Lodičky na vybočený palec na nohe

karkulka1111
28. apr 2022

Ahojte. Hladam si nejake lodicky, sandale na svadbu. Ale mam problem s vybocenym palcom. Existuju vobec nejake co mi v nich noha neodumrie? Ma niekto taky problem a nasiel topanky vhodne ,,od rana do rana,, mat na nohe? Dakujem 🙂

pribinak
28. apr 2022

@karkulka1111 ak máš Haluxy tak lodičky sú absolútne nevhodne

yoxinka
28. apr 2022

@karkulka1111
Ak máš haluxy, tak takú obuv ako lodičky by si nemala vobec nosiť. Našla som takéto barefoot sandále.

ckocka
28. apr 2022

Hladaj obuv šírky H - často ju majú predajne nadmernej obuvi alebo zdravotnej.

karkulka1111
autor
28. apr 2022

@yoxinka jaaaaj take nie nechcem ja musim mat na opätku. A take co maju len tenky remienok? myslim ako sandale su a maju opätok

karkulka1111
autor
28. apr 2022

@pribinak take nieco som myslela len tensi remienok pri prstach a vyssi opätok 🙂

pribinak
28. apr 2022

@karkulka1111 ale tým vyšším opätkom si škodíš a veľmi. Pre teba je to maximálne nevhodná obuv

sovica
28. apr 2022

@karkulka1111 Ja by som na Tvojom mieste volila sandále namiesto lodičiek, proste nech je ten prst voľný, nie uzavretý a aj vyššiu platformu, ak chceš vyšší opätok. Keď je vyššia platforma, tak nemáš taký vysoký sklon chodidla a ten prst nebude taký zaťažený. Čo som narýchlo našla v Deichmanne...

natasha1988
28. apr 2022

Teraz znacka BeLenka ma novinky barefoot baleriny, hodia sa k satam, ved nikto ta na vysoke nemusi nutit. Taketo su vkusne a pohodlne https://www.belenka.sk/novinky/

atikab
28. apr 2022

@yoxinka prosim, aka je to znacka?

yoxinka
29. apr 2022

@atikab
Značka: Shapen,
obchod: bosonozka.sk

yoxinka
29. apr 2022

@karkulka1111
Ty budeš asi ako moja svokra. Palce má otrasne vybočené obe, nohy má úplne široké, ale furt je v úzkych topánkach. Chodidlá má totálne zdeformované, ale tiež musí mať opatok a ešte aj papuče má na vysokom opätku aj v záhrade kope v starých sandáloch … na opätku 🤦‍♀️ lebo “žena musí mať krásnu topánku” a “krása si vyžaduje obeť”. Milujem svoju svokru, ale keď vidím jej nohy, chce sa mi revať 😬. A najviac sa smejem, keď mi ukáže novú úzku lodičku na vysokom opätku a konštatuje “veľmi sú pohodlné” 😂😂😂

tuppuk
29. apr 2022

Vieš čo tento problém mám aj ja a mne bolo povedané že skôr voľnejšie topánky, nič vpredu úzke, dokonca som raz našla lodičky so širším predkom, skúsim pohľadať kde a napíšem ti 🙂

simsalabim
29. apr 2022

@karkulka1111 daj do googla “obuv na halux”. Najde ti vselijake ortopedicke topanky - mozno medzi nimi najdes daco obstojne. Vacsinou ich robia tak, ze oblast klbov je z pleteneho materialu, tskze sa prisposobi. Barefoot obuv nebyva pri takychto problemoch vhodna - treba hrubsiu podrazku, idealne s makkou stielkou. Ja mam tiez problemy s klbami na chodidlach (nie halux) a s topankami je velky problem. Hladaj obuv s gulatou spickou, nizsim podpatkom, aby sa vaha nepreniesla na halux. Rada skusit sirku H je dobra - moze, no nemusi sadnut. Klasicka G sirka urcite nie. Skus navstivit predajne s ortopedickou obuvou, vydajne zdravotnickych potrieb, mavaju tam topanky na halux. Online skus pozriet znacku Arcopedico. Da sa objednat z Ciech, no mavaju ich v spominanych predajniach.

simsalabim
29. apr 2022

A este ma napadlo, z bezne dostupnych znaciek skus pozriet Ara a Rieker.

prasiatko30
29. apr 2022

A nebolo by ti lepsie plne opatky - espadrily s plnym opatkom a latkovou spicou, hladat volnejsie - vyrabaju sa uzsie aj sirsie, mozno tak by sa dalo

atikab
29. apr 2022

@yoxinka dakujem 🙂

nevenka
29. apr 2022

@karkulka1111 mne sa to zacina robit na nohach a mam aj problem s velkostou, nosim 34-35, vacsinou su mi vsetky 35 aj tak velke a este aj siroka noha, detske su mi vsetky uzke a som nizka, tiez musim mat na opatku, aby to vyzeralo. Moja starka toto mala velmi zle s tymi haluxami.
Idem si najst cviky na to, da sa s tym vraj nieco robit, kukni Dornovu metodu. Ale to tak z dlhodobeho hladiska, toto Ti nejak rychlo nepomoze, jasne.
Tak s tymi topankami - len skusat alebo ma napadlo, ak by si chcela a mala cas a financie, tak potom tanecne topanky Popelka, mozno aj na mieru usiju. Mala som svadobne od nich, len to bol standardny model, dnes uz ich neobujem, su mi uzke po detoch. Skus si to najst na nete. Je tomu uz 10 rokov, co som sa vydavala 🤗

karkulka1111
autor
29. apr 2022

@yoxinka 😂😂😂😂😂 nieee az taky extrem nie som . Ja len by som chcela pekne vyzerat 🙂😀

bellovag
29. apr 2022

Ja mám tiež začinajúce haluxy, v práci som cely deň v lodičkách a osvedčila sa mi značka Hogl, fakt sú pohodlné aj pri vyššom opätku

hradnapani
29. apr 2022

@prasiatko30 tiez si myslim, ze tento typ by bol vhodnejsi. Lebo vybocene palce v sandaloch vyzeraju proste nepekne, zvlast na spolocenskej akcii by som ich asi neukazovala. A v lodickach by nohy zase velmi trpeli. Takze toto mi pride ako rozumny kompromis.

kenzom
29. apr 2022

Veľmi vhodné sú remienkove sandále...remienky také krížom krazom vpredu si poposuvas podľa toho ako potrebuješ... každopádne vždy treba skúsiť... cez eshop by som neriskovala

kenzom
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jaroe
29. apr 2022

@yoxinka také mám na svadby a spol...sú uzasné Ja nechapem, načo sa tie ženy potrebujú trápiť 🙂

jaroe
29. apr 2022

@ckocka obuv H veľmi nepomôže, hlavný problém bežnej topánky - zužovanie spicky na strane palca - ostava

ckocka
29. apr 2022

@jaroe mám haluxy a pomože mi velmi, lebo normálnu šírku vôbec neobujem.

lenka5687
10. jan 2024

@bellovag prosim ta aj ta to boli ked to zacina mna velmi

bellovag
10. jan 2024

@lenka5687 žiaľ áno boli

lenka5687
10. jan 2024

@bellovag kvoli comu sa to zacalo? Ja som rok po porode a uplne z nicoho nic 😭😭 uz som sa zacala bat ci to nebude reuma