce ist pod deku ... ale ked ja mam chut ju pomojkat tak napne všetky 4 nohy a hajde odo mna :D ... to su mačky ♥

ivaa_
2. feb 2022

@nika523 to áno 🙂 je to nádherné, ked si niekto zoberie micky z útulku

mima86
2. feb 2022

Mam 4 macky, vsetko uz veteranov a na ruky chce len jedna.

bolarazjedna
2. feb 2022

Aj mačky majú svoju osobnosť. My sme mali tiež viaceré mačky, jedna bola veľmi prítulná, milá, sedeli spolu s dedkom na stoličke na terase celé hodiny každý deň, nechala sa hladkať. Potom sme mali takú, ktorá keď chcela, nechala sa pohľadkat, ale iba tak, že si ľahla na zem, ale na ruky si ho nevedela zobrať ani do lona ti nikdy neskočila. A potom bola aj taka, ktorá chodila sa iba najesť, stránila sa a nemala rada žiadne hľadkanie, nebála sa, len sa nenechala hladkať. Proste je to taka osobnosť.

marlent
2. feb 2022

Mame cicu z ulice zila na ulici asi cely zivot....tqk nam povedalo oz..
Ked sa jej prihovoris pekne pride, krasne reaguje na meno obtiera sa necha sa pohladkat hra sa ale na ruky a do blizkeho kontaktu akoze by sa na nohy ked sedime prisla pomojkat nehrozi....
Mame 3 macky...
Jedna je tato co som ti popisala, druha je tiez z oz zila v zahradkarskej osade ta je veeeeeeeeeeeelmi pritulna take mojkadlo ale na ruky a nohy tiez nie..a potom mame este jedneho maleho smrada ktoreho sme nasli ako mini maciatko je drzy ako plostica ale necha so sebou robit cokovek...
Pred nimi sme mali 20rokov kocurika, ked bol maly bol nekontaktny lebo musel cosi stale vymyslat nemal na take srandy cas ako starol tak uplmy maznak z neho ❤
Mozno aj tvoja cica dospeje a mozno nie...nenut ju lebo bude to len horsie

aliziana
2. feb 2022

my máme 2 mačky (iba doma) a ani jedna nechce ísť na ruky 🙂

liusa82
2. feb 2022

@ivaa_ a nemáte náhodou britskú? my by sme chceli bielu britku tak uvažujeme.Viem že tie sú také že nemajú radi moc nosenie na rukách také studenšie čumáky.Predtým som mala skoro 18 rokov siamskú mačku tie sú dosť pritulne aj naša veru bola velký maznák. Dokonca mi dávala labky okolo krku a tak zaspala🙂

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz