Laserová tlačiareň - skúsenosti

15. okt 2023

Chceme prejsť na laserovú tlačiareň, kvôli zníženiu nákladov na farby keďže tlačíme celkom dosť.
Tie ktoré takúto tlačiareň máte, skutočne sa oplatí? Pri klasickej sa kupujú farby a tu to funguje ako? Dočítala som sa že ten laser ( alebo ako to tam je riešené) vydrží veľmi dlho no a potom čo? Niečo sa tam dopĺňa alebo ako? Nie je to potom oveľa drahšie vo výsledku ako klasická tlačiareň?

kris_tin257
15. okt 2023

Mala som asi 10 rokov dozadu kvôli tlačeniu skript na VŠ som kupovala čiernobielu laserovu tlačiareň a kopírku, veľmi dlho aj rok vydržala náplň keď došla tak otec bol napustiť náplň za nejakých 20€ (cca 10 rokov dozadu teraz neviem ako sa ceny hýbu)... Kebyze potrebujem teraz tlačiareň na časté tlačenie idem určite zas do laserovej

katarinkalilly
15. okt 2023

Máme doma aj aj.V laserovej je tiež toner,ktorý stojí tak,ako tie tri malé farby.Neviem,akú laserovu chceš,nám tlačila len čierno-bielo,ale farba vydržala dosť dlho.My sme však netlačili veľmi,len dokumenty. Teraz viac používam klasicku farebnu tlačiareň a táto je v skrini odložená

kacena4
15. okt 2023

najmensie naklady na farbu ma atramentova, nalievas tam atrament, 1dl naplne vyjde cca 5-8€ a vydrzi cca 1 rok podla tlace a ja teda tlačím vela mame 3 vysokoskolakov

ascedant
15. okt 2023

Mám doma klasickú farebnú atramentovku na obrázky, fotky, Ale j čiernobielu laserku, kde toner ma stojí cca 17 eur a vytlačím s ním v pohode 800 až 1000 strán. Na tlačenie dokumentov je laserová najvhodnejšia.

viestta
15. okt 2023

Pri laserovych mas dva typy spotrebneho tovaru. Bud dokupujes len tonerovu kazetu a ked sa znici vymenis selenovy valec (napriklad Brother tlaciarne), alebo kupujes rovno tonerovu kazetu aj so selenovym valcom (napriklad HP). Potom mas rozne gramaze tonera alebo celej kazety. Treba si to dobre spocitat, co sa oplati viac.

petronelag
15. okt 2023

Ja som tiež chcela kúpiť laserovú tlačiareň a potom som kúpila len atramentovú, ale som s ňou spokojná, tlačí čiernobielo aj farebne a len dolievam farby, čo vyjde celkom lacno.
Mám EPSON L3256 a celkom mi to stačí, tlačím tak asi 30 strán denne čiernobielo alebo farebne + niečo z e-mailov.

jumama
15. okt 2023

Zalezi aj co potrebujes tlacit - Ak na atramentovou vytlacene nieco kvapne, rozpije sa. Ak na laserovou vytlacene nieco kvapne, nerozpije sa.

Ja laserovu pouzivam na tlac papiera na rozne hand made tvorenicka. A aj to je rozdiel - co tlacis, ci stranku na ktorej je farebne iba logo alebo celu farebnu stranku... vyrobca uvadza ze jeden toner vystaci na 1000 stran, alebo su aj vacsie tonery, ale v skutocnosti ak tlacim na celu stranku obrazok - aj ked je to vlastne len vzorovany papier - tak sa tie tonery minu rychlejsie. A z toho si potom viem vyratat, ze ma tlac jednej strany vyjde na rovnako ako v hociakom Fax a Copy, okolo 25 centov. Pricom tie tonery su zvacsa 4 - zlty, cerveny, modry, cierny. A kazdy stoji okolo 100, cize to je aj dost investicia naraz. Oni sa samozrejme neminu naraz, ale na zaciatku ak kupis tlaciaren, byvaju tam len take testery, nie plne tonery.

