Má mucha uši?

cavelocavelo
28. júl 2024

Má Mucha uši? Počuje zvuky? Bola by som rada keby počula ako ju posielam do pi.. predtým ako ju zabijem😤😤🤣

zara1996
28. júl 2024

@cavelocavelo alebo taký komár 😅

princkrason
28. júl 2024

Nie, mucha nemá uši v tradičnom zmysle, ako ich majú ľudia alebo niektoré iné zvieratá. Muchy nemajú sluchový orgán podobný ušiam, ale to neznamená, že sú úplne hluché.

Niektoré druhy múch, ako napríklad komáre, môžu vnímať zvukové vlny prostredníctvom receptorov na svojich anténach alebo iných častiach tela. Tieto receptory im umožňujú zachytiť vibrácie a určité frekvencie zvukových vĺn, čo môže byť dôležité pre komunikáciu alebo navigáciu.

Takže, hoci mucha nemá uši, niektoré druhy môžu vnímať zvuky a reagovať na ne.

cavelocavelo
autor
28. júl 2024

@princkrason takže je tam nejaká šanca vyslať vybráciu zvuku ktorou jej naznačím čo si o nej myslím🤣🤣

lia1988
28. júl 2024

@cavelocavelo keby "moja mucha " - mucha dnešná 😂 vie rozprávať, tak sa s ňou dostanem pred súd 🤣 drzosť nadovšetko z oboch strán už 🤣🤣 ale vzhľadom na to že mucha žije len viac ako 20 dní,ostala som tolerantnejšia 🪰 zlutuj sa aj ty 🤣

luciferka93
28. júl 2024

@cavelocavelo pobavilo 😃😃 👍

isis234
28. júl 2024

Zarob si bylinný postrek z rozmarínu, v rozprašovači postriekaj okolo okien, dverí. Máš pokoj
Proti kliešťom, komárom, muchám....
• 1 vrecúško rozmarínu
• 1 liter vody
• 1 lyžica bieleho vínneho octu (môže byť aj obyčajný ocot)
1 liter vody priveďte do varu, dajte do nej lúhovať 1 vrecko rozmarínu až do vychladnutia. Odvar sceďte a pridajte 1 lyžicu bieleho vínneho octu. Prelejte ho do fľaštičky s rozprašovačom a uchovajte v chladničke. Pred výletom do prírody nasprejujte časti tela.
Môžete postriekať okolo okien, dverí

terry658
28. júl 2024

@isis234 nezafarbí to biele rámy?

fido69
28. júl 2024

@cavelocavelo Bojim sa, že aj ak by si muchu poslala do pi.e alebo do riti, tak to vníma ako slastné povzdychnutie nad takými pochúťkami. 😂

isis234
28. júl 2024

@terry658 nie. Písala som postriekať okolo okien. Nie rámy.

cavelocavelo
autor
28. júl 2024

@fido69 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

fido69
28. júl 2024

@cavelocavelo Ak sa mi dnes podarilo niekoho rozosmiať, tak ten deň mal zmysel. 😉

terry658
28. júl 2024

@isis234 tak okolo okien je buď rám alebo stena. Každopádne rozmarín farbí na zeleno,preto sa pýtam, či to nejak nepoškodí rám alebo stenu.

isis234
28. júl 2024

@terry658 veď som písala. Nie
Rozmarín bude vyluhovaný, farba do hneda. Nefarbí

zuzinka888
28. júl 2024

To neviem ale ma oci- take zvkastne a zevraj teba vidia ako v spomalenom filme- preto je ich tazke trafit. Tak predtym ako svihnes mucholapkou nahod zlovestny usmev typu - Grinch🤣🤣🤣

watermelon
29. júl 2024

Ten rozmarinovy roztok sme skusali, ucinok 0 bodov.

isis234
29. júl 2024

@watermelon zaujímavé... lebo funguje aj viacerí potvrdili. Neprídu muchy ani komáre. V prírode ani kliešte.

klimkaa
1. aug 2024

@fido69 krásny deň ďakujem, takýchto ľudí by malo byť viac na svete ..a život bude hneď krásnejší 🤔😄😄😄

evansova
1. aug 2024

@fido69 👍👍👍