Mačka je už deň zalezená za gaučom. Poradíte?

16. nov 2019

Mame od vcera doma micku docasne. Vcera som ju doniesla domov vsetko nachystala a pustila z klietky. Micka zaliezla pod postel a je tam dodnes. Nezrala,nepila ani na zachodiku nebola. Bola som v tom,ze micka je kontaktna lebo mi to tak hovorila slecna ktora mi ju dala na strazenie . Jasne ratam,ze prve dni je vysokovana ze kde to zrazu je ale aby nevyliezla? Bojim sa ju chitit aby som ju netraumatizovala ale vsade zalieza ako si ziskat jej pozornost? Na zradlo ani pamlsky nereaguje. Poradite?

limetka69
16. nov 2019

no tak chyba bola, ze ste ju hned pustili, mali ste ju mat na rukach a vela hladkat aby si zvykla aspon na jednu novu osobu. nic len na silu chytit a skrabkat za uskami a davat dobrotky 🙂

marlent
16. nov 2019

Urcite to nebola chyba...
Nechaj ju tak....ignoruj.. nachystaj papat k tomu miestu kde sa schovava a "kasli na nu"
My mame kocura z utulku takto presne to bolo u nas 3 dni zalezeny...potom sa odvazil prejst z pod kresla pod gauc kratke vzdialenosti potom uz aj do kuchyne a tak pomalicky...hlavne ho nenut neber nasilu "nevtieraj" sa jej...za par dni jej nebude rady 🙂

limetka69
16. nov 2019

@marlent no len aby vyliezla kym si po nu ta slecna pride, co jej ju strazia :D to je rada fakt....

lili2015
16. nov 2019

To je v poriadku, ak aj nejedla, určite sa aspoň napila. Jedlo aj vodu jej daj blízko úkrytu, hlavne nech ma kľud a pokoj. Mám týranú mačku z útulku, spravala sa rovnako. Asi 2 dní si zvykala. Dodnes nie je k cudzím kontaktná, ale mne sa nechá vyhladkať.

marlent
16. nov 2019

@limetka69 pochopila som to tak ze ju ma v docaske....a ano je to bezne spravanie maciek a nasilu u macky neplati nie je to pes

calendula321
16. nov 2019

Je to pre ňu nové prostredie. Ona sa potrebuje aklimatizovat.

sweetyna
16. nov 2019

Ja si tiez myslim, ze ste ju nemali najprv pustat, daj jej tam jedlo a vodu a ona sa naje, nevsimaj si ju.

lula313
16. nov 2019

Daj jej vodu, jedlo, zavri izbu, ona sa naje, keď bude mat klud. Je vystresovaná, musí to prekonať, dajte jej čas.. aj my sme mali v docaske par mačiek a správali sa takto. Mne inak tiež povedali, že ich mám násilím drapnut a hladkať, aby sa socializovali. Väčšine to pomohlo, ale nerobila som to hneď, keď ešte boli v strese

yellow28
16. nov 2019

Ja mam macku 14 rokov...pocas jej zivota sme sa 2 x stahovali a chovala sa presne tak isto. Zalezena pod postelou 3 dni....potrebuje si len zvyknut na nove prostredie...k nam aj ked niekto pride na navstevu, tak zalezie pod postel a minimalne 1-2 hodiny nevylezie...je to uplne normalne...

ticko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
akinom0077
21. nov 2019

ja som takto raz strazila kamaratke kocurika 3 dni mi nezral zaliezol za skrinku a nevychadzal

romanadam1626
12. nov 2023

@lili2015 aj nasa Murka takto reagovala, ked nám ju doviezla pani, čo darovala 2 mačiatka...
Až na 3- deň išla na zachodik a začala papať .
Mame ju skoro 2 roky.
Nám sa necha hľadkať, stráži nás , masiruje nás ....
Cudzich nema rada, zalezie vtedy pod posteľ
Je to velmi a vďačná mačička 😊
Rada sa hrá s myškami, škrabká na škrabadle,aj tam niekedy spáva a pozoruje okolie
Vylihuje v lete na slniečku, v zime blízko radiatora