Kytica vyhodená do školského kompostu

27. jún 2024

S deťmi odchádzame zajtra na dovolenku, dcéra doniesla triednej kyticu kvetov. Pri odchode domov ju videla vyhodenú v školskom biokomposte. Je z toho smutná. Popravde to zamrzelo aj mňa.

oli18
27. jún 2024

Nemusela to byt kytica prave ta od tvojej dcery a nemusela ju vyhodit prave jej ucitelka.. Ale ponaucenie z toho plynie. Lebo si myslim, ze ak toto je schopny niekto urobit s kyticou, tak co potom urobi z vecnymi darmi?

glorikarebeka
27. jún 2024

Veľa detí už dalo kytice lebo už sú na dovolenkách ...
A ak bola zo supermarketov tak to ozaj nemusela byť zrovna vaša kytica...

lulana79
27. jún 2024

Myslím si, že to nebola kytica od vás... Ráno jej ju dala a poobede ju zahodila...??? A ešte v škole... to sa mi nezdá

guudy
27. jún 2024

Neviem, ci to bola prave vasa kytica…mne este napadlo, ze niekto v ucitelkinej domacnosti ma alergiu na pele🤷🏼‍♀️

fairyy
27. jún 2024

aj keby bola, aspon sa potvrdilo to, co som si od ucitelov vypocula milionkrat - vacsina z nich - nechcu tie kvety, ani vecne dary a uz ked velmi je potreba nieco dat, tak aspon nieco, co sa da zjest ci inak spotrebovat...ono nie kazdy ma rad rezane kvety, kolkokrat ste dostali pozvanku na svadby ci oslavy, kde vam bolo oznamene, ze hlavne bez kvetov (ja uz minimalne 50x) ... to samozrejme neznamena, ze ucitelka sa nepotesila, ze ste na nu mysleli a takto podakovali...len nema cit k tomu a mozno ani zaujem to skladovat

cookie29
27. jún 2024

Dobre a teraz to vezmi z tej druhej strany, ucitelka ma 25-30 deti, ked nieco donesie len polovica, aj ona ma posledny den v skole, pojde domov s 15 kyticami? Ked to necha v skole, kde uz nikto nie je :( pre nich je to viac otrava nez nieco ine. A najma pokial nie je pobliz cintorin...
Dat malu pozornost, nieco co sa da zjest, dnes uz aj kava je problematicka, lebo nevies ci ludia maju kavovar a na ake kapsule, ale mozno cokolada a pod... my sme kedysi nosili, kazdy jeden karafiat. Aj tak ine kvety neboli, ale 1 ci ze ucitelka skoncila s kyticou mozno 20-25 kvetov, ale nie 25 kytic...

andaluzia12
27. jún 2024

Aspon vidíte že kupujete učiteľkám zbytočne blbosti, nechcú to, vyhodia to. Radšej nekupovať nič, alebo rovno vyhodiť peniaze do kompostu...

oriesocek
27. jún 2024

Ak ju tam vyhodila, tak to mi je luto. U nas je aj toto dovod preco rezane kvety (a vobec kvety) nedavam. Vzdy nieco na zjedenie, vypitie, alebo co sa da inak pouzit....

lakebabe
27. jún 2024

Nemyslím ze to bola vaša kytica , teraz už deti nosili kvety od minulého týždňa postupne odchádzali na dovolenku. Skôr to mohla byť nejaká z piatka , ak bola zo supermarketu dlho nevydrzi

princeznazvychodu
27. jún 2024

Osobne som nikdy nepochopila tu pasiu dávať učiteľkám kytice. V horúčave, dusne, cestovať v hromadnej doprave s kyticami a doniesť si domov stonky z tých kytíc, je snom každého učiteľa. Radšej doniesť čaj,kávu, med, bonbóny...čokoľvek čo vydrží v skrinke v škole aj do septembra. Ak nevyhnutné kvety,tak v črepníku, vydržia dlho. Moja mama pracovala ako ekonómka vo veľkej ZŠ a na konci roka boli koše vždy plne kytíc.

sara07
27. jún 2024

@cookie29 rozoberiem kytice a urobím si kytice ako vo versail na pár dní , ano ked to sú rôzne kadejké nevyzerá to dobre

sara07
27. jún 2024

ked tak ju mohla podarovat dalej, ja si myslím že taká kucharka ,upratovačka by sa potešila, ja mám rada rezané kvety vo váze

simca06022011
27. jún 2024

videla si ju aj ty? pozrela by som sa na to, ci to bola tak kytica.. ak ano, v poriadku, dala tym ucitelka najavo, ze o dary nema zaujem, a viac jej nic nebudem posielat.
inak mi to pride divne ospravedlnovat to...aj keby neviem kolko kytic ucitelka mala, hodit to takto pri skole do kompostu mi pride riadne cez.

beronsche
27. jún 2024

Podľa mňa to nie je ok, ešte v ten deň ju vysmarit.. je to vlastne riadne grobianske!
Mrzelo by to aj mňa, nieto ešte dieťa...
Ak ju učiteľka nechcela, mala ju ešte nechať niekde v zborovni/ dať upratovacke/kuchárke, hocikomu a nie ju hneď za horúca hádzať do kompostu. Koniec koncov, to mohla urobiť aj zajtra po odchode deti, keď už veľmi chcela..
A nemala by byť tá kytica aj rozobrata pred hádzaním do kompostu? Veď je zviazaná, ozdobená vecami, ktoré do kompostu nepatria, nie?

