Mačka grcia zo všetkého

haslerka123
11. apr 2019

Ženy mačiarky keď ste tu nejaké aké granule dávate svojim mačkám? Moja grcia asi zo všetkých granúl čo existuju je chuda váži necelých 3kg každé ráno ako jej dám zrat tak zbieram kôpky vygrcanych granúl. Ako prepáčte za nechutný príspevok len neviem na koho sa obrátiť. Manžel je veterinár a sám neprišiel na to čo jej

lindusss2016
11. apr 2019

@haslerka123 obratte sa na macaciu kliniku Catvet. Neexistuje, aby bola v poriadku, ked zo vsetkeho vracia. Ale nepises o tom nic. Predtym bola ok a zrazu vracia? Ci odjakziva? Ale pochybujem, ze by bol problem v zlozeni vsetkych granul na trhu.

nicol_ka55
11. apr 2019

@haslerka123 moze byt problem v granulach, ak je citlivejsia je to normalne, moj pes detto kym sme sa ako tak ustalili trvalo to asi rok a pol...

lentilka_mg123
11. apr 2019

@haslerka123 ahoj, nasa kočena č. 2 vracia kvôli chronickemu poškodeniu obliciek > nejakym sposobom jej to vraj draždi aj žaludok. a staršia kočena č. 1 vracala granulky, ked uz bolo nacase podat tabletku na odčervenie.

0silvia0
11. apr 2019

@haslerka123 tak jej skús nedávať granule a uvidíš. Skús dávať surové mäso. Mačka je mladá? stará? ako dlho je v takomto grcacom stave? Nemôže mať parazity v žalúdku? Naša mačka kedysi dávno (už je dávno po smrti) raz vygrcala nejaké parazity s granulami, bolo ju treba odčerviť.

haslerka123
autor
11. apr 2019

@lindusss2016 mám ju z útulku zo Šale pár mesiacov odkedy je tu stále grcia dokonca aj z eminent granúl dávala som jej whiskas a tam sa to ako tak zmiernilo musela po malých množstvách jesť a nie rýchlo inak všetko von. Dočítala som sa že whiskas je uplna spodina granúl tak manžel objednal nejaké špeciálne mačacie od firmy čo dodáva lieky no a tu úplne dolu vodou to s ňou išlo chutia jej ale dlhšie jak 5 minút a už grcia

haslerka123
autor
11. apr 2019

@lindusss2016 ešte mi napadlo či nemá vredy. Len keď ju rozreze s nič tam nenájde je to veľké riziko proste 😭

lavender273
11. apr 2019

@haslerka123

Mne veterinar povedal ze pre macky nie su vhodne granule. Aj moja casto zvracia (pripisujem to pazravosti lebo je akoby ju niekto nahanal) , ale obmedzila som uz granule. Davam jej zn Ziwipeak, ciste maso / organy, ziadne ine prisady v tom nie su.
Na veceru jej davam maso alebo rybu alebo konzervu tej ziwipeak zn. Vracia pomenej uz, ale tiez sem tam nachadzam prekvapenia po byte.

lindusss2016
11. apr 2019

@haslerka123 uf no nehnevaj sa na mna, ale ak je tvoj manzel veterinar, nerozumiem, ze ti vobec dovolil macku krmit whiskasom.... eminent tiez nie je ziadna vyhra, ale snad o stupienok lepsie to je. Neviem, co jej moze byt, chuda. Ale na catvete by jej spravili kadejake vysetrenia a zistili to. A vredy by nebolo vidno aj na sone? Nemyslim, ze kvoli diagnostike by je trebalo hned rezat.

lindusss2016
11. apr 2019

@lavender273 granule su ok, ale mackam treba davat aj surove maso.

haslerka123
autor
11. apr 2019

@0silvia0 mačka má 4 roky zije v byte dočervena ockovana sterilizovana. Písala som do útulku tam vraj negrcala ale neverím im nič lebo je úplne inej povahy ako mi písali inak nemá záujem o nič čo jeme mi ľudskú stravu ani neovonia jedine čo jej nevadí je vylizovat kelimok od jogurtu. V grcacom stave je odkedy prišla a parazity nemá určite ani vo výkaloch ani negrcia žiadne

svettii
11. apr 2019

@haslerka123 Môže to byť čisto len stres z niečoho, môže mať napríklad zápchu, a keď jej dáte niečo iné, napríklad kapsičku s mäsom tak to tiež vyvracia?

0silvia0
11. apr 2019

@haslerka123 a čo to surové mäso? Dávate jej ho? Ja dávam kocúrovi surové premrazené mäso.

haslerka123
autor
11. apr 2019

@lindusss2016 bohužiaľ na sono ako začínajúci veterinár nemá peniaze ale skúsim zavolať do nemocnice na uvlf či by bolo možné prísť aj dnes kľudne

haslerka123
autor
11. apr 2019

@svettii toto jej nedávam lebo maso nechá a vylize len stavu

haslerka123
autor
11. apr 2019

@0silvia0 neskusala som...mám v mraznicke lososa tak jej skúsim dať aj keď neviem či to zozerie dosť vyberava je

lindusss2016
11. apr 2019

@haslerka123 no tomu rozumiem, ze nie kazdy veterinar ma full vybavu, ale tak treba ju vziat tam, kde maju, kedze nie je v jeho moznostiach ju poriadne vysetrit

0silvia0
11. apr 2019

@haslerka123 podľa mňa lososa neodmietne, vyskúšaj a uvidíš🙂

lindusss2016
11. apr 2019

@haslerka123 teda pride mi logickejsie ju dat vysetrit niekomu inemu, nez zbytocne rezat

lavender273
11. apr 2019

@haslerka123

A ked jej nevadi jogurt mozno potrebuje probiotika? Nieco na crevnu floru? 🤔
Jedine podrobnejsie vysetrenie by mozno pomohlo.

