Mačiatko - problém s očkami

pedrita55
9. jún 2023

Ahojte, chcem sa spýtať, je tu niekto kto sa vyzna v mačiatkach? Našla som cca 4 týždňove mačiatko, odcervila som ho, papa, spi, hra sa vsetko je v poriadku, len nezdaju sa mi ocka. Pretieram borovou vodou, kazdy den ako keby miesto karpin ma chrasty.teda vyzera to tak ako chrasty krvy. Nie je to ani hnis. Viete poradiť čo s tým? Viem ze zverolekári, ale mimo toho? Určite pôjdem s nim, lebo treba aj ockovanie. Dakujem

aniele
9. jún 2023

@pedrita55 My sme tiež takto riešili najdúcha, ale nakoniec to nestačilo, stále mu tieklo z očí a bol akoby zasoplený. Vždy mal zalepenú celú tváričku. Ani nepriberal. Nakoniec to vraj bol herpes (aj v papuľke). Takže sme dostali Enroxil, 1 tbl denne. Naozaj rýchlo zabral. Už aj priberá a keď bude mať 2 kg, máme prísť očkovať.

wishes
9. jún 2023

prosim ihned s tym chudatkom k veterinarovi… 🙄🙏 pomozte mu 😿

colsami
9. jún 2023

Su to typicke infekcie ktore prenasa velakrat este mama macka... Vezmite k veterinarovi, dostane atb (pomahaju skoro vsetky, mozno bude mat amoksiklav, doxyhexal, enrofloxaciny, sumamed sirupcek.. To co donho dostanete, podla vahy a moznosti...) Preliecite na tyzden a bude dobre.
Vakcinu teraz nepotrebuje v tomto veku a vzhladom na zdravotny stav by ju ani nemohlo dostat. Drzim palce, ak to nie je v nejakom pokrocilom stadiu, bude to ok 🙂

Zbytocne utierat oci a cistit, je to problem "zvnutra", potrebuje lieky na celkovu infekciu, nie masticky do oka. Ked sa to dlho nelieci a donesu macata v katastrofalnych stavoch, niekedy nejde zachranit oko, niekedy zial cele maciatko...

lianne7
10. jún 2023

Nám takto pomohol enroxil tiež treba čím skôr prelieciť take maličké mačiatko .