Kytica pre partnerku - alergia na peľ

majkl97
23. sep 2022

Ahojte, myslím si, že mi tu budete vedieť poradiť 😊😄..
...chcem prekvapiť svoju priateľku, doteraz som ju občas potešil iba nejakým dezertom a podobne. Ale chcel by som jej kúpiť nejaký kvet/kyticu. Viem, že sa jej kvety páčia ale má alergiu na peľ. Ja som nikdy kvety nekupoval 😅.. a tak mi napadlo či mi nebudete vedieť poradiť, či náhodu neexistuje nejaký druh z čoho by nedostala alergiu 😄... nechcel by som aby dostala alergickú reakciu keď jej dám kyticu 😅..
..alebo možno nejaký iný nápad 😊

oskorusa
23. sep 2022

@majkl97 skús pozrieť lego kytice

ema22270
23. sep 2022

@majkl97 napr taketo stabilizovane ruze, su zive len upravene a vydrzia velmi dlho

babovka2321
23. sep 2022

@majkl97 ja uz som dostala klobasovu kyticu a vonala 1000000x lepsie ako kvety 😅 muz si ma pozna

renka30
23. sep 2022

Prípadne pozri ovocné kytice

majamat
23. sep 2022

zalezi od toho, na aky pel ma laergiu. mozno vobec nema alergoiu na tieto zahradne kvety,a le skor tie divo rastuce travy.

majkl97
autor
23. sep 2022

@majamat tak vravela že na jar keď všetko kvitne zo stromov a tak.. teoreticky by to tak mohlo byť ako píšeš 🤔

martinkatinka
23. sep 2022

Ma alergiu na vsetok pel? Treba zistit viac.
Mozes jej kupit aj mydlovu kyticu

petamich
23. sep 2022

ak jej kupis kyticu ruzi podla mna na nich 100% ziadny pel nie je - zavolaj pripadne do kvetinarstva a spytaj sa, nejaka lucna kytica alebo podobne tam asi okej ale ruze isto nie

elenka.k
23. sep 2022
nelca84
23. sep 2022

@majkl97 Normalne jej kup kyticu v kvetinarstve, pochybujem, ze je alergicka na cokolvek, co sa pouziva do rezanych kytic ... navyse ak sa stazuje na pele stromov...
Mna by ziadne nahrady nepotesili, kvety su kvety.

sense
23. sep 2022

Nám alergiou na peľ, ale rúže, gerber, hrebicky, chryzantémy mi problém nerobia. Ľalie áno, aj narcisy (tie teraz aj tak nekvitnu).
Keď mi chlap donesie kvety a je v nich niečo čo mi vadí tak sú na skrinke pri televízore a nie na stole.

1angelika
23. sep 2022

s ružami určite nič nepokazíš, tam žiadny peľ nebude..

sima338
23. sep 2022

Ruže, aj za mňa naj pre tvoju drahú 🙂)

smajliica
23. sep 2022

Alergia na pel je typicky na vetromopelive rastliny - stromy, travy, atp. Rastliny co kvitnu opeluju vcely a na to alergie nebyvaju 😅

majkl97
autor
23. sep 2022

ďakujem vám 😊😄.. skúsim teda niečo z kvetinárstva 😄.. @smajliica ďakujem za objasnenie 😅😄.. to som nevedel 😅😁..

brusnatanecnica
23. sep 2022

ja mam alergiu na pel a mne veru kvety robia neskutocne zle.
staci jedna ruza v miestnosti a nos a oci svrbia.

saraxyz
23. sep 2022

@majkl97 krasne kytice predavaju zo suseneho ovocia, , orieskov a pod.

simca06022011
23. sep 2022

Myslim ze to nebude pel z ruzi a pod na co ma alergiu... Ale tak mozes jej kuoit kvet kvetináčovy 😁

marca12
23. sep 2022

Vyberaj kvety,ktore nemaju pel,napr.tulipany,lalie by jej mohli vadit. No ostatne by nemali. Mame v rodine alergika,ale rezane kvety nevadia,bezne ich dostava,kupuje si.