Laboratórne vyšetrovacie metódy v zdravotníctve

kristin13
6. júl 2017

Ahojte, chcem sa spýtať, ak chcem ísť študovať odbor LABORATÓRNE VYŠETROVACIE METÓDY V ZDRAVOTNÍCTVE ale externou formou, potrebujem na to aj prax v nejakom laboratórnom zariadení? Študuje niekto tento odbor externe?
Za odpovede ďakujem.

ninapat
7. júl 2017

Ale to je odbor uz asi na vysokej skole ci? Takze predpokladam, ze mas za sebou strednu zdravonicku skolu. Podla mna prac ziskas v skole a nejaku by si mala mat aj zo strednej skoly. Inak po pravde som ani nevedela, ze taky odbor aj existuje😉

rose1111
7. júl 2017

@kristin13 ahoj potrebujes mat stred.zdrav.skolu...odbor zdravotnicky laborant

kristin13
autor
9. júl 2017

Ahojte, buduci školsky rok končim strednú zdravotnicku školu, ale odbor zdravotnícky asistent. Dlho som nevedela kam pôjdem ma vysokú jedine čo som vedela že chcem ísť študovať externe. A keď som objavila tento odbor tak ma zaujal, len som si nebola istá s tou praxou. Ďakujem 🙂

vykus
2. mar 2020

@kristin13 Ahoj, nepotrebuješ mať za sebou zdravotnícku školu. Na VŠ to funguje tak, že buď máš prijímačky z daných predmetov alebo prijímačky nemáš a posudzujú priemer maturitnej skúšky alebo celkový priemer. To či budeš z gympla alebo zdravotnej školy nerozhoduje. Aj tak na tej vysokej školy začneš od nuly. Jasné, ak budeš z gympla máš výhodu v tom, že máš viac poznatkou z chémie, biochémie a často aj nejaké poznatky z laboratória. Ak budeš zo zdravotky máš zase poznatky v odborných predmetov. Je to len tvoja výhoda/nevýhoda z akej školy si. Aj tak sa nájdu predmety, o ktorých si ani nepočula 🙂 veľa šťastia a VŠ si vyberaj podľa toho čo chceš robiť a aké predmety zvládaš