List z polície

21. jún 2024

Ahojte.
Dcéra si nedávno dávala robiť pas a až doma si všimla že na žiadosti má zlé telefónne číslo. Sledovala si teda na stránke kedy bude mať pas hotový. Posledný májový deň si ho už hotový bola prevziať. Dnes jej prišiel z polície list. Mne ho poštárka nedala (chápem, je to list do vlastných rúk) a dcéra je mimo SR. Chcem sa spýtať, či chodí po prevzatí pasu ešte domov dáka pošta o prevzatí (alebo niečo také)? O žiadnom priestupku ani nič kvôli čomu by bola predvolaná nevie. Môže list s pasom súvisieť?

zuza.m
21. jún 2024

Ja som prevzala nie jeden pas a nikdy mi nic dodatocne neprislo

patka06
21. jún 2024

Normálne po prevzatí pasu nechodí žiadna pošta o polície
Nedávala si dcéra žiadosť o vrátenie poplatku, pretože bol pas doručení po lehote 30 dní?

isis234
21. jún 2024

Po prevzatí pasu mi z polície neprišla žiadna pošta.
Keď si bola prevziať pas, oznámila im, že uviedla nesprávne číslo telefonu?... ale kvôli tomu by jej snáď nepísali...

autor
21. jún 2024

Nie, žiadosť o vrátenie poplatku si nedávala 🥺.

autor
21. jún 2024

A nejaký súvis s ukončením štúdia (je SZČO) tam asi tiež nemôže byť. Nič iné ju nenapadá a je teraz v strese. Ja samozrejme tiež 🙁

vevesh
21. jún 2024

Moze byt predvolana aj ako svedok niecoho. Absolutne netreba stresovat- nech si dcera pekne zavola na policiu, co od nej chcu...

autor
21. jún 2024

Zlé t.č. už pri prevzatí vôbec neriešila.

autor
21. jún 2024

Tiež ma napadlo že ako svedok, len ona bola v poslednom čase len doma. Učila sa na štátnice.

isis234
21. jún 2024

Mne raz prišlo zo súdu, ako svedok, vraj pri hádke susedov. V tom čase som nebola doma a ja som ich dlho nevidela ani hádať sa vonku,, ani krik od nich.. Zavolala som tam, že je to nedorozumenie.. prijali ospravedlnenie

falbala132
21. jún 2024

oni, ten poplatok za omeskanie vracali kazdemu, nemusela o to ziadat.

bu1bu
21. jún 2024

@falbala132 nie nevracaju to automaticky, musis poziadat o vratenie ( po mojom vyzvani ze “halo, zakonna lehota nebola dodrzana prosim si ziadost o vratenie spravneho poplatku”, mi pani velmi neochotne podala na vypisanie ziadost, kde sa udava IBAN, stat si nevedie ( aspon nie oficialne) cisla uctov obyvatelstva, musis to vypisat, potom ti pride rozhodnutie a az nasledne peniaze.

falbala132
21. jún 2024

@bu1bu tak ja mam zase skusenost, ze mi strcili do kruky papier na vyplnenie, s tym, ze to mozem odmietnut ak nechcem (kto by nechel?). ale ze maju povinnost spolu s pasom davat toto tlacivo.

slavomira236
21. jún 2024

Sko viete kedy si davala robit dotycna pas?? A ze ho nemala v lehote..mozno vtedy nemeskali..a uz ze poplatok vracaju

alickapusinka
21. jún 2024

Však treba sa ísť opýtať ak dcéra nie je doma tak povedať že sa zdržuje v zahraničí a nemôže si list vybrať. Ak nevieš čo to môže byť lebo ak ho nepreberie môže sa to brať ako doručené.

januska12323
21. jún 2024

S pasom to súvisieť nebude. Môže byť svedok aj roky starého prípadu, nech si tam zavolá. Pošta sa bude po určitej lehote brať ako doručená.

autor
21. jún 2024

Ďakujem všetkým. O pár dní príde tak list si stihne vyzdvihnúť. Len tie nervy dovtedy.

ibrunova
21. jún 2024

Ak si dávala robiť pas a trvalo to dlho, možno jej prišlo rozhodnutie o vrátení poplatku, to teraz posielajú.

autor
21. jún 2024

@ibrunova prosím ťa... aj keď si nepodávala žiadosť o vrátenie?

stanulienkat
21. jún 2024

@bu1bu ahoj. Zakonnu lehotu myslis 30 dni, alebo 60 dni-predlzenu lehotu?

bu1bu
21. jún 2024

@stanulienkat predlzenu- 60 dnovu.

stanulienkat
21. jún 2024

@bu1bu Dakujem, takze sa to netyka 30 dnovej... a zakonna je 60 dnova? Lebo nam povedsli 45 dnovu lehotu.

bu1bu
21. jún 2024

@stanulienkat zakon hovori ze zakonna lehota je 30 dni ( pokial si nezaplatis skratenu), avsak zaroven zakon pripusta v odovodnenych pripadoch predlzenie az na 60 dni. Preto po 60 dnoch ti by mali dat automaticky ziadost o vratenie spravneho poplatku ( nedodrzali zakonnu 60 dnovu lehotu), avsak na vlastnej kozi mam vyskusane ze nieje to automaticky. V ziadosti uvadzas svoje udaje ( aj v pripade ze ide o detsky pas-ako zakonny zastupca), cislo ziadosti a Iban. Nasledne maju 30 dni na vydanie rozhodnutia a nasledne vratenie sp. poplatku.