Dalsia vec je ze ku tlaciarni mozes mat originaly tonery a repasovane - teda nechas si tu tonerovu kazetu naplnit znova u firiem, ktore taku sluzbu poskytuju. No my sme nemali s tymi repasovanymi dobru skusenost, potom nam tlaciaren netlacila pekne, ale obrazky boli cele rozpasikovane, cize uz radsej kupujeme originaly, hlavne u HP tlaciarni toto mam skusenost uz u dvoch, ze originaly, aj ked su drahsie, udrzia kvalitu tlace.

maranco
15. okt 2023

Originálny atrament 65 ml stojí okolo 7€ https://atrament-a-refillkit.heureka.sk/atramen... a vydrží ti niekoľko mesiacov
Kapacita pri 5% pokrytí: 4 500 strán

Neoriginálny atrament 200 ml stojí 9-11€
https://www.lomond.sk/sk-sk/produkt/0205670/atr...
https://www.lomond.sk/sk-sk/produkt/0205676/atr...

Aký teraz kupuješ atrament koľko ml a za koľko €?

maranco
15. okt 2023

@jumama Mám tlačiareň na pigmentový atrament + epson kancelársky papier, alebo iný priamo pre atramentové tlačiarne a vytlačené mi vydrží aj vonku na daždi, nerozpíja sa.
Skôr dye atrament sa rozpije.

karolinakr
15. okt 2023

Ja mam asi najhorsiu - cartridge 33 eur, vytlači 7 stran a hlasi ubytok farby, ked sa velmi rozšupla a mala lepšie dni, tak aj 15 stran vytlačila a vydochla..Otras

karolinakr
15. okt 2023

@petronelag ako dlho ti vydrzia tie farby? 30stran/ denne

maranco
15. okt 2023

@karolinakr koľko ml farby je v cartridge ? alebo napíš názov/model cartridge pozriem.

karolinakr
15. okt 2023

@maranco tlaciaren Canon Pixma MG3650S

karolinakr
15. okt 2023
maranco
15. okt 2023

ten prvý veľkosť L obsahuje 8 ml čierneho atramentu a 8 ml farebného atramentu
8 ml čierneho atramentu má hodnotu 7€/65ml*8ml = 0,86€ ak by si kupovala originál epson vo fľaši a naliala.

maranco
15. okt 2023

@karolinakr a ako používaš tlačiareň, zapneš ju a naraz vytlačíš všetko čo v ten deň potrebuješ, alebo vytlačíš jednu stranu, potom po hodine druhú stranu?
Atramentová tlačiareň pri každom zapnutí spotrebuje kúsok atramentu na prečistenie trysiek. Až potom začne niečo tlačiť. Takže je nehospodárne tlačiť málo strán a viackrát zapínať.

karolinakr
15. okt 2023

@maranco vies čo, tam je napisanych 100 stran, absolutne nezrealizovateĺné, čiermych stran o trošku viac, farebne viac ako 20stran nevytlačilo aj to polku z poslednych sil, že som s tym musela čarovať...Tak teraz čumim, že niekomu 800 čiernych stran vytlačilo ..Jasne, to bola ina tlačiaren, tak ale 33 eur za 10 stran sa mi zda trochu veĺa 3eura/ stranu

autor
15. okt 2023

@maranco chcem tlačiť len ciernobielo, klasika dokumenty v práci denne možno tak max 30 strán

maranco
15. okt 2023

Ak by si brala atramentovú možno takúto https://www.epsonshop.sk/tlaciarne-atramentove2...

A originál atrament T7741 objem 140 ml vyťaženosť 6000 strán pri 5 % pokrytie stojí 12€
https://atrament-a-refillkit.heureka.sk/atramen...

judar
15. okt 2023

Mame doma atramentovu pixmu a nemenila by som kedze nemusim zapinat pc a staci sa mi pripojit a ovladat ju aj cez mobil ci tablet a mam pokoj ...krasne sa na nej daju vytlacit aj fotky a co sa tyka farieb sice minaju sa ale nestoja vela a co sa tyka laserovej tak stou mam akurat len zle skusenosti - nie zrovna lacna, zasekavanie papiera, nezarovnavanie a aby nebolo malo pri laserovych je jedna velka nevyhoda a to nepomer cena tlaciarne vs cena toneru....lacna ci drahsia tlaciaren a toner casto okolo 50-60-70€ co je brutal palka