Kúsanie si nechtov

rene2
15. jún 2020

Ahojte, ja si stále kušem nechty a neviem, že čo už mám robiť...mám ich už také otrasné...ja si to už niekedy ani neuvedomujem...nema niekto s tým skúsenosti? Ako prestať?
Ďakujem 😄😘

sunny8
15. jún 2020

@rene2 je to psychický problém ;)

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vikinkamarkusko
15. jún 2020

Ja som si ohryzala roky a nie a nie prestať az nakoniec ako sa 3dieta narodilo som prestala ani neviem ako a teraz ked musím strihať je mi až do plaču

katty2012
15. jún 2020

@rene2 neuroticky symptom, ale predpokladam, ze do terapie nechces. mozu pomoct umele - gelove nechty, ale pricina zostane a moze sa objavit iny ventil - zlozvyk

renab
15. jún 2020

Ja som podobny pripad. Jediny cas, kedy som si neohryzala, bolo tehotenstvo, ked som nemohla dat do ust nic...
Nic nepomohlo 😕

limetka69
15. jún 2020

Asi umele by som si davala robit, tie neokuses. A ked si odvyknes tak nemusis ani umele davat.

rene2
autor
15. jún 2020

Ďakujem vám za rady 💚
Skúsim si už naozaj povedať dosť a keď to nepôjde dam umelé

veronika65
15. jún 2020

Všetko je v hlave 😀 ja som sa naštvala, keď prišla taká móda, že chlapi (speváci, herci atď) si lakovali nechty... Tak oni búdu mať krásne nechty a ja nie? A tým som prestala 😂😂😂

rene2
autor
15. jún 2020

@veronika65 😅😂😂

cawes
16. jún 2020

Ahoj je to neuroticka porucha. Proste su ludia ktory pri nervozite kyvaju nohou, iny si tocia konceky vlasov. Ja a ty si hryzieme nechty. Je to nechutne a je to naozaj v hlave.
Ja som si dala aj umele, a pri velkom stresse som aj tie dala zubami dole.
Neskor som si povedala dost. Ked som nervozna a pride n amna pocit ze by som si ,,kusla,, tak si radsej spravim drepy😂

jessicai
16. jún 2020

@rene2 skús si nalakovat nechty aj keď sú obhyzene. Mne to pomohlo. Skôr som olupala lak zo začiatku a musela som častejšie lakovat.

rene2
autor
16. jún 2020

@jessicai Ja som si nalakovala pred nedávnom a nepomohlo...proste kusala som aj nalakované😅

jessicai
16. jún 2020

@rene2 nepokusis sa len o olupovanie laku? Neskôr keď trochu porastu ich častejšie čisto a keď budeš mať dobrý pocit, že už rastú možno Ti ich nenapadne okusovať.

iren88
16. jún 2020

mne pomohlo, keď som si gélové dala, potom ma to prešlo a dnes si na to už ani len nespomeniem a to už roky gél nemám 🙂

lucia851
16. jún 2020

Ja mam 34 rokov a okusujem si ich doteraz už od malička, skúšala som všeličo ale nepomohlo. Keď chcem aspoň na chvíľu pekne nechty dám si gélové

sebastianmichal
17. jún 2020

Ahojte pripnem sa moj 4rocny syn uz okusuje nechty akevmoze mat uz teraz nervy? Uz ma neuroticku poruchu kde by som to s nim poriesila?

zuzanka756
17. jún 2020

ja ten problém mám dodnes ale najviac mi pomáha keď idem na nechty mám krásne nechty a vtedy nemám šancu si ich obhrýzať , jedna moja rad vyskúšaj a uvidíš . Alebo kúp si vitamíny na podporu rastu nechtov a vlasov a máš to vybavené .