Mačka a hlodavce

cicuska_22
12. mar 2017

Ahojte :D viem že to tu veľmi nepatrí ale chcem sa spýtať pretože zvažujem že by som si kúpila mačičku ragdolla lenže v byte v klietke chová dva osmak degu :D a keďže mi na nich dosť záleží nechcem sa ich zbaviť ale mačka bol vždy moj sen mať. Máte nejaké skúsenosti s týmto druhom kamarátstva? :D

jeennyv
12. mar 2017

@cicuska_22 kamoska ma osmaky su dost haklive, a macka ti vylezie vsade..cize ich asi navstivi..a to dobre nedopadne..inak nasho hava od zeme nevidno ale registruje vtaciky a morske prasatko co rodina ma, a ti sa idu zblaznit ako pobehuju po klietkach, ked chce na nich kuk alebo stekne

0silvia0
13. mar 2017

@cicuska_22 mačka a iné drobné zvieratá nie je dobrá kombinácia. My sme mali pri mačke rybičky, vtáčiky. Vtáky sme museli dať preč, lebo vkuse striehla na ne a znervózňovala ich, akváriá sme museli zabezpečiť, lebo mačka stále pchala laby do vody a chcela loviť rybičky. Ak máš osmáka, tak bude mačkou stále sledovaný, mačka je lovec a stále bude brať chudáka osmáka ako potencionálnu korisť, vylezie na klietku, bude tam pchať laby atď. Ak nemáš možnosť mať osmáka mimo dosahu mačky, tak by som ten stres osmákovi nerobila.

sardinka336
13. mar 2017

@cicuska_22 toto kamaratstvo nikdy nefungovalo a nefunguje. Hlodavce a mačka - to nejde do kopy. Hlodavce budu stresovane a akurat tak zinfarktuju.....aj sny treba podriadit realnym možnostiam.

meusicka
13. mar 2017

@cicuska_22 nooo moja skusenost, pokial zvieratka od malicka spolu vyrastaju, tak sa to da,,, ale v tvojom pripade by som uz macku nebrala.
my sme mali kocura, ten dokonca chodil lovit aj koi ku susedom, respekt voci nicomu nemal.

romanovic
13. mar 2017

My máme 2 škrečky a mačku z ulice a zatiaľ všetko OK.

veronika_e
13. mar 2017

myslim si, ze o macku moc nejde ako te hlodavce co mate uz doma macka by si casom zvykla,len ci bz te ostatne zviertka zvladli stres co by im macka isto na zaciatku sposobovala ale ak ju naozaj chces bude dobre aby si najprv vyriesila to ako by si ich vedela od nej oddelit, mozno aby sa k nim vobec neodstala😉

inge26
13. mar 2017

Ahoj, ja mam macku a dve pieskomilky 😀 macicka zo zaciatku velmi ziarlila, par krat ked som ich mala v ruke tak som ich doniesla ku nej a ovoniavali sa, robili na seba fuzy 😀 teraz kazdy den sedi pri akvariu a pozera ako pracuju a vecer ked behaju pieskomilky po byte, tak macicka je zavreta v kuchyni, uz presne vie presny cas ich pobehovania, sama ide 😀 ale aj tak velky pozor treba davat predsalen pudy su pudy 😉 kozusteky hodvabne :-*

luba41
13. mar 2017

kým bude cica malá, mladá tak ju budú zaujímať hocijaké zvieratá /hlodavce duplovane/, kým trocha podrastie a dospeje..mám mačky a morčatá a fungujú medzi sebou už bez problemov..ale teda osmak je vzastom o dosť menší ako morča..ale ak ich dobre zabezpečíš /uzavretá klietka/ , budeš ich púšťať len pod dozorom-mačka si postupne zvykne..a osmaci tiež..🙂