Mačka po narkóze

anavixy
7. apr 2023

Ahojte, prosím vás, boli vaše mačky po narkóze až nezvyčajne plné energie a nespavé?
Moja bola včera v krátkej celkovej anestézii (trhanie zubov), všetko pekne zvládla, dobre sa zobudila, nezvracala a odkedy sme prišli podvečer domov, vôbec nespala. Aspoň teda večer nie a v noci som ju tiež našla len bdelú (3x). Jesť jej chutí, vodu pije, hrá sa. Viem, ze prvé 1-2 dni môže byť mačka “iná”, ale čakala som skôr opačný efekt, nie, že bude ako naspídovaná. Zajtra mám volať na veterinu, ako sa má, tak snáď už bude vo svojich koľajách 🙃

zorkahorka
7. apr 2023

Nas Kocur, ktoreho davala povodna majitelka kastrovat, bol takyto isty. Behal po stromoch 😀

syslik81
7. apr 2023

ano macky tak zvycajne reaguju preto ak mali operaciua stehy treba na nich davat vacsi pozor ... moja po kastracii chcela liett po byte .. nastastie jej to golier nedovolil .. dlezite aby mali dostatok tekutin .. kedze tvoja stehy nema bude to mat lahsie

colsami
7. apr 2023

Kazda jedna macka reaguje inak. Aj u veterinarov su rozne mozne anestezie. Kazda latka na macku posobi inak aj po prebudeni... Kazda macka inak metabolizuje anestetikum. Ano, u niektorych to moze byt ze je po anestezii ospala, apatickejsia... A na niektoru to moze mat presne opacny efekt.
Ak macka prijima krmivo, vodu, nezvracia, nehnackuje,... Absolutne to neries.

dadi30
7. apr 2023

@anavixy ano, je to normalne..mackam sa nepaci ten otapeny stav po narkoze tak sa ho snazia takto odburat 😀 proste nasilu hore, vytrepat sa aj na luster, lietat po dome..treba len davat na ne pozor a bude to ok 🙂

anavixy
autor
7. apr 2023

Ďakujem 🙂 tak teda fajn, myslim si aj ja, že je to ok, keďže to je jedina zmena… len mi chýbala v noci v posteli 😄 vďaka 🍀

vroni
7. apr 2023

Áno, aj naša bola po narkóze ako besna, normálne som sa pýtala, ci jej omylom nepichli adrenalín. Po pár dňoch to prešlo.

marianeta
7. apr 2023

Moja bola tiež po sterilizacii nejaká cula, a tiež som skôr čakala že bude skôr spať. Robila aj dosť čudné veci, ktoré predtým nerobila. Trajdala po dome, ľahla tak na 5-10 minút a zas chodila, skákala po oknách, nábytku..

mandzula
7. apr 2023

Jedna bola dlho ospala, tak sme cakali, ze bude aj druha a ta ako otvorila oci, lietala ako besna, takze je to asi v pohode.🙂

tdli
24. mar 2024

Všetko záleží od toho,aká anestéza bola použitá,niektorí veterinári preferujú narkózú "dospať" a dajú vám ešte "odkvecnuté" zvieratko ale čoraz viac sa začínajú podávať po narkóze "blokovače" narkózy,ktoré vyblokujú narkózu a zviera vám odovzdajú takmer v takom stave v akom bolo pred operáciou.Zviera vtedy môže normálne fungovať už krátko po zákroku.Konkrétne môj kocúr po kastrácií chodil ako opitý a padal do takých tranzov,keď akoby nevnímal ale večer ešte naháňal muchu a potom spal v noci.