Mačka alebo pes?

scarletka34
5. okt 2018

Možno to sem nepatri ale aj tak skusim túto temu. Chcela by som kupit do bytu zvieratko len neviem ci je lepsie malý pes york alebo macka len neviem ktora plzne minimalne. Preto by som chcela poradit dakujem za kazdy nazor ci radu.

uglybetty1234
5. okt 2018

@scarletka34 macka je jednoduchsia na starostlivost. Odpada ti vencenie, len musis cistot zachodik

parvinka0001
5. okt 2018

@scarletka34 my mame macky .vzdy som sa lakomila na psa ale popravde macky su lepsie nebresu,netreba snimi chodit von.

3009
5. okt 2018

@scarletka34 ak bude mať kto chodiť so psom tak psa - takého čo neplznie, čiže, ktorého treba strihať. Ak nechcete chodiť venčiť, tak mačku a to len bezsrstú, lebo iba tá neplznie.

katrin21
5. okt 2018

@scarletka34 macka..nemusis vencit a vsetko..jednoznacne..mali sme macku v byte,viem posudit.. a to ich pradenie !! Wow uzasny pocit

scarletka34
autor
5. okt 2018

@uglybetty1234 a ten zachodik nepachne ako casto treba cistit ?

parvinka0001
5. okt 2018

@scarletka34 treba vyberat denne hrudky a nebude nic smrdiet.my tym ze mame dve cely piesok menime raz tyzdenne ale hovienka vyberam skoro denne alebo raz za dva dni

korunka1
5. okt 2018

Len tie chlpy!
Mňa by z toho porazilo

parvinka0001
5. okt 2018

@korunka1 chlpy su len vtedy ked sa clovek one nestara .mam perzanku aj obycajnu a nic strasne to nieje

korunka1
5. okt 2018

@parvinka0001 No možno je to starostlivosťou...svokrovci majú kocúra a najradšej by som si u nich nesadala nikde a sused oproti má psa a jeho chlpy mám niekedy až ja v byte 😤😢
A vadí to asi len mne..nie majiteľom zvierat

parvinka0001
5. okt 2018

@korunka1 no isto lebo ked ich clovek cese tak jasne ze chlpybudu pustat ale nic strasne .a hlavne upratovat a chlpy nebudu nikomu vadit

conspi
5. okt 2018

@scarletka34 žila som aj s mačkami aj so psami aj zajace aj škrečky aj morské prasiatka. Úprimne. Mačku by som v živote už do bytu nezobrala. Hlodavce tiež nie. A áno. Psa treba venčiť ale som za psa. Pokiaľ chceš niečo čo nepĺzne skús pozrieť mopsa, bišon a podobne...

kathy93
5. okt 2018

Tak mačky zapáchajú viac ako psy. Ja som mala teda kocúra no bolo to dosť cítiť. A keď bol maličký tak bol strašne pritulny keď vyrástol tak už nie. Pes ti vie asi viac ukázať lásku ale zas musíš chodiť a pravidelne venčiť učiť ho atď je s ním určite viac starostí.

mima86
5. okt 2018

@kathy93 ja oponujem,mam doma v byte tri macky a nesmrdia tak,ako krd sme na predlzeny vikend strazili yorka. prisiel k nam vykupany a po troch dnoch smrdel. macky niekedy nekupem aj pol roka a nesmrdia. ALE ak macka v byte, tak KASTROVANA!!!!

kathy93
5. okt 2018

@mima86 tak ja som nemala kastrovanu to bude tým

mima86
5. okt 2018

@kathy93 no a ak to bol kocur,tak sa nedivim 😂😂😂 to je teda smradek fakt 😁

0silvia0
5. okt 2018

@kathy93 no kocúra treba vykastrovať, aj toho nášho neboráka to čaká🤒

kathy93
5. okt 2018

@0silvia0 u nás to momentálne čaká nášho psa 🙄

mondolina
5. okt 2018

@scarletka34
Mám kocúra aj psíka.

