Ľudia, ktori nerešpektujú hranice iných

sisi2212
5. aug 2022

Čauko, len taka všeobecná téma, tiez mate vo svojom okolí nejakého človeka, ktory jednoducho nerešpektuje hranice inych a jednoducho si u každého snaží presadiť svoje? Ja teda mam vo svojom okolí dvoch takých ľudí a extrémne ma vedia tito ľudia vytočiť, do nepricetna, az mi berú chuť a náladu do života... Úplní vysávač a najhoršie ze sa dokážu ako keby nejakú dobu tvarit ze nic nič a zrazu zasa spravia to isté, vy niečo navrhnete a hned si to menia po svojom, podla seba a hned vám nepriamo kazu veci robiť inak podla nich, pripadne im podate prst, snažíte sa vychádzať nejako aspoň a hned to zneuziju a idu uplne pod kožu.... Ako reagovať na takýchto ľudí?

karhu
5. aug 2022

trvat si na svojom a nastavit velmi velmi pevne hranice🙂

sisi2212
autor
5. aug 2022

@karhu len to je to, ze ja nastavím pevné a ti ludia sa chvilku správajú ze dobre dobre a po chvíľke nanovo si idu svoje a skúšajú a proste vyčerpáva ma to hrozne, stále sa to opakuje dokola a jednoducho tito ľudia to maju asi v sebe a proste aj tak po čase si skúšajú presadzovať seba a tie hranice prekračovať

veroonr
5. aug 2022

@sisi2212 s takymi ludmi obmedzujem kontakt na minimum. Nechapem preco by som si mala bezdvovodne pravidelne nechat dvihat tlak... Ked viem ze su taki ok, ale nech si cvicia s niekym inym

alguno
5. aug 2022

Otvorene sa s nimi o tom porozprávaj, ak ani to nepomôže - vylúčiť ich zo svojho života!

sisi2212
autor
5. aug 2022

@veroonr len tito ľudia sú v rámci rodiny, to je ten zadrhel

karhu
5. aug 2022

@sisi2212 ano, je to tak, musis vytrvat, minimalne kym nepridu na to, ze svoje rozhodnutie nezmenis, drzim palce🙂

sisi2212
autor
5. aug 2022

@alguno len su to ľudia v rámci rodiny, cize nedá sa to úplne vylucit

alguno
5. aug 2022

@sisi2212 Rodina, a? Aj tá sa dá vylúčiť zo života, ak ty ubližuje.

luccija
5. aug 2022

@sisi2212 tak hrat stale tu istu hru.My mame takeho znameho on vie najlepsie kam mame ist na dovolenku vsetko...doma diriguje vsetkych, ma riadiaciu funkciu v praci a skusa na kazdeho.

veroonr
5. aug 2022

@sisi2212 a ked je niekto rodina, dava mu to nejake specialne prava a mne specialne povinnosti? Pri rodine by som mozno dala viac pokusov, ale hranice by som ustrazila jednoznacne. Pre mna je moje psychicke zdravie dost dolezite...

sisi2212
autor
5. aug 2022

@luccija a ako je najlepšie na tohto človeka reagovať?

sisi2212
autor
5. aug 2022

@veroonr aj pre mňa, horšie ked pravidelne s nou dochádzam do kontaktu, pretože to ze ju vyradí ja neznamená ze aj zvyšok mojej rodiny a skúša si

panelacikova
5. aug 2022

@sisi2212 pokiaľ to nie je priamo manžel alebo dieťa, tak vylúčiť ihneď zo života, súhlasím v tomto s
@alguno pretože takíto ľudia ťa budú vyčerpávať vždy...

veroonr
5. aug 2022

@sisi2212 ale ved ked skusa tak nexh skusa, to je jej kapusta. Ty si hlad svoje a mas klud. To ze si ten klud nevedia zabezpecit aj ostatni tak to je uz ich problem

miskamicha
5. aug 2022

@sisi2212 ano mam... a pokial nie je tak ako chcu oni tak je zle. Dohodneme sa na niecom a aj tak to neplati lebo to musi byt rak alo chcu oni. Uz ma to zozeira a cakam.kedy mi rupnu nervy...

sisi2212
autor
5. aug 2022

@veroonr len mne to je tiež neprijemne ked ja niečo poviem a ona furt skúša skúša skúša a proste mna to vyčerpáva stále niekomu odpovedať nie ja to chcem takto a ona zasa svoje a ja zasa nie ďakujem za radu chcem to inak

sisi2212
autor
5. aug 2022

@miskamicha no však mne dneska už asi rupli

miskamicha
5. aug 2022

@sisi2212 no a co. Raz to muselo prist. Nelam si hlavu. Tiez su to i mna ludia v blizkej rodine a neviem s tym nic spravit. Ja sa v podstate nasieram iba kvoli tomu🤣

veroonr
5. aug 2022

@sisi2212 no tak ✂️ akoze fakt nechapem preco by som si mala nechat niekym otravovat zivot...

