Letná obuv na potiace sa nohy

april171
22. jún 2021

Prosím vás, akú obuv nosíte v lete v prípade, že sa vám výrazne potia nohy. Ja prevažne tenisky, ale so zvyšujúcim vekom 50+ mi príde nevhodné nosiť stále aj k šatám tenisky. Keď kráčam, sandále zvládam, lebo prúdiaci vzduch nohy ako tak ovlazuje, ale akonáhle sedím, stojím tak je to katastrofa, kropaje potu, o interiéri ani nehovorím, v robote sa musím prezut do tenisiek. Riešite to nejako alebo je vám to jedno? Mne do toho aj pocitovo napuchnu nohy, takže ponožky sú potom vykúpením. Pre mňa by ideálna obuv boli sandále s ponožkami 😁

0silvia0
22. jún 2021

@april171 podla mna treba zaviest znova do mody sandale s ponozkami, mne by sa tiez hodili😁
Ja sandale naboso nedavam, tiez sa mi v tom poti noha, musim mat baleriny so silonovymi ponozkami do balerin alebo silonove pancuchy. Takze riesim to takto...

matovicova
22. jún 2021

Ja mam slapky (zabky) od Crocs, a neviem si ich vynachváliť. Akurát si idem prikúpiť dalsie do partie. Nesmyka sa mi, lahka údržba a trvácne. Určite odporúčam 🦶

u2jana
23. jún 2021

@april171 su spreje na nohy proti poteniu, plus kvalitna vystelka topanky - daju sa aj dokupit take nalepovacie

april171
autor
23. jún 2021

@u2jana toto nie je bežné potenie, ja mám hyperhidrózu, čo je porucha, na ktorú takéto prípravky nepomáhajú. Samozrejmosťou je typ savej vystelky, ale po mesiaci nosenia vyzerá hrozne. O nalepovacej vystelke som ale nepočula.

april171
autor
23. jún 2021

@0silvia0 a nosis kožené baleríny? Mne totiž tá noha aj akoby spuchne a potom je celá v topánke otlacena a celodenné nosenie je utrpením.

april171
autor
23. jún 2021

@matovicova ďakujem za tip, len to mi príde k elegantným šatám asi nevhodné

kataleya
23. jún 2021

@april171 odporúčam používat driclor z lekárne. Mne dosť pomáha. No a nosím šľapky prípadne sandále,ktoré pevne držia nohu.

dominka63
23. jún 2021

@april171 mám presne to iste driclor nepomôže ani náhodou akurát kukam elektricky antiprespirant to by malo pomôcť
Ale k veci nosím botasky s ponožkami a sandalky jedine kde je v unutro save čiže brusena koža alebo niečo prírodné
Sandalky mám z ccc vnútro majú fajn tak sa nešmýka a ešte mám tie balerinkove ponozky a dám si aj do slapiek

0silvia0
23. jún 2021

@april171 momentalne mam kozene, ale nosim hocijake. Mne nohy neopuchaju, mne len vadi topanka naboso, co neznesiem

u2jana
23. jún 2021
april171
autor
23. jún 2021

@u2jana ďakujem za tip, ale to sú asi vložky do plných topánok, to mi nerieši situáciu ako fungovať na boso

april171
autor
23. jún 2021

@dominka63 ja si driclor sem tam dávam, mne to ako tak zaberie, mne ale najväčší problém robí to pocitové spuchnutie nôh, ktoré je pravdepodobne spôsobené tým, že mi nemá čo sať pot. Savá stielka je základ, ale mne sa potia nohy aj zvrchu, takže tak mi to nepomôže. Za tie roky samozrejme som si v lete zvykla akurát ten zvyšujúci vek mi robí väčšie vrásky s outfitom.

dominka63
23. jún 2021

@april171 no ja mám to iste presne

vvverunkaaa
23. jún 2021

Ja v lete len birkenstock.. aj moja mamina, a to ma 64 🙂 topky pre kazdy vek 👍🏻

lyci
23. jún 2021

@april171 ja nosim ponozky aj do slapiek. baleriny nenosim,lebo sa do nich nehodia ponozky. mam aj celokozene dvoje, ale na holu nohu to nedam. silonky neznasam. ten pocit tenkej umeliny na nohe. sandale nenosim tiez kvoli poteniu. vacsinou tenisky aj v lete. ked sa nehodia tenisky, tak platenne espadrillky s bavlenenymi nizkymi ponozkami. to by mohlo byt vhodne pre teba
si pamatam raz som si do mesta obula zabky, nevedela som v tom dojst ani domov, dole takym malym briezkom som si ich musela vyzut, tak sa mi v nich potila noha a smykala, ze sa mi nedalo chodit

april171
autor
23. jún 2021

@vvverunkaaa aj nad tými som uvažovala, len neviem ako dlho vydrží ta stielka, kým nebude moc zanesena.