Mačka a vianočný stromček

lily_279
12. dec 2022

Ahojte. Tie, ktoré máte doma mačku... Máte nejaký tip aby vám nechodila a neničila mačka vianočný stromček? Ďakujem ☺️

danielinaa
12. dec 2022

@lily_279 nemám. Preto tento rok nemáme stromček. :D Len malý zasnežený na nozke, co sú teraz v móde. Bez ozdôb. Pokúsila son sa naň zavesiť až jedneho vtáčika a hned bol stromček na zemi. :D Ked je neozdobeny, nevšíma si ho.

beatrixx1525
12. dec 2022

Kúpili sme si psa :D nemyslím tak že vyslovene na tento účel, ale od kedy máme doma psa, má rešpekt zhodiť strom 😂

anjelicek26
12. dec 2022

Stromcek mame vzdy hore priviazany... mame v strope hacik, ktory tam davam len pocas vianoc... a dozorovat, vyhadzovat na vecer z obyvacky, zas tam ten stromcek nemame vecne, ale dva tyzdne v roku...

modrykolibrik
12. dec 2022

Moje micky pod ním spavaju

martina1985ba
12. dec 2022

my ho preventivne priviazeme k niecomu. ale zatial ziadne utoky neboli aj tak.

marianeta
12. dec 2022

Tu sa pripnem.. Budem mať prvé Vianoce s mačkou, a tiež rozmýšľam ako ho zabezpečiť aby ho nezhodila. Stromček bude živý tak tipujem ,že o to viac ju bude lákať.

som_realistka
12. dec 2022

@lily_279 prvý rok nás kocúr mal zálusk na ozdoby, dcéra ho vždy niečím odlákala, keď sme neboli doma, bol zavretý v spálni, teraz si ho už nevšíma, alebo si ľahne pod, ale my máme umelý.

benit
12. dec 2022

Mass macka si vzdy len labkou brnkala do spodnych ozdob. Ked ozdoba spala, utekala prec. Nikdy nenicili stromcek. Asi sme mali vychovanu macku😊

vroni
12. dec 2022

Naše stromček nenicia. Väčšinou pod ním spia, len keď nejaká ozdoba na spodku provokuje, tak ju zhodia. Jedine, comu nedokážu odolať sú visiace reťaze, tie sú po dvoch dňoch do metrovej výšky odmotane. To mi zase nevadí.

bimbambom
12. dec 2022

Predtým bol priviazaný , ozdobený len od hornej polovice . Minulý rok bol pri stromčeku len s nami , tento rok budú len vetvičky , treba šetriť 🙂 zdobiť sa bude len šiškami a tak , uvidíme ako to zvládne , ale svetielka sa mu veľmi pāčia , na to sa rád pozerá

mandzula
12. dec 2022

Aj my sme sa bali, ako to dopadne, a stromcek ju vobec nezaujimal.

athom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marianarem
12. dec 2022

@lily_279 My sme mali jeden rok borovicu, po neja sa prechadzala, aj ihlicia si dala 🙂 Potom uz len male smrecky alebo jedlicky, tam ju zaujimaju ozdoby, brnka do nich, dokaze zhodit a hrat sa s nimi na zemi, takze mame vylucne nerozbitne.

valeriakadarova
12. dec 2022

@lily_279 ahoooj, my ho tento rok nastriekame odpudzovačom. Minulý rok si stromček nevšímala 3 týždne, na Štedrý deň musela vyliezť na vrch stromčeka a ja som pol hodinu opravovala, aby kus vyzeral. A potom už každý deň bola v stromčeku, ešte fajne zalezená v strede, aby sme ju ani nemohli dať dole, takže som mala len nervy. Včera sme stromček len postavili a už bola na ňom, takže kým nie je nastriekaný má mačka zákaz vstupu do obývačky :D zas kocúr ten mal na háku celý stromček, aj včera ležal na stole a pozeral ako zdobím :D

sense
12. dec 2022

Nemam...lebo nase 2 neuzaujima ale preventivne sme dali umele gule nie sklenene. Starsia minuly rok raz vyliezla to sme ju mali kratko,pozhadzovala figurly z jasliciek a spala v nich 🙈

lily_279
autor
12. dec 2022

@valeriakadarova už máte odskúšaný ten odpudzovač alebo idete skúšať prvýkrát teraz? 🙂

danica2711
12. dec 2022

náš kocúr ho má na háku, asi preto, že ho má na háku pes a on - zamilovaný do psa - robí to, čo pes (resp. niekedy len to, čo mu pes dovolí a keďže náš pes je veľmi rozumný, je stromček dobre strážený)

lindusss2016
12. dec 2022

Mame tri macky a stromcek bez zabezpecenia. Minuly rok jedna do neho liezla az po vrch, ale veru strom nezhodila. Sice ozdoby som musela zavesovat kazdu chvilu, ale tak prezijem

lily_279
autor
12. dec 2022

@lindusss2016 stromček ani naša nezhodí, len tie ozdoby furt 🤦‍♀️😁

lindusss2016
12. dec 2022

@danica2711 to by som si kukla, ako je kocur zamilovany do psa 😂 nase macky maju na haku aj jedna druhu a psy su ore nich uplne podradne zvierata 😂

vlasica19
12. dec 2022

To sa podal mna ani neda. Musela by si ho proste dat do nejakej klietky, aby si ho bezpecne ochranila. Ako mam kamosky, ktore macky maju a po pravde, sa s tym nejak zmierili a niekedy veru ich stromceky su fakt top. Sa tolko krat nasmejeme co tie macky dokazu

sissy27
12. dec 2022

@lily_279 prepáč, ale toto bolo prvé, čo mi napadlo 😂😂😂

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ola101
12. dec 2022

xixi

valeriakadarova
12. dec 2022

@lily_279 nemáme, práveže teraz chceme skúsiť prvýkrát, sama som zvedavá či to zaberie, aj keď veľmi tomu neverím :D naša mačka je hrozne tvrdohlavá, keď si zaumieni, že na ten stromček vylezie denne 28x tak to aj urobí :D

lily_279
autor
12. dec 2022

@valeriakadarova aha, my sme dnes akurát objednali ako si mi napísala, že to idete aj vy skúsiť tak som zvedavá 😁 noo naša je tiež hrozne tvrdohlavá a bláznivá 😁

h2
12. dec 2022

@sissy27 😅😅😅 Odpadla som, toto je super!

valeriakadarova
12. dec 2022

@lily_279 daj potom vedieť ako to dopadlo😀 ja ani nechápem ako mohol muž doniesť domov takúto dzignutú mačku, má 2,5 roka ale správa sa ako decko😀 a to pritom kocúr je rovnako starý a má všetko na saláme😀

lily_279
autor
12. dec 2022

@valeriakadarova dám vedieť 😁 noo naša má rok a pol tiež ju priateľ doniesol a tiež je dzignutá strašne 😁 snáď z toho niekedy vyrastú 🤷‍♀️😁 kocúra som mala pred tým a to sa nedá ani porovnať ten bol kľudný, prítulný, rozumný, stromček ho veľmi nezaujímal maximálne gule na spodku 😁

valeriakadarova
12. dec 2022

@lily_279 čo narobíme? Čo sme si navarili, to si aj zjeme😀 v tomto prípade nám to navarili naši chlapi😀