Lezú mi na nervy správy

5. dec 2021

Musím sa vyrozprávať :D aj vám tak lezú na nervy správy? Človek to už ani nepozerá ale otvorí internet a plný internet covidu..... Teraz sa zamerali asi na tehotné alebo ja neviem stále len strašia myslia si ze to tým tehotným robí dobre na psychike?
Počas celého covidu mi chýbajú proste dáta o ľuďoch a aj matka h ktoré končia na umelej pľúcnej ich anamnéza v akom sú veku aké majú choroby pridružené koľko kíl, aké majú tehotenstvo a hlavne ci su to ženy alebo ľudia ktorý už raz prekonali covid! Lebo mam pocit aj podľa štatistiky že ľudí ktorý prekonali covid aj keď pred rokom tak na umelej pľúcnej nekončia aspoň ja o takých neviem proste chýbajú mi nejaké dáta a údaje a to v správach nepíšu a preto mi to lezie na nervy :D vysvetlite mi to prosím

ariannazara
5. dec 2021

Nepozerám správy, zrušila som si Fb a mam sa lepšie 🙂))))

mandala77
5. dec 2021

Tebe nelezú na nervy správy. Tebe lezie na nervy, že nemáš podrobné dáta o tehotných matkách, ktoré končia v nemocniciach s covidom. Lebo ak by Ti liezli na nervy správy, aj na internete sa dajú ignorovať. Ale Ty by si potrebovala denne štúdiu venovanú tehotným matkách na ventiláciách, aby si mala kľud v duši.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sasa1310
5. dec 2021

to nie je strašene, to je realita dnešných dní. A keď niekto nevidí - nepočuje, ešte neznamená, že sa to nedeje.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
5. dec 2021

Nejde len o tehotné ale proste mi chýbajú dáta ci končia rovnako v nemocnici aj prekonaní, alebo len neockovaní a tak o tom nepíšu

blondiee83
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mery333
5. dec 2021
mamina0078
5. dec 2021

Aj mne to liezlo na nervy tak som to vyriešila fb už nemám len messenger a správy v TV pár krát do mesiaca na pár minút započujem (na návšteve u rodičov) a to mi bohato stačí 😂

monka105
5. dec 2021

Ono je to tak, že raz keď je človek presvedčený o nejakom pohľade na vec, hľadá si cielene iba také informácie, ktoré podporujú jeho názor. Dáta sú. Grafov a tabuliek je do aleluja. Pozri napr. Európsku liekovú agentúru. Správy a najmä na internete nepozerám ani ja. Keď vidím sekciu komentárov a tých mentálnych atlétov v nej, mám vždy chuť sa rovno zbaliť, odísť z tejto krajiny a nikdy sa nikomu nepriznať, že som Slovenka. Napríklad včera na fb nejaký známy zdieľal príspevok o tom, že vo vakcíne su nanožiletky. Nanožiletky. 🤦🏻‍♀️ Nech sa na mňa nikto nehnevá, ale aký je spoločenský prínos človeka, ktorý verí takýmto bludom?

autor
5. dec 2021

Ja nevravím ze na covid neverím samozrejme ze verím a viem ze ľudia na neho zomierajú aj ja som. Covid už mala, ale jednoducho sa zamýšľam nad tymi štatistikami prečo ich u nás na Slovensku Nero ia tak na porovnanie a aj proti vakcínam nič nemám určite sú super ze ich tu máme a hlavne pre ľudí nad 50 rokov je to asi najlepšie čo môže dnešná doba ponúknuť lebo však vidíme kto tam konci najčastejšie v nemocnici ale proste chýbajú mi také dáta ako napr v Česku

mareka49
5. dec 2021

Inak ja som si to tiež všimla.
Minulý týždeň frcali tehotné a ich vážne stavy.
Áno verím tomu ale články som neotvarala...
Aspoň zo 3 som zachytila.
Tento týždeň vidím pôjdu deti pod 5 rokov a ich vážne príbehy.
Áno, nevravím, že to je lož, len sa tým nekrmim.
Prečítam nadpis, viem si predstaviť co tam je a idem ďalej.
Naco sa v tom hrabať a umarat a skúmať.
Chceš si to pritiahnuť?

zooeynka
5. dec 2021

Ono, ked chapes na akom principe funguju media tak ta malocim prekvapia a urcite ta uz nevystrasia. Ulohou medii nie je upokojovat, je treba ludi neustale drzat v napati a strese a tuto ulohu zvladaju bravurne. Preto su tu. Ale funguje to len u ludi ktori sa nechaju hecovat. Keby vsetci ludia naraz pochopili co sa deje, tak media by skoncili.To nie je o ignorovani reality ako tu niekto pisal, ale o klude a pokoji v cloveku. Vyrovnaneho cloveka nezlozi ze nejake tehotne lezia v nemocnici, mozno by tam lezali aj bez covidu, mnozstvo tehotnych travi tyzdne ba aj mesiace v spitali. Hlavne klud.

