Mačička nepije

alzbeta44
16. aug 2021

Dobrý Deň chcem sa spýtať či aj vy ste nemali problém s mačičkou že nepila vodu ....
Má Čerstvú v miske a aj v umývadle počas dna jej trochu napúštam lebo niekedy tam pijávala . Neviem Ju odsledovať ale strašne dlho som ju nevidela piť vodu tak som jej nasilu dávala zo striekačkou . Ako Ju mám naučiť ?

mandymoore123
16. aug 2021

@alzbeta44 ak nepije vodu môže mať zdravotný problém. Myslím že najmúdrejšie by bolo vziať mačičku na vyšetrenie k veterinárovi. Môže spraviť nejaké základné testy a stanoviť diagnózu. Naša malá nechutenstvo pri močových kameňoch. Nasadili jej špeciálne granule, myslím že dostala aj nejakú injekciu u lekára, a postupne sa to upravilo. Držím palce

janulik2008
16. aug 2021

Nepije ani z umývadla? Naša Kitty pije najradšej z umývadla. Kúpili sme fontánku a nepije z nej ona ale Kocúr 😒😁

alzbeta44
autor
16. aug 2021

@mandymoore123 Ďakujem Asi ju zoberem

alzbeta44
autor
16. aug 2021

@janulik2008 No Ved nasa tiez z umyvadla sa tesila pila a teraz dlksiu dobu nic ....
A Ja ju mam jak svoje dieta 😃 Tak Sa bojim

lindusss2016
16. aug 2021

@alzbeta44 no tak ak nrbude pit, pride o oblicky, u maciek zial pomerne casta pricina smrti. Mala by kazdy den dostavat surove maso. Vosu skusit rozne. Nase napr.piju vylucne z poharov, misku na zemi ai ani nevsimnu

alzbeta44
autor
16. aug 2021

@lindusss2016 No Naša je iba kuracie maso prsia uvarene s trochou banbina a do toho davam dve velke lyzicky vody rano dostava mlirko bez toho sa nezaobide uz ale ta voda neviem ci jej mam kupit tu fontanu alebo co a nasilu so striekackou jej tiez nechcem davat aby sa potom nebala uplne tej vody

breznica
16. aug 2021

@alzbeta44 naše mačky majú k dispozícii stále čerstvú vodu ale radšej pijú zo záchoda,z krhly v záhrade,z kaluže,z vedra v ktorom sa umývali zemiaky.... Určite vieš, že nepije vôbec?

alzbeta44
autor
16. aug 2021

@breznica Pozorujem Ju ale nevim vobec ze by pila iba rano sa tesi na to macacie mlieko a potom uz nic ine naliate ma v drese stale tak isto v miske z misky neubuda a ani k tomu dresu uz nechodi neviem co mam robit a jak zistim ci neni smadna

breznica
16. aug 2021

@alzbeta44 koľko má mačička? Naši sa "odstavili" od mlieka sami nejak po roku ale vodu pili aj vtedy keď bolo mlieko

mamutka
16. aug 2021

@alzbeta44 naša mici začala lepšie piť, keď som kúpila fontanku

h2
16. aug 2021

@alzbeta44 Ahoj, ak má ráno mlieko a potom jej pridávaš vodu do jedla, tak jej to možno stačí. Ona je len vnútri, alebo chodí aj von? My máme 3 mačky, sú len vonku a vodu z misky som ich snáď ešte ani nevidela piť. Radšej sa napijú z nejakej hnusnej kaluže, alebo z krhly na polievanie. Neviem, čím to je.

nelca84
16. aug 2021

@alzbeta44 mimo tvojej otazky... ale u maciciek bacha na mliecne vyrobky, mozu im sposobovat traviace tazkosti... a to bambino... tavene syry su este aj slane, uplne zle pre macicku

alzbeta44
autor
16. aug 2021

@h2 Čisto Iba v nutri ju mame vobec nechodi von ....