Ak si je dcéra úplne istá, že to bola jej kytica, možno by som to spomenula triednej, že dcéra z toho bola smutná a viac by už kyticu nedostala..

letfenixa
27. jún 2024

@sara07 presne, rozoberiem kytice, vytiahnem všetky vázy a teším sa z nich.

letfenixa
27. jún 2024

@autorka dcéra si je 100% istá, že to bola jej kytica? Neverím, že učiteľka také niečo spravila.

zuzubb007
27. jún 2024

A určite to bola tá kytica, dúfam, že si to dala robiť v kvetinárstve? Lebo ak kúpená v Lidli, Tesco a podobne to mohol vyhodiť hocikto čo mal sviatok na škole a dostal predtym, pochybujem, že sa toto stalo

zuzubb007
27. jún 2024

@cookie29 nemá učiteľka posledný deň v škole, to asi rodičia nevedia ale ucitelky po skončení školského roka chodia ešte tyzden-dva normálne do práce, nemajú 100 dni dovolenky do roka

cacianka
27. jún 2024

@zuzubb007 ešte dva týždne chodia do práce, ked kvety doma nechce, môže ich nechať na chodbe nech sa potešia iní, alebo zoberú. niekomu sa hodia a vezme na cintorín, alebo...
len nie vyhodiť pred očami detí a rodičov do kompostu 🙄

zuzubb007
27. jún 2024

@cacianka akože hneď ste všetci odsúdili učiteľku, len aby to nebola iná kytica, ak to nebola na mieru vyrobená, ale kúpená v reťazci čo predávajú asi 20 rokov tie isté typy tak kde je dôkaz

michaela329
27. jún 2024

Úprimne...tejto téme absolútne neverím 😃 Hlavne preto, že školský kompost určite nebude niekde pri ceste a obvykle to bývajú také hebedá, že do nich musí človek vojsť. Tu zas len niekto potrebuje kydať na učiteľov.

andaluzia12
27. jún 2024

v konečnom dôsledku je jedno či to bola kytica od dieťaťa tejto konkrétnej mamičky, alebo od iného dieťaťa, skončila vyhodená v komposte...

sara07
27. jún 2024

aj keby to bola kytica z lidla , tak vyhodit neuvädnuté kvety do kompostu, to kde sme ?
ja osobne neriešim ak niekto niečo posunie lebo sa mu to nehodi, nepači alebo čokolvek pretože ja to tiež robím, nechcem to dám niekomu kto chce ,kto sa poteší a kludne predám aj vianočny darček ..

zuzubb007
27. jún 2024

@sara07 dosť pochybujem, že dieťa nevieme ako staré teda je? vie zhodnotiť či majú kvety 4 dní lebo to sú suce do kosa rovno, dobre by bolo keby autorka už napísala, kde kúpila tie kvety lebo možno chce len urážať a nemá žiadny dovod, a ak je dieťa prvý druhý ročník tak je to jasné, určite skúmalo kyticu v koši bozee, kamoška dala minulý piatok lebo išli na dovolenku tak a už je jasné, že kytica je v kosi

sara07
27. jún 2024

@zuzubb007 min musí mať 7-8 rokov a to už hádam vie zhodnit uvädnutost

zuzubb007
27. jún 2024

@sara07 dosť pochybujem v takom veku dieťa nerieši takéto

sara07
27. jún 2024

@zuzubb007 keby bola zvädnutá vyzerá podstatne inak , čiže by ju ani neregistrovala , ale ked ju tam zbadala zrejme riešila, zase nerobme z deti neschopné stvorenia bez názoru lebo sú deti

lienka.7
27. jún 2024

@cacianka presne tak, kolegyňa tak robí. Kytice vezme domov, niečo si nechá, niečo odnesie na cintorín. V zivote by si nedovolila nič vyhodiť.. detto bomboniery... Maju ich normalne v kabinete, jedia ich tam spolu všetci, niečo vezme domov, nie všetko. Aj hrnčeky ma dokonca doma 😊
Inak neviem, keď teda učitelia kvety nechcu, čokolády nechcu, kávy nechcu, hrnčeky... rozmýšľam, ze co im mam dat v obálke éura?🤔

autor
27. jún 2024

Dnes išli na výlet, preto ju brala včera. Kytica bola kupovaná v Kauflande. Dcéra má 13r. spoznala ju podľa výraznej stuhy, ktorú tam ona osobne uviazala na veľkú mašľu, po odstránení gumičiek a celofánu.

sara07
27. jún 2024

@lienka.7 správne by nemali nič dostat lenže to na sk len tak lahko nevykoreníš, práveže sa to začína stupnovat do extrémov , nosí sa lebo sa nosí žial