Ľudia hlúpnu

4. okt 2021

Baby ja neviem či len mne sa to zdá, ale ja denne stretnem takých hlúpych ľudí, že ja koľkokrát neviem čo mám povedať.
Dnes som vychádzala zo šatne kde som bola sama a zabudla som si dať rusko. Hneď som stretla nejakú pani, čo na mňa tak zaútočila,ako keby som niekoho zabila. Tak som sa ospravedlnila, lebo som nevedela čo to nie je nejaká šéfka, som tam nová, ale čo tá z toho robila, riešila to ako svetovú katastrofu. Keby som potetovaný holohlavý chlap verím že by ani nepipla. Potom som bola v Kauf. , No čo tam tí ľudia robili to bolo hrozne. Nepozerajú, vrazia do človeka, predbiehajú sa. Hovorím jednej pani že haloo , všetci tu stojíme v rade, a ona že ona sa ponáhľa. Ale tak aspoň sa spýtam, ci môžem. Ja už sa normálne bojím porodiť do tohto sveta , stačí čítať tu, akých sebcov a rozmaznancov matky vychovávajú a ako nezvládajú už pár ročné deti.

Koniec výlevu. Stávajú sa aj vám nejaké také situácie a ako ich riešite, ako reagujete ako ich

mabenn
4. okt 2021

jaaaaj ty este nemas deti? tak to ta zabava este len caka...

autor
4. okt 2021

@mabenn a to znamená, že ak budem mať, tak z nich musím vychovávať telce?

vikinka128
4. okt 2021

Súcitim ..

simonkazga
4. okt 2021

Dalsia majsterka sveta, co bude mat dokonale deti 😂😂😂 good luck

kittykat22
4. okt 2021

Sucasna situacia je velmi tazka. Ludia maju strach, nevedia co bude, prichadzaju o pracu a vlada sije zase cierne scenare. Kym nebola korona tak to bolo celkom ok. Teraz je vsetko take vyhrotene - neber to moc vazne.

mabenn
4. okt 2021

vies, sa hovori, ze pritahujes, co vyzarujes, takze vaz slova...plus si na portali, kde ani nevies kolko zien tu presne take "telce" vychovava a si vlastne v mensine mozno

salamistka
4. okt 2021

ľudia chcú hneď všetko, tu a teraz a okamžite...žiadne ohľady na ostatných neberú...ďakujem, prosím, prepáč nepoznajú...zazerať vedia, útočiť a súdiť ostatných tiež...aj ja občas zlyhám v komunikácii s ľuďmi, keď už nevládzem vysvetľovať dookola to isté (pracujem s ľuďmi)...deti sú podľa mňa v pohode, aspoň v mojom okolí, sú úprimné, veselé, zlaté...s dospelými mám ale rôzne príjemné/nepríjemné skúsenosti...

gdpr
4. okt 2021

Stávajú sa a ignorujem ich nemám čas ich riešiť 😂 svoju energiu a čas vkladám do užitočnejších vecí ako do ľudí, ktorých nepoznám nikdy nevieš aký deň mal ten človek alebo, čo prežíva v súkromnom živote a prečo tak alebo inak reaguje a koniec koncov nikto nie je dokonalý a nie stále sú všetci ľudia na seba ako slniečka 😂 A veľmi nerozumiem v čom by mali ľudia hlúpnuť podľa teba? V tom, že niekto ťa upozornil na rúško alebo niekto sa chcel obehnúť v obchode? 😂 Podľa mňa hlúposť znamená diametrálne niečo iné.

shinon258
4. okt 2021

Ľudia boli hlúpi odjakživa, len kvôli internetu o tom nikto nevedel.
Základ je mať v paži. Vidíš babku ako sa predbieha? Nerieš. Nejaká pani na teba kričí kvôli rúšku? Nerieš.
Zbytočne sa rozčuľuješ a tvoj hnev aj tak nič nezmení.
Najlepšie čo môžeš urobiť je začať od seba a správať sa ako ty najlepšie usúdiš

pipikcek
4. okt 2021

@simonkazga nematky majú vždy najlepšie deti 😅👍 Aj moje imaginárne boli 😂😂😂

hederamonstera
4. okt 2021

To co vidis na ludoch, je len odraz teba samej ;) co chces vidiet, to vidis. Ja taky problem nemam, praveze stretavam uplne zlatych a slusnych ludi 🙂 alebo len nejako nevnimam tie negativne veci😊

simonkazga
4. okt 2021

@pipikcek 🤣🤣🤣 vidis, uz som aj zabudla

autor
4. okt 2021

@kittykat22 áno ale kto sa boji, je zaočkovany a kto nie tak, nech sa nestará do iných. Celé je to zle a smutne

autor
4. okt 2021

@simonkazga a ty si si prečo robila ďalšie keď si pokaslala výchovu jedného?

gdpr
4. okt 2021

@hederamonstera ja presne tak kedysi - v puberte som si aj ja myslela jak všetci sú okolo mňa hlúpi ale už som z toho "vyrástla" a v mojom okolí nevnímam nikoho hlúpeho ako raz za čas sa stane nejaká situácia, že len nad človekom pokrútim hlavou ale inak stretávam najmä ústretových ľudí až som poslednú dobu prekvapená koľko ich je 😅

autor
4. okt 2021

@hederamonstera tak ja nevrazam do ľudí, nepredbieham sa, neriešim či niekto má rusko, nemá a podobne.

