Má pozdraviť prvá predavačka, keď vstúpim do obchodu?

5. jún 2022

V tomto si nikdy nie som istá. Väčšinou sa pozdraví prvá predavačka. Ale ja len ticho prejdem, lebo by som sa mala ja pozdraviť prvá si myslím. Lebo ja vchádzam. Alebo ako to je?

mogaa
5. jún 2022

no zo slušnosti by mal pozdraviť ten kto vchádza.....ak pozdraví prvá predavačka, určite odzdraviť a neprejsť ako teliatko

misana84
5. jún 2022

jasne, že vy ked vojdete do obchodu....a ked kupujuci vojde bez pozdravu tak predavacka sa pozdravi

mamamasama
5. jún 2022

Nech som kdekoľvek, ak niekam prídem, pozdravím sa. Neriešim, kto sa má zdraviť prvý.

anickaaa6aaa
5. jún 2022

Tak riešiš kto sa ma prvy pozdraviť , ale ked mas odzdravit prejdeš ako teliatko... Hmm..

pribinak
5. jún 2022

Všade kde ty vchdzas tak zdravis ako prvá, to je jedno či do obchodu či do čakárne či lekárne.
Proste ten kto vchdza ten zdravi ako prvý

solange7
5. jún 2022

Ty nezdravis ked niekam vchadzas? A rano do prace? To vojdes a nikoho nepozdravis? Aj keby tam sedelo 10 chlapov, tak by si sa im mala pozdravit prva.

zuzitko74
5. jún 2022

Pozdraviť je slušnosť, odzdraviť je povinnosť. To aj v prípade, že si mala pozdraviť prvá a predavačka ťa predbehla.

terezka1947
5. jún 2022

Mal by sa prvý ten,kt.vchadza. Predavacka je možno slušná,váži si zákazníka,víta ho pozdravom....čiže sa jej odzdrav,keď ťa predbehne.
Horší prípad je,keď predavačka na pozdrav kašle,či na pozdrav kašle prichádzajúci (to je jedno,či pri vhadzani,či vychádzaní)
Ale bohužiaľ,je veľa "teliatko" v dnešnej dobe.

1gramofon
5. jún 2022

Hlavne sa odzdrav, to je veľmi neuctive. Najlepsie je keď takáto nemá krasomila príde do par minút či jej neporadí ta predavačka, ku ktorej nemala ani toľko slušnosti sa odzdraviť. Deti sa v tomto správajú lepšie, sú slušnejsie. Veľa dospelých zákazníkov a najmä ženy sa nám nezdravili, ale len seba strapnili svojou aroganciou.
Ked si hanblivejsia tak sa vždy slušne nahlas pozdrav, či už si ťa predavačka všimne alebo nie a nemáš sa za co hanbiť.

miadi
5. jún 2022

Tak Mne by prislo trapne neodzdravit z hocijakeho dovodu a ten tvoj je uplne absurdny ze nepovies nic Lebo si myslis ze si mala pozdravit prva ! Ved to je len tvoja chyba ze si nepozdravila. Tak vchadzaj rovno s pozdravom a nemusis byt zduta ze ta predavacka predbehla a byt naschval neslusna a neodzdravit.

viestta
5. jún 2022

@anickaaa6aaa presne, ani nepozdraví keď niekde vojde, čo je slušnosť. Ona ani neodzdravi, čo je už hulvatstvo

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tehotna40
5. jún 2022

Preboha, čo riešiš, prídem, pozdravím sa, niekto pozdraví mňa, slušne odzdravim a neriešim takéto somariny. Niekto ta pozdraví, a ty len ticho prejdeš? Sa čudujem, že ťa ta predavačka ešte zdraví....

sense
5. jún 2022

Ten kto vchádza ma pozdraviť.
A ďalšie pravidlo slušnosti je : Pozdravit je slušnosť a odzdravit povinnosť.
A nie teba niekto pozdraví a ty ani neodzdravis...

