Kurz na pilotovanie vrtuľníka

ester851
17. jan 2016
Používateľ ester851 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ester851.

chcela by som sa spytat ci neviete nahodou kde by sa dal urobit kurz na pilotovanie vrtulnika. chcela by som to ako darcek ocovi kedze ma zalubu v lietadlach a pod. tak som rozmyslala ze nieco take by mu urobilo radost 🙂

sissy27
17. jan 2016

@ester851 no kurz na pilotovanie vrtuľníka nie je v prvom rade vôbec lacná záležitosť - rádovo v tisíckach € a treba tam spĺňať aj určité podmienky, napr. zdravotný stav a trvá niekoľko mesiacov... leteckých škôl, ktoré majú licenciu na takéto aktivity, je dosť, stačí si vybrať...
ale skús pozrieť nejaké stránky, ktoré ponúkajú zážitkové darčeky - to bolo kedysi okolo 250- 300€, neviem ako teraz... je to síce len na nejakú hodinku a samozrejme nie je z neho potom pilot vrtuľníka, ale je to dostupnejšie...

acer11
17. jan 2016

a si si istá,že vieš čo chceš? 😕

alexska
17. jan 2016

@ester851 myslis vaazne?ze si zaplatis par eur a idem pilotovat vrtulnik lietadlo lebo snicek?🙂)hadam ziaden taky kurz neexistuje len vysoka vojenska alebo ina technicka skola prepana...hadam a dufam neexistuje parhodinovy kurz a idem si pilotovat to haaadma nie...dufam ze raz nesadnem do leitadla ktore bude riadit akoze pilot s parhodinovym kurzom lebo o tom sniival....

ingrid25
17. jan 2016

@alexska no hadam aj vodici autobusov maju nato vysoku skolu.....

lorela
17. jan 2016

@ester851 Vrtulnik neviem, ale na jednomotorove lietadla existuje kurz. Tiez to dostal kamarat ako darcek 🙂. Preluskaj net, urcite najdes.
A ziadne tisicky eur...

slniecko154
17. jan 2016

@ingrid25 ako pardon, ale porovnavat vodicov autobusov s pilotmi vrtulnikov a lietadiel je fakt vyborny priklad 😀 😀 🙄

acer11
17. jan 2016

@lorela kurz?? a žiadne tisícky? to hádam nie....

ingrid25
17. jan 2016

@slniecko154 o pilotovani lietadla tu rec nebola. zakladatelka sa pytala na vrtulnik, co je dostupnejsia samozrejme zalezitost. ked si niekto kupi vlastny vrtulnik moze si ho aj soferovat ked prejde dostatocnym poctom letovycho hodin. a vo vrtulniku je menej pasazierov ako naprv. v autobuse tak preco by mali mat vodici autobusov mensiu zodpovednost? moja reakcia bola ironicka na pohorsenie pisatelky, myslim ze bolo dost nemiestne... len tolko....

charity
17. jan 2016

@ester851 Jetage.sk

lorela
17. jan 2016

@acer11 Veru ano!

radsej_knihu
17. jan 2016

Nuz, na licenciu potrebujes 45 nalietanych hodin a jedna hodina na vrtulniku je cca 350 EUR podla narychlo vygooglenych cennikov. Takze 15,700 EUR uplne minimum ktore nepodlezies. To je ale bez roznych administrativnych a lekarskych poplatkov, bez lektora (bez ktoreho samozrejme letiet nemozes). Suma sumarum by ta to mohlo vyjst do 30,000 EUR.

Ak mas na ucte miliony, tak je to ozaj pekny darcek, len co musim uznat 🙂

kexik218
17. jan 2016

Ano takyto kurz stoji tisicky eur!!! Zeny ved obyc kadernicky alebo kozmeticky kurz stoji 600 eur barmansky freestyle sa moze vysplhat aj na 1200 € Mimochodom komplet vodicak ktory zahrna aj vodica autobusu sa moze vysplhat na 5000€ Neviem kde vy zijete ale ja som za vodicak B dala 400€. A musite splnat milion podmienok to nie je kurz sitia prepana. A porovnavat vodica autobusu s pilotom dobra haluz. Len kurz letusky stoji 1500... 10minutovy let vrtulnikom stoji 100€ Mimochodom aby niekto mohol pilotovat vrtulnik musi mat nalietane hodiny na jednoduchsich strojoch...z kazdeho musi mat urobeny takisto certifikat.