alzbeta44
autor
16. aug 2021

@breznica Bude Mat rok ona ho len rano uz sa nevie nanho dockat ked sa zobudim

alzbeta44
autor
16. aug 2021

@nelca84 Ano Viem len ona nic ine nechce keby ste vedeli co vsetko sme poskusali co nam poponukali aj pre nas by to bolo lahsie jej dat nieco pre macky je to cadovo narocne jej stale varit kuracie maso
A Je to jedine co zje a bez bambina to nechce zatrase z labku ukaze ze mame to zahrabat a neje aj dva dni
Keby Ste mali aj ohladom tohoto nejake rady tak budem rada

nelca84
16. aug 2021

@alzbeta44 a co ste teda poskusali? Normalne by mala papat macacie granulky a kapsicky urcene pre jej vek. Samozrejme aj masko moze, ale teda neviem si predstavit kazdy den varit macicke stravu.

mondolina
16. aug 2021

@alzbeta44
veď jej čistíš hádam wc, tak vidíš či cikala.
Bambino je úplne nevhodné, ale že úplne.

alzbeta44
autor
16. aug 2021

@nelca84 Vsetko Od najlepsich znaciek granul kapsiciek aj po najlacnejsie hoci ake pamlsky polievky proste nic len tu kuracinu a bambino

nelca84
16. aug 2021

@alzbeta44 tak to ke ozaj zaujimavy pripad, este som sa nestretla s tym, ze by macicka nejedla macaciu stravu. Asi len nepovolit, ked bude hladna zje aj granule.

lindusss2016
17. aug 2021

@alzbeta44 no bambino by som jej okamzite prestala davat, to nechapem, ako vas vobec napadlo.... a to maso jej nevar. Normalne kazdy den kusok sutoveho masa a nie len kuracie, ale striedat. Takto si koledujes o problemy, macky potrebuju rozne stopove prvky, v kuracich prisach vela zivin nema🤷‍♀️ a bambino.... to je nula, nula, nic...

maciatkolulu
17. aug 2021

@alzbeta44 to co jej dávaš, je absolútne nevhodné. Neboj sa, ona pije, snáď jej nechodíš celý deň za zadkom, keby jej čokoľvek bolo, vidíš to na jej správaní. Ale na to, že ju máš ako svoje dieťa sa o u staráš katastrofálne. Inak je dostať polievky pre mačky, aj tých lepších znaciek aj tých menej.

nika523
17. aug 2021

Určite jej nedávaj vodu nasilu so striekačkou, a má jesť granule, keby bola hladná tak by jedla aj vodu bude piť keď bude smädná, mala som veľa mačiek aj svoje aj v dočaske a nikdy som ich tak nepozorovala či pijú vodu a granule nasypať a keď bude hladná tak bude jesť a mäso surové a nemusí mať každý deň najprv nech sa naučí jesť granule

alzbeta44
autor
17. aug 2021

@maciatkolulu Ako Mozte povedat katastrofalne ?
Tu Mačku som našla ked mala 2 týždne ....
Pila Len mlieko a tažko ju bolo naučit na tuhu stravu bola v takom stave ze sme si mysleli že zomrie nič nechcela papat strašne slaba a nahodou som jedla bambino a ona malicka zacala olizovat a kuracie maso jej sekam do toho davam vodu a iba sprcnem fakt trochu bambina
A Ako som povedala v zverimexe nam radili mi sme pokupili a macka nic aj po dvoj dnovej hladovke ani sa nepozrela do misky s polievkou macacou ani granulami iba sa s nimi hrala
Proste Nic macacie nechce vobec mame odskusane a mam doma toho plno aj zvelolekarovi sme hovorili o tomto probleme
@maciatkolulu

nika523
17. aug 2021

@alzbeta44 a aká stará je mačička?

nelca84
17. aug 2021

@nika523 vsak pisala, ze bude mat rok

alzbeta44
autor
17. aug 2021

@nika523 Oktobri Ma mat rok

mondolina
17. aug 2021

@alzbeta44
po 5 dňoch by už žrať začala, alebo potajme v noci.
zas od hladu neumre, nie je blbá.

mondolina
17. aug 2021

@alzbeta44
chodí aj von či je len vnútri? veď vieš odsledovať v mačacom záchode či čúra....

alzbeta44
autor
17. aug 2021

@mondolina Ano Ano cika dost a je len vnutri