sisi2212
autor
5. aug 2022

@miskamicha ja to isté, len kvôli tomu mam nervy, inak kvôli ničomu inému asi

sisi2212
autor
5. aug 2022

@veroonr pretože ľudia v mojej blízkosti tieto osoby neustrihnu a tým pádom aj keď ustrihnem ja tak nič

zuzinapipina
5. aug 2022

@sisi2212 ono takýto ľudia nám často nadstavujú aj zrkadlo. Ak sa nás niečo dotýka, čo robia ini, tak to pravdeopodne robíme istým alebo iným možno spôsobom aj my. Pravdepodobne si aj ty nevies v niečom nadstavit hranicu. Čiže skôr by som sa zamerala na seba, co to môže byť, popracovať na tom. A potom by ťa už nevytacalo to co robia oni, lebo by si už nedovoli k tebe tu hranicu prekročiť. Lebo ľudia si k nam dovoľujú iba to,co im sami dovolíme. A ak to v sebe budes mat doriesene, už ta to viac nevytoci, alebo proste takých ľudí odstrihnes a hotovo. Lebo už nebudú moc z teba získavať enerigu a tak sa zameraju na inú obeť.

katkine_terapie
5. aug 2022

@sisi2212 to, ze urcis nejake hranice a tie budu viac menej respektovane plati pri rozumnych, netoxickych ludoch. Pri tych ostatnych to budes musiet nastavovat vzdy alebo kontakt ukoncis (ano, aj pri rodine sa to da). To, ze ich ini ludia z rodiny neodstrihnu, nie je tvoj problem.

sisi2212
autor
5. aug 2022

@zuzinapipina problém je ze tieto osoby to robia celej rodine, nie len mne, cize nemyslím si, ze je to úplne o mne, robia to všetkým, všetci si nechávajú, tak skúšajú aj na mňa, len nevedia pochopiť, ze ja si to narozdiel od iných nechcem nechávať, aj ked sa bránim, stále skúšajú stále stale

sisi2212
autor
5. aug 2022

@katkine_terapie presne toto ma vyčerpáva, ze ja mam pocit, ze to musim nastavovať stále a opakovane a to ma vyčerpáva

katkine_terapie
5. aug 2022

@sisi2212 mas iba dve moznosti nastavovat to stale (lebo niekto to nechce respektovat a bude skusat ci nahodou to teraz nevyjde v jeho prospech) alebo ten vztah ukoncit. Jasne, ze to nastavovanie vycerpava a druha strana si toho je väcsinou aj vedoma. Idealne riesenie neexistuje, existuje iba riesenie, ktore ti bude vyhovovat viac.

veroonr
5. aug 2022

@sisi2212 to nie je pravda. Ide len o to ci vobec chces klud a ci si ho vies nastavit

haley7897
5. aug 2022

@sisi2212 lol, ja mam takéhoto suseda. Keďže mame obe deti v rovnakom veku a obe sú v triedach s jeho deťmi, tak sa vidame naozaj často. A on nejako nadobudol pocit, že môže hovoriť do mojej starostlivosti o ne. Mali by mať náušnice. Mala by som im kúpiť zmrzlinu. Mala by som to, mala by som hento. A ja som pokojný človek, nechala som tak pokým si takto ulavoval len pri mne. Prekvapenie pre neho prišlo keď mal jedného dňa reči pre mojimi dcérami. Neexistuje aby niekto pred nimi spochybnil moju autoritu. Do par sekúnd bol so zenovym kľudom upratany na pozíciu kde patrí a ešte mesiac sa tichým tónom ospravedlňoval. Od vtedy kľud.

sisi2212
autor
5. aug 2022

@veroonr jasne že chcem klud …. Toto ma vycerpava hrozne a nervy strasne

gertrudaosem
5. aug 2022

@sisi2212 prečítala som si pár odpovedí na tvoj dotaz... Áno je pravda, že sa treba takým ľuďom vyhýbať, aj ja som sa naučila obmedzovať kontakty s tými, ktorí "mi nerobia dobre" a je jedno z akého dôvodu a je jedno, či to je na ulici, v práci, v rodine... Bohužiaľ, aj ja mám v rodine kadečo... Tvária sa normálni, no sú veci ktoré mi vadia, niekedy veľmi, že až vravím čo si myslím a správam sa podľa toho, čo si myslím... Ono ťažko, keď je to v rodine. Ja si pripadám ako čierna ovca, ako niekto možno so slabými nervami, ako niekto drzý neprisposobivy (ťažko povedať) ale netolerujem úplne všetko a cítim sa taká cudzia, necítim toho veľa voči rodine. Dosť smutné, ale neviem sa premôcť. Jasne že sa stretávame ale necítim sa taká s nimi, je to vo mne a čím som staršia tým si viac idem za svojím a som taká mimo ich kruhu. Ťažko to celé opísať, je to o pocitoch... Ja ani sama neviem, čo si o mne myslia lebo každý sa tvárime v poho no vôbec to tak nie je, aspoň z mojej strany určite nie a tiež musia niečo cítiť a vidieť, nie sú blbi. Niekedy sa zamyslím nad tým, že veľa ľudí z tej rodiny nemám, vďaka týmto veciam, že sa cítim taká sama... Necítim, že tam patrím .. možno treba začať od seba a zmeniť sa ale ja napríklad nevidím v tom zmysel ak ti ľudia budú robiť také veci, s ktorými sa ja nestotožňujem a netolerujem ich, lebo mám nejaké svoje zásady a názory.