Mačka s PP alebo obyčajná

30. máj 2023

Uvažujem britská mačička s PP, alebo nejaká obyčajná pouličná? Ako by ste sa rozhodli? Do bytu len, a len jedna.

divokykonik
30. máj 2023

My sme chceli mainku a nakoniec máme obyčajnú černuľu. 😀 Adoptovali sme si ju, mali sme dobrý pocit, že sme zachránili aspoň jeden mačací život. 😀

kacena4
30. máj 2023

ak chcete chodit na vystavy tak s papiermi, inak nema vyznam taku drahú cicu. cistokrvne maju viac zdravotnych problemov (nada 3r. britka napr ma kardiomiopatiu a je na liekoch) poulicna je odolnejsia

heleninamama
30. máj 2023

Hlasujem za čistokrvnú britku. A dôvod? Mám rada všetky mačky, ale ak to má byť čisto bytová mačka, oplatí sa do nej investovať. Bude predsa vaša jediná, na dlhé roky bude rodinným maznáčikom, tak nech je reprezentatívna a z dobrého chovu, zdravá a krásna.

domiklik
30. máj 2023

Čistokrvna s rodokmeňom...

anonymanonym
30. máj 2023

PP nie je o tom, ci niekto chce alebo nechce chodit na vystavy.
Bud s PP alebo adoptovat. Ja mam zvierata s PP takze ja by som sla do PP, ale zaroven obdivujem ludi, ktori nejaku zvieraciu dušu zachrania z ulice 🤷‍♀️

refly
30. máj 2023

Ak si vezmete poulicnu, tak jej zachranite zivot. Macky vonku fakt nemaju dlhe trvanie.
Ja som ako decko dostala cistokrvne, teraz mam macky uchmatnute z ulice. Uz by som do cistokrvnej nesla.
Tiez drobna poznamka... Britske, exoti a podobne maju velmi hustu srst. Z toho vypadavaju uplne katastrofalne chuchvalce. Ja som mala exota a chvylu som strazila starsieho brita jednej pani a som bola z neho tak trochu na prasky :D a to hovorim ja, clovek co ma 3 macky a vtactvo.

akvi
30. máj 2023

Vždy som snívala o britskej alebo o mainskej a vždy skončím s poulicnou 😂 Ale zase, sme v dome, micky chodia aj von a je nereálne pre mňa v dome ustriehnuť mačku, aby von nešla, takže ostanem u pouličných a s dobrým pocitom, že som zase nejakú zachránila. Do bytu je to iné, rozhodni sa srdcom. Len nekupuj z množky, to už potom určite papierovú.

didush27
30. máj 2023

My sme si vzali z útulku tigríkovú mačičku. Už to bude 10 rokov, čo je u nás a je to najúžasnejšia mačka na svete. Každý deň nám dokazuje, aká je vďačná ♥️ a je to synov najväčší parťák.

cina1
30. máj 2023

to je o tom, ci mas vysnivane plemeno a len to chces. my sme poskulovali po vselijakych plemenach, nakoniec prvy kocurik, maciatko od macky vonkajsej, dozil sa 18 rokov. druha, z ulice si nas nasla. a este mame vonkajsiieho pritulanceka.

mima1608
30. máj 2023

My máme vnútri pouličnú a nemenila by som. Je to nádherný huňatý kocúrik 🥰

liusa82
30. máj 2023

Ja som mala dlhé roky siamskú s papiermi od mojich 9 rokov a dožila sa skoro 20 rokov bez chorôb.Mala raz za život nádchu a to je všetko.Teraz tiež uvažujem aj ja o Britskej bielej tiež s papiermi a určite si ju aj zaobstarám.Sem k nám na dvor chodí zase zmiešaný modrý brit susedov kocúr tak aj toho krmime aj iné na dvore prikrmujeme. To ja nerozlišujem či papierová alebo taká.Ale tú bielu s pp si určite zaobstarám lebo takú chcem odjakživa.Ale vždy sa budem starať o všetky mačky čo sa u nás vyskytnú bez ohladu na pôvod🙂 Ja mačky zbožňujem.Síce všetky zvieratká ale mačky sú u mňa top🙂

tara42
30. máj 2023

My mame dve cierne macky, jednu od kontajnera, druhu z lesa a teda majú úžasné povahy. Nenáročné keď sú dve, mojkave, prespia ani na linku nechodia. :D

