Má niekto staršieho psíka, ktorý sa začal pocikávať?

katkaretro
2. nov 2020

Môj 13r psík - fenka sa začal pocikávať v byte, je veľmi čistotný a nikdy predtým sa to nestávalo. Pred 2 rokmi ju kastrovali, je na diéte kvôli zvýšeným pankreasovým testom. Predtým ako ju zoberiem k veterinárovi sa chcem spýtať či máte s niečim podobným skúsenosti a prípadné riešenie. Ďakujem.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majamat
2. nov 2020

@katkaretro my sme mali fenku a pocikavala sa, ked mala pyometru, cize maternicu naplnenu hnisom. a 2x s tymto mala problem, ked mala nador sleziny, ktory metastazoval do pecene.

marysa21
2. nov 2020

U nás tiež silným zápalom močových ciest po 2,5 mesiaci bola ok .

nikpa
2. nov 2020

@katkaretro u nás to bolo starobou, proste ako u ľudí...

lucindav
2. nov 2020

@katkaretro aj u nas to bolo proste len starobou 😞

katkaretro
autor
2. nov 2020

hmm 😔 myslela som si, že staroba, ale zdá sa mi že aj pochudla. Neviem si predstaviť život bez nej...fakt, mám veľký strach z toho

katkaretro
autor
2. nov 2020

a ešte sa spýtam či ste používali aj plienky niekto ?

marysa21
2. nov 2020

Treba ísť veterinárovi a nech spravia aj sono u nás to bol rozbor moču a aj sono ,kde jej zistili aj nádor pri maternici .

katkaretro
autor
2. nov 2020

ďakujem, a ako ste jej zobrali moč ?
moja sa do fľašky nevyciká ,-)

mandarinka555
2. nov 2020

@katkaretro Plienky nie, ale starobou sa to zhoršovalo dosť rapídne, museli sme často chodiť von....potom už to šlo veľmi zle...odišli jej zadné labky, až nakoniec uhynula😢 Belgický ovčiak, 14 a pol roka.

katkaretro
autor
2. nov 2020

😢

ivkazba
2. nov 2020

Rodičia majú 14 ročného Jack russela, rok dozadu začal cvrkať doma, dostal na to lieky, upravilo sa to. Akurát mal potom zlé pečeňové testy, tak zase bral lieky na pečeň. Ale teraz je okej, už neberie žiadne lieky a prestal sa pocikávať.

marysa21
2. nov 2020

Pri rannom venčení sme pod ňu pri cikaní rýchlo vložili misku a rýchlo vybrali ,lebo hneď by ju vyliala alebo do nej stúpla treba len vyskúšať .

majamat
2. nov 2020

@katkaretro aj my sme tak, pri venceni odzadu sme strcili misku a zachytili moc. da sa to,a j ked sa psik moze trsku zlaknut, ale da sa.

tominko2612
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikpa
2. nov 2020

@katkaretro my sme mali malého Yorkshira takže sme ho s plienkami netrápili a potrebu chodil väčšinou robiť na rovnaké miesto, kým stihal. No pri väčších psoch to asi treba.

mladena
3. nov 2020

@mandarinka555 mám belgického ovčiaka, bude mať 13 a v hlave už mám tieto myšlienky, zadné labky má už také oslabené, ale zatiaľ je inak v pohode, ciká vonku....je mi ľúto to čítať.

katkaretro
autor
5. nov 2020

ďakujem vám všetkým za odpovede, tak sme nakoniec boli u veterinára a po vyšetrení sono + odber krvi zistil zápal močového mechúra, takže sme dostali antibiotiká a dúfam že to prejde 🐶

zachranarkazh
Autor odpoveď zmazal
Zobraz