liljana
5. jún 2022

Ty vchadzas niekam, kde nieco chces. Mala by si automaticky pozdravit ako prva.

evaachesa
5. jún 2022

A prečo si sa jej neodzdravila? 🤦

zuzubb007
5. jún 2022

Ako teliatko mas sa pozdravit to sa ucia uz deti vo skolke

alanko20
5. jún 2022

Predavačky zdravím, poďakujem, poprosím, vážim si ich službu- prácu.

mirka438
5. jún 2022

Toto neznasam. Brigadujem za kasou a 70% ludi sa nepozdravi. Ako prve pytaju tasku alebo mi oznamuju, ze budu platit kartou. Tak len zdvihnem obocie, POZDRAVIM SA a az potom mozme pokracovat. A to, ze polka ani neodzdravi ked odchadza ...to mi rozum neberie. My sa zakaznikovi pomaly vtlacit do analu a oni ani odzdravit 🙄

cacianka
5. jún 2022

Už v detstve ma učili, že najskôr sa vychádza až potom vchádza (teda prednosť má ten kto vychádza,vystupuje z vlaku,MHD)
A tiež že sa zdraví pri príchode,vstupe. A to mám zafixované 55 rokov.
A keď niekto nechápal, tak výchovavali vetou "aj krava zabuči keď vojde do chlieva "

svetlonos
5. jún 2022

Preco taketo kraviny riesis ? Pridem pozdravim neriesim, kto ma prvy zdravit. Ja om obcas tak zamyslena, ze pozeram “cez” cloveka a vtedy sa mi stane a nepozdravim. Ked si to uvedomim, vratim sa a pozdravim predavacku aj sa ospravedlnim. A ked ona nahodou nepozdravi, lebo je zaujata pracou alebo vidim ze ma toho vela, neurazaˇ sa a pozdravim hlasnejsie. Hotovo. Ja sa skor cudujem, ze mas cas taketo bykoviny riesit 🙂 , nie v zlom

97tomi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kristina74
7. jún 2022

@97tomi musia to robiť. Pracujem v takejto prevádzke, aj keď je to samoobsluha, musíme ísť za zákazníkom s otázkou, či mu môžeme nejako pomôcť alebo poradiť. Niektorí ľudia to nemajú radi, ale je to príkaz z vedenia, takže si nemysli, že ťa tie predavačky otravujú z vlastnej vôle, pretože sa nudia, nie je to tak.
Takisto ponúkanie tovaru pri pokladni, tiež to majú v pracovnej zmluve.

97tomi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slavomira236
26. jún 2022

Už malé deti v škôlke sa učia že keď niekam vojdú majú pozdraviť..moja vždy na triedu na dvere 2 krát zaklope otvorí a zdraví dobré ránko...a učiteľka odzdravuje....inak zažila som v synovej triede dieťa ktoré nikdy nepozdravilo len vošlo ako tela a to isté jej otec keď prišiel po dieťa nepozdravilo nikdy...v obchode keď vchádzam a je nablízku predavačka a vidí má ako vchádzam hneď zdravím iné je to vo veľkých obchodoch keď ju nevidím nezdravom...keď idem platiť k pokladni v jednote kde chodím po pečivo každé ráno vždy pokladničku pozdravím dobré ráno zaplatím a poviem dovidenia...pri vchádzaní nezdravom lebo tam predavačka nezvykne byť ked natrafíme v uličke vtedy nezdravom ak niektorá náhodou pozdraví odzdravim

martinkatinka
26. jún 2022

V zasade je to jedno, hlavne sa treba aj odzdravit. No z pohladu predavacky aj napisem, ze nie vzdy pocujem, ci niekto zdravi a niekedy v zapale roboty neodzdravim ani ja. A to ked blokujem, aby som sa nepomylila, ked vykladam, tak sa neobzeram a niekedy nepocujem....

napetra
Autor odpoveď zmazal
Zobraz