Mačiatko mňauká/plače

5. jan 2023

Ahojte pred 3 dňami sme si priniesli domov mačiatko 3,5 mesačné, je to rada ragdoll ,,, a od včera chodí po dome a plače aj v noci,,, neviem ako mu pomôcť je najedený aj sa hráme a pritom stále mnauka neviete čo to môže byť prosím?

anjelicek26
5. jan 2023

Tak niektore macky su prudko verbalne a vsetko komentuju 😂 Mame dve 6 mesacne a teda jednej ide pusa stale... ked nieco chce, niekoho hlada, niekam chce vliezt alebo je jej proste smutno... je to prave ta ktora takmer nepocuje... takze asi casto hlada segru a vie, ze ta pribehne, ked zamnauka, rovnako ako jej ludia 😅

diaszoky
5. jan 2023

Prestane chce to cas

elalala
5. jan 2023

To je odlúčenie, ešte si úplne nezvykol...naše micky sme doniesli ako dvojmesačné a ukecané sú dodnes, čokoľvek poviem, zamnaucia, dajú o sebe vedieť, keď vchádzajú do miestnosti, mnaucia, aj keď na nich pozriem... moji svokrovci až nechápu...micky sú veľmi spoločenské, len im treba dat čas, aby sa adaptovali a prejavia sa 🙂

dzulli1980
5. jan 2023

My máme dvoch kocúrov, obaja sú veľmi komunikatívni ... ten mladší k nám prišiel maličký, mal cca 2 mesiace, tiež chodil, mňaukal, nevedel si nájsť miesto ... u nás pomohlo, keď som ho zobrala buď ja alebo moja mama, poľúbila sa s ním (ale len ja resp. moja mama, od muža, od dcéry utekal, jednoducho sa vedel upokojiť len pri žene-matke) ... neviem, mne to prišlo tak, že mu chýbala mama, to teplo, ten pocit bezpečia ... a vyrástol z toho.

diewcatqoo
5. jan 2023

My ked sme si vzali domov maciatko, tak prvy den/noc, bolo v pohode, skumalo teren, objavovalo vsetko nove. Na druhy den si asi uvedomilo, ze dlho nevidelo mamu a tiez mnaukalo (plakalo). Pomahalo, ked sme ju mojkali. V noci spala s manzelom (ehm, ten, ktory v ziadnom pripade nechce ziadnu macku domov 🙂 ), on bol ako jej druha maminka. Cely prvy mesiac u nas takto spavali spolu. Cim bola starsia, tak uz to potrebovala menej, ale manzel bol vzdy n.1 u nej 🙂

aandrea9
5. jan 2023

Je to ešte mrňús😊 berieš ho na ruky a mojkáš? Pokiaľ dobre viem, ragdol je mojkáčik viac ako iné rasy . Skús mu dat plyšáka, bude mať pocit, že je pri mame🙂 A kde spí? Pri vás? Alebo je vykázaný zo spálne?

autor
5. jan 2023

Ďakujem za všetky rady
@aandrea9 no spal 1 noc mimo spálne ale nepochodil poriadne celý dom skôr vyhľadával samotu a včera sa trocha osmelil a šiel pozrieť aj do spálne ale potom spal v obývačke a plakal :D tak túto noc mu necháme otvorené a možno to bude lepšie

sense
5. jan 2023

Ešte je u vás krátko,.... My keď sme si doniesli našu prvú 1,5 ročnú (záchranená z ulice) tak prvé týždne mraucala nonstop tiež akoby plakala hlavne v noci... Potom sa to zlepšilo. Keď sme si doniesli druhu mačiatko 10 týždňové tak ta nemrauvcala ale na tu sme museli dávať pozor kým ju staršia prijala a prestala jej robiť zle. Teraz začnú robiť obe "bordel" medzi 22 a 22.30 à potom lahnu à spia až do rána s tým ze mladšia medzi 05.00-05.30 ide na záchod a nazrat sa a potom ešte príde do spálne, staršia spi až kým my nevstaneme

luccija
5. jan 2023

Daj ju k sebe do izby

aandrea9
6. jan 2023

Nevyhladava samotu, obzerá si svoje teritórium ...zvedavosť je ich druhé meno 🙂 a je este ustráchané z noveho prostredia. Naše obe kým boli malinke spali pri mojej hlave na vankúši. Samé od seba. Nech sa Ti aj drobcov darí 😊

marlent
6. jan 2023

Vezmite ho sebe....bolo doteraz s maminou zrazu je samo v cudzom svete...živočíšne teplo a mojkanie potrebuje 😍

bimbambom
6. jan 2023

My sme sa prvé noci striedali , lebo kocúrik to nezvládal .
Nenechala by som ho samého :(

att123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz