Mačička mi všetko ocikáva

princeznasevera
24. jún 2020

Baby poradte mi lebo ma asi porazi. Mam dve micky a 2 kocurov. Maju zachodik zavrety kde v pohode chodia lenze jedna micka mi robi to,ze mi vsetko ocikava a okakava. Nachadzam hovienka nahodami teraz behom pol hodiny sa mi vycikala do postele na perinu a teraz na kozusinu. Umyvam vsetko,dezinfikujem ale uz ozaj neviem ako ju to oducit? Robi to po celom byte nie ze na jednom mieste. Cim to moze byt? Chodila aj pelne na zachodik ale mam pocit,ze uz don chodi len sporadicky

cairka
24. jún 2020

Ak začala po tom, ako chodila na záchodík, tak ako prvé riešiť veterinára, či nemá niečo s močovým ústrojenstvom. Pri 4 mačkách ale môže byť aj to, že sa buď bojí, alebo naopak príliš dáva najavo svoju autoritatívnosť. Odporúčam pohľadať, či sa nedá online pozrieť niekde "My cat from hell" - Má pekelná kočka, mal tam také podobné prípady nie raz.

modrava
24. jún 2020

kolko weciek maju tie 4 macky? moze byt ze ked chce ist robit potrebu, je tam uz "nalozene" a hlada svoje miesto. moja tiez nejde do svojho ak nema vycistene. radsej drzi ako by sa mala hrabat vo vlastnych ... produktoch

princeznasevera
autor
24. jún 2020

Maju 2 zachody ale aj tak vsetky sa chodia do toho druheho ktory je zavrety lebo ten prvy im dakosi uz nevonia navyse ten uzavrety je velky takze sa tam vsetky mestia

lenkadaisy
24. jún 2020

@princeznasevera
Okrem toho ze 2 zachody su na 4 macky malo
Skus jej odseparovat jeden zachod uplne na ine miesto a mozno aj zmenit podstielku
Ale v prvom rade by som zvolila smer veterinach nech vysetri mocove ystrojenstvo a ak tu bude vsetko ok az potom riesit zmenu podstielky a pod
Este sa opytam vsetky 4 macky su rovnako stare?
Nenastala teraz nejaka velka zasadna zmena?
Lebo napr. Moja macka zacala vsetko ocikavat ked sa mi narodil syn
Bol to od nej prejav nespokojnosti ze uz nema tolko pozornosti ako predtym
Ale dobra sprava po 2 tyzdnoch ju to preslo

solange7
24. jún 2020

4 macky na 2 zachody, to je malo. Kazda macka by mala mat svoj, a nemali by byt na jednom mieste. Su sterilizovane?

princeznasevera
autor
24. jún 2020

Noo netusim veterinar sice povedal,ze dve su asi z ineho vrhu ale hraju sa medzi sebou vsetky su podla neho zdrave. Asi to bude tou nepozornostou

77daniela77
24. jún 2020

@princeznasevera To bude asi zlozvyk..,.su vsetci sterilizovani?

mondolina
24. jún 2020

Zdravá mačka sa nevyšpiní do postele.

mondolina
24. jún 2020

@77daniela77 ešte sú malé na sterilizáciu.

missviolet
24. jún 2020

Treba viac zachodov, niektore macky su fajnove. Ja mam len jednu. Prve dva roky mala 1 zachod ked zrazu potom zacala vsetko ocikavat. Zistila som ze ona chce zachody 2 - na cikanie jeden a druhy kakanie. Odvtedy je pokoj...

kacena4
24. jún 2020

tiez zalezi ako casto im to menis kedze maju 1zachod 4macky ☹ mozno tam nechce chodit lebo jej to smrdi a dava ti najavo ze chce vymenit podstielku. mozno staci odokryt a po kazdej velke potrebe vyhodit hovienko nech je tam aspon ako tak cislo a pravidelnejsie menit podstielku. otazka je tiez ci bola zvyknuta od malicka na zachod alebo je to vonkajsia macka ta sa tazsie uci na wc vo vnutri. ak ti cika do postele nieco tym singalizuje malo zaujmu to ze jej vadi wc a podobne

lenkadaisy
24. jún 2020

@princeznasevera
Ake stare su maciatka?

princeznasevera
autor
24. jún 2020

@lenkadaisy asi priblizne 6-7 mesiacov ostatne wc pekne pouzivaju len tato stale vymisla tyzden to nerobila teraz to robi zas a wc im cistim kazdy den

veronikaszabova
24. jún 2020

@princeznasevera 6/7 mesiacov??? A to su tie iste, co minule??

mondolina
24. jún 2020

@princeznasevera
Koľko majú????????
Ty si robíš prdel?

mondolina
24. jún 2020

@veronikaszabova
Neuveriteľné 😂😂😂

veronikaszabova
24. jún 2020

@princeznasevera ved na konci maja si pisala, ze maju 4 tyzdne 🤣🙈😳😳

princeznasevera
autor
24. jún 2020

Pardon malo to byt 6- 7 tyzdnov

marlent
24. jún 2020

@princeznasevera ak chodila na zachod a uz nechodi treba k doktorovi urcite inak a tym nepohnes

0silvia0
24. jún 2020

@princeznasevera skus pridat este jeden zachod a skus tomu ocikavaciemu macatu venovat viac pozornosti. Ked sa to nezlepsi, treba riesit dalej...

luba41
24. jún 2020

@princeznasevera majú otvorené WC? akú majú podstielku? určite pridat ešte jeden..oni sú malé, stále čurajú, kakajú..majú ich nizko aby sa k nim lahko dostali? majú ich blízko miesta - kde spávajú, pohybujú sa, jedia? pre tak malé mača ak je to daleko - tak nestihne.. a sú príliš malinké, može byt aj prechladnuté..

princeznasevera
autor
24. jún 2020

Myslim,ze asi uz viem preco to robi. Ked sme ich doniesli byt bol bez prekazok a od urciteho casu mam pri skrini sporak odlozeny a odvtedy zacali tie problemy navyse som dnes pod sporakom nasla 3 kaluze pri policke 3 hovienka takze zrejme jej prekaza ten sporak si myslim

macekovam
24. jún 2020

@princeznasevera každá mačka nech ma svoje WC... A najlepšie vo viacerých miestnostiach... Ak máš TV program animal planet tak pozeraj moja diabolska mačka.. Veľmi veľa sa o nich naučíš.. Tam to stále riešia..

adelakom12
25. jún 2020

@cairka presne to som chcela aj jja napisat, my cat from hell :D :D tie zmi napadlo, ci nahodou netreba kastrovat alebo nieco take

janinamojka
26. jún 2020

@princeznasevera mamicky by mali mať toľko zachodikov kolko ich je.. Dva na štyri je malo. Doplň aspoň jedem este. Nechce chodiť tam kde citi pachove stopy od ostatnych.

princeznasevera
autor
27. jún 2020

ja by som aj ale ja uz dalsi zachod do bytu nemam kde dat ale je to len docasne lebo 2 pojdu na adopciu a 2 si nechame

luba41
27. jún 2020

@princeznasevera zúž im priestor, kde sa pohybujú - 1,2 izby..nech jedlo, záchodík, spanie je pokope a nemajú to daleko..a hlavne vyumývaj tie mláky sodou bicarbonou s octom, aby to tam necitili..