0silvia0
11. apr 2019

@haslerka123 fakt aj stres v tom môže byť, možno sa u vás ešte neadaptovala, keď píšeš, že grcia od začiatku...

yellow28
11. apr 2019

@haslerka123 tak moja macka (britka) od urciteho veku zje len vylucne granule whiskas. Sama sa tomu cudujem, pretoze ako maciatko zjedla skoro vsetko - maso, sunku, syr a aj rozne kapsicky, fajmove granule...a potom stop, nicoho sa v miske nedotkla, uz som bola zufala a whiskas zabral... Obcas tiez sice nieco vygrca, ale je to hlavne vtedy, ked sa cisti a zostanu jej chlpy v krku, vtedy ju napne....

haslerka123
autor
11. apr 2019

@lindusss2016 no zajta o 14:00 ideme na sono dokonca zadarmo mám vybavené a prišli sme na to že chyba môže byt v tom že nemá prístup k tráve a dráždia ju chlpy v žalúdku

haslerka123
autor
11. apr 2019

@lavender273 dostávala probiotika a žiadna zmena aj tie vygrcala ale obzerie mi všetky kvety čo sem donesiem bylinky proste všetko zelené tak asi už tuším kde je pes zakopaný...

0silvia0
11. apr 2019

@haslerka123 nuž, tak treba zasadiť trávičku do kvetináča. Ona je len vo vnútri, v byte? Nemôže mať depky z toho, že je zatvorená? Nebola to predtým klasická túlavá mačka?

haslerka123
autor
11. apr 2019

@0silvia0 nie nie odjakživa žila v byte s nejakou starou pani ktorá zomrela tak sa dostala do útulku bola tam najdlhšie zo všetkých mačiek osobne mi ju doniesli až do kosic zo západného Slovenska ...keď ideme s mamou na dedinu tak ju berieme so sebou keď je pekne na dvore sa jej páči

nevesta
11. apr 2019

Nemoze mat bezoar v zaludku?

montemotherone
11. apr 2019

@haslerka123 akože ak to nevie tvoj manžel, maminky na MK to poriešia? 😕 Ja teda nie som veterinárka, ale môže mať kľudne nejakú funkčnú poruchu- pažeráka, zvierač, žalúdok... Z toho- reflux... A zmena stravy nič neporieši. Alebo má nejaké parazity. Možno by boli vhodné nejaké detailnejšie vyšetrenia- sono, možno aj gastroskopia,ak sa u týchto zvieratiek robí a ak si ochotná do toho investovať. Vyšetrenie krvi, či stolice by tiež nebolo od veci. Aj kvôli vášmu zdraviu 😕 U nás v TN je kvalitná klinika pre malé zvieratá- My Vet Clinic. Hlavne riešia ochorenia mozgu a nervovej sústavy, ale možno by poradili 🤔

sigma510
11. apr 2019

@haslerka123, mačka potrebuje prístup k čerstvej tráve, keď sa čistí tak chlpy stráviť nedokáže, tak isto ani srsť z napríklad myši alebo perie z vtákov, preto vonku žijúce mačky žerú trávu a zvyšky z potravy, ktorú nedokážu stráviť, tak vyvrátia. Mačiek máme niekoľko, je dosť problém ak sa naučia na určitý druh granuliek, dať im iné. Mačka si jednoducho strašne dlho zvyká na zmenu stravy. My sme asi 2-3 roky dávali jeden druh granul, nič extra, aby nás nezruinovali :D potom bol chvílu výpadok týchto granul tak sme im kúpili iné a vracali mi rad radom pomaly všetky. Pri konzervách im to je jedno, tam zjedia všetko a nerobí im zmena problémy :D Mali ale koncom minulého roka zmenu, kupovala som v akcií whiskas granule 2x14 kg, a tie im aj chutili, a ani nemali žiadne problemy, že by ich preháňalo alebo vracali, tak neviem že čím to je. Bojovali sme minulé leto aj s črevnou virozou, chytilo to jedno mača a do troch dní aj komplet jeho traja súrodenci, celý dvor obs.atý, tak mali 10 dní antibiotiká, skoro ma porazilo, dávať to jednej mačke 2 razy denne je pohoda, ale bojovať so štyrmi mačatami bola celkom sranda :D ale dostali sa z toho. Ťažko povedať prečo cica grca, možno tie chlpy, možno stres, možno potrebuje odčerviť, ja už keď som nevedela čo s tými mojimi a mali tie hnačky, nechceli mi jesť nič absolutne, jeden ledva prežil, ale zabral biely jogurt tak dostávali tie, to im v tej dobe jediné chutilo a ešte to bolo aj fajn že mi popri antibiotikách jedli probiotiká.

bmuller
11. apr 2019

skuste jej dat kuracie maso, bud surove, alebo kedze ma citlivy zaludok, tak uvarene (len maso, obrate od kosti) /nemusia to byt hned prvotriedne prsia, ale najdi dake zlacnene pred koncom spotreby/ - ci bude aj z toho?
ale dobre, ze idete na sono - macka znamej prednedavnom mala tiez velke problemy s vracanim, a nakoniec sa zisitilo, ze ma v zaludku nejaky predmet (zhltla zátku z nejakej flasticky)

haslerka123
autor
12. apr 2019

No takze na sone nebolo vidieť žiadnej vredy ani iné predmety, trus a krv v pohode takze to bude tými chlpmi v zakudku už mám pre Ňu aj lieky ktoré bude mesiac užívať