nucky
30. máj 2023

@kacena4 my mame poulicneho cierneho kocura od maciatka a ma problemy s mocovymi kamenmi skoro od 1 roku, k tomu sa pridruzila stitna a berie liek na stitnu zlazu a enzym, ktory mu pomaha trávit tuky...lebo ma problemy s pecenou...ma asi 7 rokov...takze nemusia byt ani zdaleka odolnejsie 😉
@autorka....pri macke s pp mas aj garanciu povahovych vlastnosti, a temperamentu, ak si ju vyberies z kvalitneho chovu, pri poulickach je to trocha loteria...nas kocur ma skvelu povahu...dal sa lahko "vycvicit" a v ramci macacieho druhu he pokojny maznak, ale lepia sa na neho choroby...druhy kocur z ulice je blazon a divoch a museli sme ho dat k nasim, lebo starsi z neho ochorel a v byte by som ho nechcela, lebo je to cvok 🤣🤣 🤪....ak si ochotna prijat macku akejkoľvek povahy (aj ked sa to dá trocha odhadnut aj z macata ako sa sprava) a pomoct dakemu nestastnikovi, ktorého necaka lahky zivot...chod do poulicky alwbo utulkacky...ak chces nat garanciu aka ta macka bude, chod do PP

colsami
30. máj 2023

@kacena4 neda mi nepodotknut ze nesuhlasim len s tym, ze poulicna je odolnejsia, robim veterinu a poulicne macky maju uplne rovnako tazke nalezy, diagnozy, problemy aj chorobnost. Denne mi prejde rukami chora poulicna macka minimalne 1ks. A nijako odolnejsia nie je voci chorej prislusnicke konkretneho plemena.

sense
30. máj 2023

Mame 2 mačky v byte. Jednu adoptovanu ktoeu zachránili v hodine 12 na ulici úplne podvyzivenu a druhu sme si vzali z jedného statku ako malé mačiatko ktorého dvaja súrodenci skončili pod nohami dobytka.
Ta z ulice chodí za mnou ako psík, stačí zapískat, keď otvorím dvere hneď pribehne a keď sa zavriem v kúpeľni tak chodí škrabkat na dvere.
Ta zo statku sa bojí hluku (vysávač) doteraz, rovnako keď počuje dupat sa uteká schovať.
Inak si milé, kľudne, nič nenicia, nelezu na stôl...maximalne tak oddychovať do umývadlá alebo bidetu
Ex svokra ma papierovú ta na každého len syci, lozi kade tade jedno ci stôl ci kuchynská linka.
A čo sa týka chorobnosti neviem posúdiť ale nemyslím ze pouličné sú odolnejšie. Ta hnedá ma rok, tak biela ma 3 roky a teda mala žalúdočný vred vracala krv, následne 3 dní nezrala skončila na na infuziach. Plus teraz budeme musieť riešiť to ze príde o všetky zuby. Polovicu už nemá a zvyšok vypadne resp budú musieť byť vytrhane.

majlo1234
30. máj 2023

Zalezi ci chcete nejaku konkretnu povahu( predpoklady) alebo vam je to jedno, a chcete naznacika. V tom pripade staci adoptovat, a zachranite jeden zivot /)

cyberk
31. máj 2023

ja by som dakedy brala hocijaku :D no ked uz bola moznost macicku mat, tak sme chceli s rodokmenom pekne z chovu. + Sme chceli, aby aj nejak reprezetantivne vyzerala :D Taku, ktoru nestretnes len tak random vonku ... 🙂 povaha, choroby to je fakt individualne, a PP ti nezaruci, ze ju neklepne po par mesiacoch

valeriakadarova
31. máj 2023

Ja som chcela stále Britku, nakoniec manžel doniesol domov malé 5-6 týždňové mača, ktoré chceli vyhodiť na ulicu, bolo choré, piplali sme ju strašne dlho, má pojašenú povahu, ale vie sa prísť aj pritúlkať. Kocúra som zobrala ja z OZtka, nemal kam ísť a ten je teda najväčší maznák na svete, obidvaja sú len v byte🙂

anjelik107
31. máj 2023

plné útulky mačiek, radšej si adoptuj nejakú a hotovo 🙂

simiis
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
limoncino
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lukino2000
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
31. máj 2023

@lukino2000 ♥️
No už som viac naklonená asi obyčajnej a teda dvom, aby sa nenudili.

lucia147852
31. máj 2023

Mame dve poulicky. Najprítulnejsie sú najobyčajnejšie tigre. Ľudia často túžia po neviem akom plemene, a potom sa sklamú, že mačka syci, neni kontaktná a podobne. Ideálne aspoň dve, zabavia sa spolu a budes mat viac kľudu.

power_of_now
7. jún 2023

Poulicnej urcite, adoptovat od nejakeho OZtka 🙂 a rovno DVE macicky su skvela volba 🙂 odporucam pozriet OZ Macky SOS

romanadam1626
4. máj 2024

@sense jaj tie sú zlaté 🥰

sense
5. máj 2024