Lieky na podporu rastu pre dospelých?

salom
4. feb 2010

chcem sa poradit. neviete ci je mozne, aby chalan ktory uz ma 25 rokov mohol este narast aspon par centimetrov? Neviete niekto ci existuju na to nejake lieky, ktore by mohli podporit rast?

emjee
4. feb 2010

existuju rastove hormony, ale ci sa to da riesit aj v takomto neskorom veku - dost pochybujem 😔

bambi09
4. feb 2010

salom,to je už málo pravdepodobné-bohužiaľ 😔

luciauk
4. feb 2010

po zastavení rastu, cca po 19. roku života už nie ☹

bambi09
4. feb 2010

rastový hormón sa používa obmedzene,lebo nie sú známe všetky jeho účinky,ja som krpatá,ale nič som nebrala,u nás je to genetikou-moji rodičia sú nízki,takže tak,ale už som si zvykla 😅 😅 😝

daducha
4. feb 2010

salom, urcite nie, rastove strbiny su uz urcite uzatvorene a tam uz nepomôze nic.

emjee
4. feb 2010

rastovy hormon sa pouziva len ak ide o vyrazne nizsi vzrast ako ma priemer populacie - predpokladam, ze ak by dotycny mal vyraznejsi problem, tak by sa to riesilo uz davno, ale tu ide len o par centimetrov ako pise salom
btw. ja som tiez krpana 😀

bambi09
4. feb 2010

emjee,teší ma-ale do klubu trpaslíkov asi nepatríš 😀 😀 😀 teda neteší ma,že si krpaňa,Bože,zamotávam sa 😀 😀 😀 my máme klub trpaslíkov v Darinkinej partii 😀 😀 😀

darina77
4. feb 2010

Moj manžel narástol na vojenčine v 19 rokoch cca 30cm, ale v 25 už pochybujem, že niekto ešte narastie, už len do šírky

bambi09
4. feb 2010

darina 😀 😀 😀 😀 do šírky je ľahké,ale do výšky nemožné,jedine si dať natiahnuť končatiny dolné 🤐 🤐 😅

jalao
4. feb 2010

Salom, ale ved výška nie je podstatou človeka...juj, trošku filozofie 😉 ...ale vieš, čo tým myslím...Ja mám aj vysokých, aj nižších kámošov a známych a nič to neurčuje...nevidím v tom problém, jedine, ak sa ty sama nevieš cez to preniesť, že si vyššia...

salom
autor
5. feb 2010

Velmi pekne Vam dakujem za vase prispevky a rady. No jedna sa o mojho priatela ja mam okolo 173 cm a on 168 ale neviem ci ja este rastiem, alebo co ale cim dalej sa mi zda ze som stale vyssia od neho.Jasne, ze vyska nie je podstatna dolezite je, ze sa mame radi a ze si rozumieme.Ale niekedy mam z toho komplexi, ze ako nas vidia ostatny ludia, ked nas vidia spolu lebo poznam malo takych parov co je zena vyssia.Hlavne nevyhoda, ze vobec nesmiem nosit topanky na vysokych podpatkoch.myslim, ze ludia uplne inak vnimaju, ked je zena mensieho vzrastu ako, ked je muz maly to sa kazdy obzera.

bambi09
5. feb 2010

salom,my máme takých kamošov,on je nižší od ženy a toto nikdy neriešili 😉 ale ak ti to vadí už teraz,tak to asi nebude dobré 😔
pozri aj na také slávne páry-Tom Cruis a Nicol Kidman-akí boli zlatí spolu,Dustin Hofmann je nízky a veľa iných slávnych mužov 🙂 😉
ako písala jalao,výška nie je podstatou človeka 🙂 😉

salom
autor
5. feb 2010

Mate pravdu vsetky, ze to vobec nie je podstatne.Ja si uz na to zvykam, ze to je tak a nie je to dolezite ale je dolezity charakter a srdce cloveka.Len stale som mala take pochybnosti kvoli druhym, ked to druhy hned riesili a sami mi to hned pripominali, ze som vyssia a tak.ale uz nebudem brat ohlad na nazory druhych hlavne, ze budem ja spokojna a stastna.

janulecka000
28. máj 2011

dobry den potrebovala by som nieco na rastenie zatku

gabriellka
28. máj 2011

@janulecka000 mne pomáha čokoláda 😀 veeeeľa čokolády

yanko
17. sep 2019

ahoj mam 21 rokov mozem este narast o 5cm alebo uz nie?