hederamonstera
4. okt 2021

Len si to negativnou energiou pritahujes. Ja vravim, ze mne sa nic take nestava😊

autor
4. okt 2021

@shinon258 asi áno. Len musím naozaj prestať riešiť, ale nechcem aby mi ľudia skákali po hlave. Obávam sa, že ľudia už nemajú žiadne hranice. A teraz keď sú Ruska tak si dovoľujú viac a viac

malinoismum
4. okt 2021

… priznám si, sebecky, že mám za sebou jedno takéto “obdobie” keď mi pripadali skoro všetci ľudia okolo priblbli.
- A vies čo?! - nakoniec som to bola ja, kto bol INDE!
(Naucila som sa trpezlivosti, porozumeniu, empatii a veľa mi dala aj moja práca… a v neposlednom rade aj vlastné dieťa 🙂)
-
Hmmm… Nebude to aj tvoj prípad? 🙂

hederamonstera
4. okt 2021

@gdpr juj, no v mládi kto taky nebol, bol vynimocny😁

autor
4. okt 2021

@malinoismum neviem, vadia mi takéto veci a nedokážem ich prehliadnuť. Alebo. Išiel dedko po chodníku a decko na kolobežke mu povedalo uhni. Mne to príde také až neuveriteľné, ľúto a podobne. Mám sa tvarit, že mňa sa to netýka?

malinoismum
4. okt 2021

A týka? Tak môjmu priateľovi napľul v službe Róm do tvare, mojej dcére sa smiali že je ciganka a pritom je len sneda (a aj keby bola… tak čo🙂) - a To je len pár omrviniek… absolútne som to neriešila 🤷🏻‍♀️

- Teraz budeme šíriť takú a podobnú zlosť ďalej? Rozoberať ju?
Aj na toto platí že zlá reklama je naj reklama a niektorých proste arogancia a úbohosť baví. To nezmeníš…

Staraj sa skôr Aby si nikdy neklesla na ich úroveň pripadne vychovala lepšie deti. Asi tak…

simonkazga
4. okt 2021

A kde píšem, že som pokašlala výchovu mojich detí? Inak ťa absolútne nič do toho, kebyže mám aj 10detí, ty sa o nich starať nemusíš! Nie ja tu zakladám jednu sprostú tému za druhou anonymne. Veľmi ľahko súdiš ostatných a pritom nemáš ani predstavu čo výchova obnáša.
Vo vnútri máš mať rúško vždy, nie že si zabudla a bla bla. Ľudia sa boja o seba a o svojich blízkych. Pani v Kauf sa mohla ponáhlať domov, lebo sa stará o svoju chorú mamu, dieťa, manžel musel ísť do práce.... hocčo. Nepoznáš ich príbeh... ono jediná možná cesta ako zmeniť svet, je zmeniť seba a prístup k ľuďom.

autor
4. okt 2021

@simonkazga viac menej si sa priznala. 10 neodporúčam, lebo treba aj vychovávať a nie len rodiť.
Ale zapajas sa do takých hlúpych tém, to stačí.
Mám mať, ja to viem, ale keď zabudnem mám vrátiť čas či ako?
Áno aj ti, čo stali v rade sa možno ponáhľali za chorymi, či nie?
Ty dokonale zapadas do príbehu.

kittykat22
4. okt 2021

tak ale co si napisala, tak to si tiez moc rozumu nepobrala. To, ze si zaockovana, to ta pred koronavirusom neochrani - pretoze tiez je tam sanca, ze budes mat tazky priebeh. Len je mensia. Na Deltu ockovanie nefunguje skoro vobec, takze vakcina nevakcina - budes ohrozena rovnako. Ja som ockovana (aj cela nasa rodina) a take drze dolezite kecy by som si nikdy nedovolila. Ockovanie je u nas nie je povinne, a pokial sa niekto nechce, je to jeho vec. Ty ho mozes len respektovat a zostat ticho. Takze nabuduce si pekne nasad rusko a nebudes musiet zakladat blbe temy. Teraz mi je jasne, preco to ides anonymne. Pretoze sa hanbis verejne vyjadrit svoj nazor - a dobre robis. Je, sa za co hanbit.

miskakyska
4. okt 2021

No s Tvojím vyjadrovaním a pohľadom na svet radšej ostaň bezdetnã

autor
4. okt 2021

@malinoismum asi nie. Len ja ak by som videla, že pri mne niekto nadáva dievcatku do cigánok a podobne, ja to neviem neriešiť a byť ticho.

autor
4. okt 2021

@kittykat22 mne ide o to, že ak človek zabudne, dá sa to povedať normálne. Či? Také už neexistuje?

autor
4. okt 2021

@miskakyska od niekoho, komu sa zdá toto normálne, to nemôžem brat vážne ; - )

kittykat22
4. okt 2021

takze vsetci sa maju spravat normalne a slusne, ale ty si vynimka a mozes verejne pisat toto "áno ale kto sa boji, je zaočkovany a kto nie tak, nech sa nestará do iných. Celé je to zle a smutne"
😅😅😅 vodu kazes, vino pijes. ty porusujes zakon ked nemas rusko. Ked sa na teba niekto osopi, tak je len netaktny. Takze ty z toho stale vychadzas ako ta horsia 😀