mogaa
5. dec 2021

nuž táto tretia vlna je iná ako bola druhá a ako bola prvá.....pri prvej sme mali minimum nakazených aj málo úmrtí, pri druhej boli ohrození hlavne seniori a detí a tehotných sa skoro ani netýkala - nakoľko sa buď nenakazili alebo mali len mierny priebeh a pri tejto tretej sa to týka hlavne nakazenia detí a ťažký stav majú aj tehotné aj deti....ak to jednoducho nechceš pozerať, tak to nepozeraj.....na druhej strane je dobre vedieť že ani tehotné a deti nie sú bez rizika ťažkého priebehu, lebo veľa tehotných sa ctilo neohrozene(česť výnimkám)....nie je to o strašení, ale sú to fakty....ak ich nechceš počuť, tak ich nesleduj.....

blondiee83
5. dec 2021

Tu mas skopirovane z Data bez patosu...
Hlavne pozor na druhy rizikovy faktor!!!

V SKRATKE:
Najsilnejšími rizikovými faktormi úmrtia (upravený pomer rizika) u viac ako pol milióna hospitalizovaných pacientov boli:
👉 obezita (upravený pomer rizika: x 1,30
👉 poruchy súvisiace s úzkosťou a strachom: x 1,28
👉 diabetes: x 1,26
Among 4,899,447 hospitalized adults in PHD-SR, 540,667 (11.0%) were patients with COVID-19, of whom 94.9% had at least 1 underlying medical condition. Essential hypertension (50.4%), disorders of lipid metabolism (49.4%), and obesity (33.0%) were the most common. The strongest risk factors for death were obesity (adjusted risk ratio [aRR] = 1.30; 95% CI, 1.27–1.33), anxiety and fear-related disorders (aRR = 1.28; 95% CI, 1.25–1.31), and diabetes with complication (aRR = 1.26; 95% CI, 1.24–1.28), as well as the total number of conditions, with aRRs of death ranging from 1.53 (95% CI, 1.41–1.67) for patients with 1 condition to 3.82 (95% CI, 3.45–4.23) for patients with more than 10 conditions (compared with patients with no conditions).
❤️ Dávajte si pozor čo čítate a určite Vašej psychike pomôže vyvážený obsah a samozrejme kontext.
Napríklad na kovid zomrelo v októbri zaokrúhlene asi 500 ľudí.
Celkovo zomrelo na Slovensku v októbri na iné choroby a príčiny ako kovid zaokrúhlene 5000 ľudí.
Na ktorýkoľvek z dôvodov: onkologické, kardiovaskulárne alebo aktútne respriračné ochorenia zomrelo na Slovensku v októbri viac ľudí ako na kovid.
Priemerný vek zomrelých na kovid je 74 rokov.
Priemerný vek muža pri úmrtí na Slovensku je 74 rokov.
❤️ Opatrujte sa a starajte sa o seba. Veľa sa rozprávajte, veľa sa hýbte v prírode a ak ste riziková skupina (zdravotne alebo nad 50 rokov), neváhajte ani minútu s očkovaním, pomôžete odľahčiť nemocnice. Kapacity sú obmedzené a je Vás veľa - takmer 1 milión.

bubuska
5. dec 2021

@blondiee83 Tu nejde o to kto konci v nemocnici a aký mal rizikový faktor a ci mal depresiu. Tu ide o to ze mame také množstvo nezaockovanych ľudí, že sme si prakticky zrušili celú bielu medicínu a vrchol čakáme len okolo vianoc. A tí ľudia nad 50 sa očkovať nedajú, prečo by sa mali dat keď ich deti nie sú zaočkované a odmietajú vakcínu. A tak si tu budeme žiť všetci v bludnom kruhu, kým nepomrieme, neprekoname Covid alebo sa nezaockujeme.

zojazoja
5. dec 2021

Co mne všetko lezie na nervy.. 😉 Na to som dospely clovek, s nejakou výškou IQ, ze to musim vedieť korigovať. 😉

sasa1310
5. dec 2021

@bubuska blondie nepochopí. Zbytočne derieš klávesnicu. Ale máš pravdu. Kvôli určitej skupinke ľudí budeme na toto ešte dlho doplácať. Všetci, v každej rodine niekto. A teraz zrovna nemyslím koronu, ale iné choroby, ktoré sa momentálne kvôli skupinke ľudí odsúvajú

zmrzlinka2021
5. dec 2021

Pokial ti skodia spravy nepozeraj.

Zial, situacia je zla, velmi zla. Ale zvykli sme si na smrt. Ked pri nehode autobusu zomrie 10 ludi, na slovensku sa to berie ako tragedia. Teraz denne desiatky ludi takto zomieraju. Na druhej strane ked clovek chape kontext, a to, ze mnohi z tych ludi vedome sa rozhodli pre takyto koniec odmietnutim ockovania, tak to nepripada az take hrozostrasne.
Kazdy clovek ma pravo volby, aj pravo zvolit si nechranit sa a skoncit na jiske, na plucnej ventilacii a tiez v pokoji zomriet. Clovek, ktory sa neockuje, tak s tym prirodzene rata, ze to moze nastat a preto treba respektovat jeho volu a nebrat to ako nieco, co ta ma zuzovat a deptat.
Zivot je vzdy otazkou rozhodnuti - ty si vsak zodpovedna za svoje rozhodnutia, nie rozhodnutia tych inych.

