Lieky do lietadla

mimittka
19. júl 2018

Ahojte, potrebujem poradiť. Letím prvýkrát a užívam lieky na predpis (Anopyrín a hormonálne lieky) a potrebujem ich so sebou. Chcem sa opýtať, či je nejaký všeobecný formulár, ktorý dám potvrdiť lekárke? (Alebo ako to funguje?) Letím ryanairom z Viedne. Ďakujem pekne 🙂

kikina84
19. júl 2018

@mimittka my sme brali vsetko co potrebujeme, nemali sme obmedzenie..ale museli ist do hlavnej batoziny..najistejsie mas ked si zvolas priamo na letisko na informacie a spytas sa tam na konkretne lieky a formular..stale sa nieco meni moze to byt aj teraz inak

prasiatko30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mimittka
autor
19. júl 2018

@kikina84 @prasiatko30 ďakujem pekne. Ja tie lieky potrebujem na palubu, preto ma to zaujíma, aby mi to nevyhodili na letisku.

kikina84
19. júl 2018

@mimittka ja som si brala na palubu ventolin a ten mi dovolili..na astmu

prasiatko30
19. júl 2018

@mimittka ona cestuje len s priruckou a berie ju do lietadla

erikavesela
19. júl 2018

Ja som sa o tomto.informovala tiez...bolo mi povedane, ze lieky mozes zobrat ma.palubu, ak.ide o injekcie, tak.potrebujes papier od lekara, ze.ich potrebujes mat pri sebe

maddie1711
19. júl 2018

My sme brali injekcie pre muža v príručnej batožine a nikto sa nad tým ani nepozastavil. Možno si mysleli že sú to inzulinove. Papier som mala pripravený a nikoho to nezaujímalo

kacusik69
19. júl 2018

@mimittka nevyhodia

kacusik69
19. júl 2018

@kikina84 lieky mozu a mohli byt aj v prirucnej, bez potvrdenia... k injekciam a silnym liekom je potvrdenie fajn mat, pre kazdy pripad...

babi81
20. júl 2018

@mimittka dolezite, aby to
nebola tekutina, aj keby zober si predpis od lekara.ak nebudes cestocat s kufrom plnym liekov ani sa pri tebe nezastavia

77nelinka
20. júl 2018

@mimittka mám tiež lieky na predpis a vždy ich mám v príručnej batožine. na letisku sme nikdy nemali problém. tiež sme tento rok leteli z viedne

sense
20. júl 2018

Pre vlastnz potrebu ti dovolia, pri kintrole ich musis vylozit do tych misiek a musia byt v tom uzatvaratelnom plastovom sacku

prasiatko30
20. júl 2018

@babi81 aj tekutina moze byt. Na letisku maju take masiny kde analizuju obsah flasky aby si potvrdili ze tam nenaliali nejaku nebezpecnu chemicku latku a ides

fefe123
20. júl 2018

ja mávam pri lete bežne lieky pri sebe v kabelke (ruksaku) a nič nikomu nepredkladám a ani nič k nim nemám... cez ryanair mávame batožinu na priority boarding (teda priamo na palube) a nikdy sme to neriešili... všeto vyložíme, prejde cez scaner a hotovo...

tenerifka
20. júl 2018

Lieky MUSIS zobrat do prirucnej, nie do podpalubnej, ak nie su v tekutej forme nad 100ml, tak neries, ak ano, tak ti musi lekar potvrdit, ze to musis brat
Baby, vy si vyrabate problemy tam kde nie su, skuste takemu nemeckemu dochodcovi co berie 20 liekov povedat, ze ich musi dat do podpalubia, prip.ze ho budu za to mozno niekde dzobat.....ved lieky berie 50% populacie, to by mali fofry ak by este aj toto museli kontrolovat

eru331
20. júl 2018

Stačí keď budeš mať lekársku správu od doktorky, že tie lieky potrebuješ. Špeciálny formulár pokiaľ viem, tak na to nepotrebuješ!

77nelinka
20. júl 2018

@eru331 nikdy som nemala lekársku správu a ani ju po mne nikto nechcel, tiež beriem lieky na predpis.

eru331
20. júl 2018

@77nelinka Fakt? Ja som mala, keď som pred troma rokmi letela a musela som užívať lieky. Záleží to asi od spoločnosti, alebo čo ja viem od čoho. No odo mňa si pýtali.

77nelinka
20. júl 2018

@eru331 fakt. a mám toho dosť nelietaného, nielen v europe. samozrejme sa bavíme o tabletkách, nie liekoch v tekutej forme
inak neviem si to predstaviť v dnešnej dobe, keď sa dosť cestuje. to by lekári pomaly len potvrdenia vystavovali. a keby to na letisku mali každému kontrolovať, to by sme museli chodiť aj štyri hodiny pred odletom

lienoccka85
20. júl 2018

Ak su to klasicke tabletky tak si myslim, ze v pohode, netreba ani ziadne povolenia 🙂

kacusik69
20. júl 2018

@tenerifka lieky mozu byt aj v podanej batozine, nemusia byt len v prirucnej

kacusik69
20. júl 2018

Na lieky treba, alebo je vhodne mat potvrdenie na injekcne podavane lieky a silne lieky... je to pre potreby bezpecnostnej kontroly, nie individualnych spolocnosti... lieky mozete mat v prirucnej aj v podanej batozine, aj tekute! Pracujem na letisku...

zuat
20. júl 2018

Lieky treba mať v príručnej, veď keď vám stratia kufor, čo potom?

kacena4
20. júl 2018

beriem kopu liekov aj deti desiatky - vsetky mame vzdy v prirucnej pekne podelene v jednotlivych sacikoch nech to nie je vela v jednom naraz. ale vsetky musia byt v original krabickach nie len blistre!!!! na sk je im to jedno ale ak poletis spat najma z krajiny kde sa stal uz nejaky utok napr. UK ti ich potom nemusia pustit spat tam sme mali problem ak boli flastickove a neboli v origos krabicke (kvoli spratnosti som zo zaciatku nebravala) teraz ju poskladam a beriem. takze zbal do uzatvaratelneho obalu priesvitneho a do horneho prirucneho kufra tiez lietame s ryanair

jaq
20. júl 2018

Ja keď letím,alebo som aj cestovala do Švajčiarska tak beriem lieky aj injekcie tak, že mám zoznam názov, v druhej kolonke účinná látka a dám to opečiatkovať lekárovi - stále dávam lieky do príručnej, nebodaj mi zapotrošia batožinu a čo potom?

romanko24
2. jún 2019

Ahojte idem do Bulharska lietadlom a neviem ci si môžem zobrať tabletky norethisteron dakujem

kacusik69
2. jún 2019

@romanko24 mozes

mimittka
autor
2. jún 2019

@romanko24 tieto konkrétne som mala aj ja a v pohode. 😊

romanko24
2. jún 2019

@kacusik69 dakujem

vulka
2. jún 2019

@mimittka Všetky lieky do príručnej batožiny. V podpalubnej Ti môžu zamrznúť. Chodíme každoročne a v žiadnej krajine ani žiadnej leteckej spoločnosti nemali problém ani s druhom liekov ani s ich množstvom, ani s injekciami.