Mačička chodí mimo wc

14. apr 2022

Mame doma 3 mačičky. Kocúr a dve slečny. Problém je ze jedna z nich mi chodí druhý deň po vyčistení wc robiť potrebu vedľa záchoda alebo do kupelne príp. do vane. Záchod cistim každý deň. Môžem mať doma len jeden záchod lebo nemám toľko miesta doma a do obývačky kde je aj kuchyňa wc nebudem dávať a kúpeľňi už miesto nie je. Poradíte mi co jej asi vadí? Je zdrava

lesnajahodka
14. apr 2022

Podľa mojich info, by každá mačka mala mať svoje vlastné wc. Určite sa nájde miesto v byte. Lepšie ako mať všetko ocikane.

tomi97
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sense
14. apr 2022

Môžeš skúsiť zmeniť piesok, zmeniť miesto... A každa mačka by mala mať vlastné wc

ilene22
14. apr 2022

moze ist o zdravotny problem.
dalsia moznost je, ze jej zacala vadit podstielka. u nas to tak bolo po roku. mame 2 macky, dovtedy mali iba 1 zachod. dokupili sme 2. zachod a skusili 2 nove podstielky a vsetko sa tym vyriesilo.

autor
14. apr 2022

Postieľka jej nevadí to viem ale ostatne mačičky tam chodia. Skúšala som aj 2 záchody aj keď bola plná chodba a nepomohlo

anita6666
14. apr 2022

Každá mačka potrebuje vlastné wc,preto ti chodí inam

autor
14. apr 2022

@anita6666 lenže n3mam kde dat ďalšie wc. Mame 1 izbový byt a robila to aj keď boli len dvaja a mali dva zachody

marianarem
14. apr 2022

@ilene22 A aka podstielka mala u vas uspech?

ilene22
14. apr 2022

@marianarem jednej macicke je to uplne jedno, nevadi jej ziadna a 2ks preferuje jrs cats best 🙂

refly
14. apr 2022

Mačky chodia mimo WC len z troch dôvodov:
1. zdravotný - zapálené močové cesty, upchatá trubica (hlavne u kocúrov), odchádzajúce obličky a podobné
2. Zo záchodom je niečo v neporiadku - skústečistiť aspoň 2, 3 krát denne. Ja mám tiež 3 mačky a jeden záchod a absolútne minimum je čistiť ráno, večer a dbať aby tam bolo stále dosť podstielky. 10-15cm hlboké.
3. psychologický. Nerobia mačičke ostatné zle? Prípadne deti? Alebo nenastala nejaká väčšia zmena? Mačky, ktoré sú plachšej, bojazlivejšej povahy môžu byť šikanované, potom sú neisté a cikajú mimo. Ja som mala 15 ročnú mačku, ktorá sa nikdy mimo nevycikala a akonáhle zomrela druhá, s ktorou strávila celý život, tak sa cica začala pocikávať :/ Psychika dokáže aj zo zvieraťom poriadne zamávať.
Tiež spomínate že máte v jednoizbovom byte tri mačky. Aj to môže byť problém. Môže to byť jednoducho príliž malý priestor na toľko zvierat. Ak je záchod čistý, tipovala by som to na psychiku a problém s priestorom.

nika523
14. apr 2022

Mimo chodí mačka či kocúr? Aké máš wc s krytom?

cyberk
14. apr 2022

1 zachod pre 3 macky :D kks to je dobre nechutne...
a byt tak sebecka a byvat v 1izb a mat tam 3 macky a nevediet zabezpecit zakladne potreby to je este viac nechutnejsie...

autor
14. apr 2022

Naplánovala som 3 macky lenže som ju musela vziať späť lebo ju suseda ktorej som ju dala tyrala.su surodenci a robila to aj keď boli len dve

madeline1
14. apr 2022

Pravdepodobne ten záchod nie je úplne čistý. Mačke stačí, že je tam trošku našpinené a nepôjde do toho istého piesku. Ak kupuješ piesok typický pre mačky tam vidíš kde je našpinené, pri obyčajnom piesku vidíš max veľkú potrebu, malú možno nevyčistíš. Btw jeden piesok na tri mačky je málo. Veď len jedna potrebuje minimálne dve, aby ti nešpinila, teda pokiaľ je prioritne naučená chodiť do piesku a nemá častý prístup na záhradku.

aandrea9
14. apr 2022

Je zdravá v akom zmysle? 🤔 Bola si s nou u veta? Možno ma niečo s mechurom alebo močovými cestami. Zachodík pre ňu teda znamená bolesť a preto ciká mimo neho. Nezmenila si náhle podstielku? Ak áno, aj to môže byť dôvod... proste jej nevonia 🤷‍♀️