Dnes mame moznost sa chranit ockovanim - nech si kazdy zvoli, ci ju prijme.

zmrzlinka2021
5. dec 2021

@sasa1310 Nemali by odsuvat ine zakroky.
Mali by dat dajme tomu 800 covid lozkov a ten zvysok je "v cakarni". A riesit aj ine diagnozny, operacie, urgenty.

gazah
5. dec 2021

Nežiadúce účinky vakcín. Autentické príbehy ľudí zo SR: http://nupo.szm.sk/

mogaa
5. dec 2021

@zmrzlinka2021 tam ide skôr o personál.....v galantskej nemocnici sú 3 anesteziológovia, vštci musia byť pri covidových pacientoch(plúcne ventilácie)...títo 3 sa musia strieda, rovnako každý z nich má nárok na dovolenku či PN ako všetci ostatní...takže jednoducho nemôžu byť iné operácie, max.akútne životohrozujúce stavy kedy treba operáciu.....personál v nemocniciach jednoducho ostal v počte ako bol a robí aj bielu medicínu(akútne stavy a aj starostlivosť o covidových pacientov)....ono inak by si sa na to pozerala keby sa ti doma dusil rodič a nevzali by ho do nemocnice lebo by bol v "čakárni".....20%ľudí napriek tomu že boli zodpovední(očkovaní)skončí aj tak v nemocniciach...takže nič nie je len čierno-biele.....očkovanie je len šanca na ľahší priebeh ale ho nezaručuje.....

fleur1111
5. dec 2021

Správy ti lezú na nervy, ale nelezie ti na nervy rozoberať covid na MK?

dskjhfdlkdjhl
5. dec 2021

Autorke skor lezie na nervy, ze tu uz par hodin alebo minut nebola ziadna nova diskusia o covide😝

cimage
5. dec 2021

Nesledujeme spravy uz 10rokov. Ked to ide u nasich, tak radsej ideme domov. To su take bludy, ze nechapem ako to moze niekto pozerat a verit tomu. Mne to vzdy len pokazilo den. Nic pozitivne tam nie je. A co sa covidu tyka, tak tiez nesledujem. Vyskakuje odvsadial, ale neotvaram to a necitam. Aj tak sa vsetko dozviem. Uz ani radio nepocuvam, lebo kazdu chvilu s tym strasia. Radsej si pustim pesnicky na youtube a mam pokoj od sprav

zmrzlinka2021
5. dec 2021

@mogaa na plucnych ventilaciach koncia takmer v 100 % miere neockovaní jedinci. Nezaockovat sa znamena ratat s týmto. Tých 20 % čo uvádzas, su ludia vnemonici, nie na ventilaciach.

Darmo su potrební 3 anesteziológovia, ked aspon 1 musí byť prítomný pri iných diagnozach, napr. onko operáciach. Proste robme s "tým" co máme a neodsúvajme vážne chorých ludí, pacientov, ktorým týmto rapídne skracujeme život, resp. ich už vopred odsudzujeme na smrt.
Dokedy chceme ísť v takomto režime? Lebo tento stav je neunosný. A nevyriesia ho ziadne lockdowny, motivačné príspevky a podobné nezmysli.
Kazdý clovek má možnosť byť očkovaný. Ak sa slobodne rozhodne, ze "nie", musí počítať s tým, že ak by sa mu pohorsil stav, nemusí dostat včas zdravotnu starostlivost. Moze byť v "čakárni" a ked sa v rámci slovenska uvolní flek na plúcnu ventiláciu, alebo jisku, tak pojde tam. Zatial dostanu vitamin D, balicek orieskov a vitamin C.

S covidom sa musíme naučiť žiť a respektovat aj nezaockovanych. Su to dospeli jedinci, maju informacie, ako s nimi nalozia, ich rozhodnutie.

bubuska
5. dec 2021

@cimage Nesledujes správy, OK a môžem sa spýtať ci si sa očkovala a aké dôvody si mala na Tvoje rozhodnutie?

zmrzlinka2021
5. dec 2021

@mogaa som si akurat rozklikla korona.gov.sk
tak 84,34 % ludi hospitalizovanych nie je plne zaockovanych a 15,66 % plne zaockovanych

mogaa
5. dec 2021

@zmrzlinka2021 znovu zopakujem, inak by si hovorila ak by ti nevzali do nemocnice niekoho z rodiny čo by potreboval hospitalizáciu z dôvodu covidu (napriek očkovaniu, ťažký priebeh).....plúcna ventilácia je už posledné riešenie, ale v nemocnici je kopec ťažkých stavov čo potrebujú kyslíkovú liečbu, či ťažké zápaly plúc.....zase si nanahovárajme že som zaočkovaný tak nebudem mať ťažký priebeh.....

zmrzlinka2021
5. dec 2021

@mogaa lenze riziko tazke stavu u zaockovaneho je extremne mizive. Lenze takto sa neda pokracovat, nam kolabuje zdravotnictvo, stat, ludia riesia vazne zdravotne problemy a nedostava sa im vcasnej liecby lebo "covid".