kexik218
17. jan 2016

@alexska lebo snicek? 😀 😀 😀

alexska
17. jan 2016

@ingrid25 nekomentujem...ze vodic autobusu a pilot vrtulnika..porovnavat snad nemylis vazne....alebo mam tisice eur som milionar takze aj lietadlo mozem pilotovat?lebo?....nech som lavoruky/ka,ale mam peniaze na kurz takze kludne mozem ohrozit zivoty ludi a pilotovat lietadlos 200 a viac pasaziermi lebo si zaplatim?tak ti zelam ked pojde s na dovolenku nech taky pilot bude pilotovat lietadlo v ktorom sedis,llebo maaa nazaplatenie pilotskych hodin bez skoly pripravy atc...zelam ti takeho pilota

tajka1986
17. jan 2016

@ester851 som sa pobavila 😀 naozaj originalny darcek musim uznat

alexska
17. jan 2016

@kexik218 tak ja dufam ze nie jemozne v dnesnej dobe pilotovat vrtulnik bez odborneho vzdlania len preto ze je to moj snicek,ze mozu umriet ludia nik neberie do uvahy lenze dana osoba ma sen bez profesionalneho pozadia,ja len dufam ze ked sadam do lietadla tak ho pilotuje skuseny pilot a nie neaky gasparek ktory tuzi pilotovat a lietadlo.vrtulnik videl na obrazku

alexska
17. jan 2016

@ester851 akoze otecko si urobi kurz bez neakej skoly vzdelania?len ze ma raad lietanie?kolko ludi chcete zabit?
ziram

kexik218
17. jan 2016

@alexska jen za pouhych 12 999€ 🙂
jasne ze mas pravdu. Svagrina studuje letectvo a ked mi vravi o tych palkach az sa mi hlava toci. Neboj sa ziaden samozvany pilot nehrozi 🙂 Ved musi splnat aj teoreticku cast...ani sa mi nechce pisat co vsetko este

kexik218
17. jan 2016

@alexska a to este nepocitam ze musi mat kurz radiotelefonistu ktory tiez stoji asi 3000€

lorela
17. jan 2016

Dobre, nech uz sa vsetci vymotate z toho bludneho kruhu, nech sa paci, tu je linka:
http://jetage.sk/sluzby/letecka-skola/rekreacny... a hlavne pre @ester851

A len tak vseobecne, ano, bohuzial, v dnesnej dobe sa da urobit "vikendovy kurz" takmer na vsetko a tych pseudoodbornikov, co vychrlia... 😅

kexik218
17. jan 2016

@lorela Letecká licencia sama o sebe neoprávňuje držiteľa vykonávať lety na lietadle. O tom, na akom type lietadla môže držiteľ preukazu spôsobilosti lietať vypovedá tzv. triedna kvalifikačná kategória (napr. SEP(land), MEP(land), atď), alebo typová kvalifikačná kategória (napr. Boeing 737, alebo Cessna C525 Citation), atď).

treba citat s porozumenim. To nie je cink budem pilot. Treba licenciu na licenciu...a palky su ozaj vysoke.

lorela
17. jan 2016

@kexik218 Pozrela si si mnou uvedeny link???
Lebo na zaklade tvojho prispevku usudzujem, ze ty pre zmenu necitas vobec.

Apropo, nikde nevidim od zakladatelky temy, ze jej otec sa chce stat pilotom a lietat pre svetove letecke spolocnosti...

kexik218
17. jan 2016

@lorela no je to veta tvojho linku skopirovana...skus si preklikat tu stranku

kexik218
17. jan 2016
alexska
17. jan 2016

@kexik218 vsak chvalabohu,neviem si predstavit ze neaky oanko/pani si zmyslia ze budu ;pilotovat bez neakej skoly licencie lebo....maju prachy tak s panom bohom.....takych pilotov,asi preto je tolko havariinvdnesnom svete...lebo pseudopiloti idu lietat...fujj hanba im...

lorela
17. jan 2016

@kexik218 Naco preklikavat celu stranku??? V linku mate odkaz na to, co tu cely cas popierate, a to sice, ze existuje moznost aj pre nadsencov lietania, ktori si svoj sen mozu splnit do urcitej miery a naozaj pilotovat male lietadlo mozu 😉

kexik218
17. jan 2016

@alexska ale nie cosi...ale niekomu nevysvetlis ze to nie je len tak stat sa letcom. Svagrina ma hlavu v smutku lebo potrebuje kvantum prachov a kurzov aby mohla robit to co vlastne studuje. A to nechce robit ani pilotku. Nehovoriac o tom ake narocne su psychotesty

lorela
17. jan 2016

@kexik218 A ty kde si sa dostala, hm? LICENCIA REKREACNEHO PILOTA, to si pozri.

kexik218
17. jan 2016

@lorela mozu ano, ale s doprovodnou osobou kde ziskaju mozno cestny certifikat ide o zazitok. Nie ze si spravi kurz a hned moze sam lietat.