0silvia0
5. okt 2018

@kathy93 a prečo chceš kastrovať psa?

katrin21
5. okt 2018

@kathy93 jednoznacne kastrovat .. inak nacku vobec necitit

eduska
5. okt 2018

Treba ratat s tym, ze macka vlezie fakt vsade a neda sa vychovat 🙈 maximalne usmernit 😂 mne viac vyhovuju macky 🙂

kathy93
5. okt 2018

@0silvia0 och lebo je hrozný v tomto je to nadlho ale na všetko skáče aj na psov feny ľudí všetko chce pretiahnuť a on ma 30kg tak si predstav že by ti vyskočil na dieťa. On má len rok takže toto zažívame tak asi 2 mesiace ale je to čím ďalej tým horšie fakt. To by si musela vydiet že čo robí inak neuveríš 😣

jankavt1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
margaretka_
5. okt 2018

@jankavt1 dostat toxoplazmozu od v byte chovanej macky, ktorej sa kazdy den odstrania vykaly zo zachodika je umenie, kedze vylucene oocysty potrebuju vhodne prostredie a cas, aby sa stali infekcnymi a macka ich vylucuje len velmi kratke obdobie vo svojom zivote, takze aj tehotne mozu kludne chovať macky. O mnoho jednoduchsie sa toxoplazmozou clovek nakazi z nedostatocne umytej zeleniny zo zahradky...

0silvia0
5. okt 2018

@kathy93 fúha, to nezávidím, tiež máme 7mesačné šteňa, ale našťastie takýto úchylák zatiaľ nie je. Ale tiež je to veľká obluda blížiaca sa k 30 kg. Skôr som sa stretla s kastrovaním menších psov aby neutekali cez ploty keď sa feny hárajú, preto sa pýtam.

kathy93
5. okt 2018

@0silvia0 no len aby to aj u vás tak nebolo🤣 akože on je bláznivý aj normálne lebo to je husky a to sú takí huncúti ale tak je to úžasný pes priateľský miluje ľudí aj deti ale to semeno mu udrelo asi na hlavu 😂 a to že každého oblizuje medzi nohami a vylizuje aj miesta kde človek sedel no aj to ide dosť na mozog 🙄

michaella94
5. okt 2018

Ja mám psa...kríženec kratkosrsty a chlpy sú moja smrť...svojho psa milujem no neznášam upratovanie chlpov..a sú všade .čiže ak psa tak takého čo neplzne...ako si písala yorka alebo maltezak 😊 co sa mačiek týka sama som v byte žiadnu nemala ale tak tam asi nebude plemeno ktoré neplzne takže sa budes musiet zmieriť s chlpami..veeela chlpov...my psa furminujeme keďže je kratkosrsty ale keď príde jar leto tak proste srsť zhadzuje a to by som ho mohla cesat celé dni aj tak by plzol...a nemam v praxi overené ale veterinárka mi raz spomenula že mačka keď nedostane jesť čo jej chuti tak sa vie vyhladovať na smrť kdežto pes od hladu zje aj klince 😂 tak preto ja by som mačku nechcela..a tiež pre ten zachodik 😂😂 ako po svojom psovi som hovienka dvíhala to mne nevadí ale mať to v byte?? Kamoške sa raz doma vykakal kocúr a poviem že to smrad neskutočný....tak toto asi nie...ešte dodám...keby som sa mala znovu rozhodnúť psíka už nechcem...a to som milovník všetkých zvierat....môj pes somnou spí proste je to člen rodiny .je úžasné ako sa teší keď prídeme domov..ako má rád deti a vie sa s nimi zahrať...tie jeho oči veľké na mňa vedia tak krásne pozerať proste je to taká úprimná láska ale koľko radosti to nesie tak toľko aj starosti.....kym sme zistili že má alergiu na lepok strávili sme s ním hodiny na infuzkach, chodili v noci po vonku a veľa veľa ďalších veci ktoré človek pochopí až keď zvieratko budeat doma...ale verím že toto všetko ste už do úvahy brali 😊 za mňa jednoznačne pes...podľa mňa vie dať emócie viac najavo ale to je len môj pocit 😊najavo..ale to je len pocit keďže som v byte mačku nemala a tie na dvore sa asi nerátajú 😂😂😂

kathy93
5. okt 2018

@0silvia0 ale keby nebol aspoň taký násilnícky že ešte aj veľké psy sa ho potom boja lebo on ide hlava nehlava skáče nielen zo zadu ale aj spredu proste už niekedy neviem či sa smiať či plakať každý sa nám vyhýba oblúkom 😁

margareta52
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
0silvia0
5. okt 2018

@kathy93 bože to je hotový úchyl 😨 a neprešlo by ho to časom samo? ale zas čakať roky... to asi radšej tá kastrácia, aj si to jeho úchylácke správanie konzultovala niekde na veterine?