Kuriér si pýta peniaze za nedoručený balíček

lorsixkass
21. dec 2021

Ahojte,

Riešim teraz jeden problém. Kuriér DPD údajne prišiel minulý týždeň s balíčkom o ktorom som nevedela že má prísť, som za hranicami a nebola som pri jeho preberaní. Išlo o nejaký balíček na dobierku. Od včera ma bombarduje správami a hovormi, že mi dodal balíček na dobierku a nemá za neho zaplatené, že ho mám kontaktovať a dohodnúť sa na jeho dodatočnej platbe. Doma nijaký balíček na dobierku nemám, iba ten ktorý som platila kartou online. čo mám robiť ? Tvrdí, že bol balíček prebraný, lenže aj ten zaplatený balíček našiel večer brat ležať položený hore na bráničke. Ako mohol odovdzať balíček bez toho, aby od zákazníka dostal ten kod ktorý kuriéri posielajú ? Ak nechal ten balíček na dobierku ležať vonku pred bránou a niekto ho ukradol, tak čo ja mám akože s tým ? Už to riešim aj s ich podporou, lenže kuriér mi neustále opakovane volá do zahraničia a píše smsky aby som zaplatila. DPD už nikdy viac, lebo toto akože čo sa stalo tak z toho mám len sviatky plné stresu a ide ma picnúť.

janinah
21. dec 2021

Aký má dôkaz o doručení?

alica_matejka
21. dec 2021

asi tazko by ti bol dorucil balicek bez toho, aby si ho hned zaplatila. presne ma on vobec nejaky doklad, ze si ten balicek prevzala?

lorsixkass
autor
21. dec 2021

@janinah k tomu sa nevyjadril, lenže kod z mailu ktorý mi ani neprišiel určite nemá.. a podpísať ho mohol aj on, ale podľa toho čo mi napísal nieje nebol nikým ani podpísaný..

mirkasmile
21. dec 2021

@lorsixkass wtf 🤔 nebude to nejaký podvod?
Lebo čo sa dobierky týka, tak sa mi nestalo, aby mi kuriér dal balík bez toho, aby som ho zaplatila.
Ďalšia vec, nejaké podobné podvody som si už čítala na fb ale neviem či presne toto.
Ďalšia vec...keď nevieš o nijakom balíku, nemáš ani nijaký mail/správu,že ti bude doručovany nejaký balík?

miskajerry
21. dec 2021

A viete odkiaľ je ten balíček? Stotožňuje sa s tým, čo ste zaplatili online? O tom predsa máte doklad.

zuzanka.zuzu
21. dec 2021

😂 toto by som ani neriešila a rovno napísala do DPD, že ich kuriér si robí na ich meno bizniskšefty a zvažuješ to riešiť cez políciu, podvod jak vyšitý.... keby som umierala a v balíku boli lieky tak mi ho kuriér bez zaplatenia nevydá 😀

agacela
21. dec 2021

To bude podvod lebo teraz ľudia ani nevedia čo objednávajú a len platia za balíky … balik by vám nedal bez platby vopred alebo na mieste … nahlásila by som to na políciu a možno skúsila napísať oznam na HAKA aby boli ľudia ostražití 🙂

janetinka27
21. dec 2021

@lorsixkass riesit priamo s dopravnou spolocnostou a zistit, o co sa jedna - zistit najma to, odkial to mal byt balicek a komu bol doruceny. nezda sa mi, ze by kurier nechal niekde balicek bez toho, aby vzal zan peniaze. mozno sa mu to stalo omylom pri inom klientovi v ten den, ale nevie, pri ktorom a tak kontaktuje vsetkych klientov toho dna a pyta peniaze

mirkasmile
21. dec 2021

@lorsixkass lebo s DPD už boli robené podvody, takéto napríklad 🤔 🤷
Nie je to síce to isté ale tak 🤷 hovorím, ak je to na dobierku, ešte sa nestalo, aby Vám to dal bez zaplatenia

simkids
21. dec 2021

on odovzdal balicek bez zaplatenia dobierky? to urcite. Ake ma pravo vymahat od teba za nieco, co ti vraj odovzdal, ziadny dokaz nic, somarina. Mu odpis, ze ho nahlasis na policii za obtazovanie a ze uz to riesis aj s dpd. Dpd pyta este aj ten kod, bez ktoreho ti balicek neodovzdaju. A to mu inac tie peniaze akoze mas dat do ruky alebo poslat na jeho ucet? za neviditelny balicek? to uz je dobra fantazia 🙂 Ignoruj ho a urcite aj nahlas, mozno vas je viac.

lorsixkass
autor
21. dec 2021

@mirkasmile dakujem za odpoved baby, uľavilo sa mi. Lebo platiť za balík, ktorý nemám by som nechcela.

lorsixkass
autor
21. dec 2021

@simkids dakujem Vam všetkým za pomoc

dada13288
21. dec 2021

@lorsixkass ahoj, ja som tento rok mala 5x dpd u seba a stale pytal kodik, bez toho by mi nedal balik a aj si ho pekne zapisal do mobilu co maju zo sebou.

luci310
21. dec 2021

Inak ja som si minule niečo objednavala, bol to spotrebič v krabici, nebol zabalený tak bolo vidieť co to je a bol zaplatený, volám kurierovi, že zachvilu idem a dole som sa len na neho pozrela a on utekal preč od tej krabice, si hovorím, že to fakt si mohol hocikto zobrať

kabinka11
21. dec 2021

@lorsixkass pokiaľ viem, tak balík na dobierku odovzdá na základe platby. Podpisovať nemusíš nič keďže si zaplatila. Sak sa ho opýtaj kto prebral balík a máš jasnú odpoveď,predpokladam že Ti neodpovie.

lorsixkass
autor
21. dec 2021

@luci310 v ten deň večer brat našiel balíček ten ktorý bol zaplatený online hore na bránke položený v 2 metrovej výške.. iný nedoručil, alebo ho niekto ukradol ja vôbec neviem.. a ja by som teraz mala platiť za balík o ktorom nič neviem.. no ide ma roztrhnúť, Aj tak pochybujem že by bol doručil balík len tak bez zaplatenia.. Nikdy sa mi to za celé roky nestalo a to objednávam veľmi často.

luci_ba
21. dec 2021

@lorsixkass mne to pride nejake divne. Ved dobierka je o tom, že pri prebrati zaplatis za tovar. Kurieri potom večer chodia z peniazmi do banky a ved by mu to nesedelo.

soldi
21. dec 2021

@lorsixkass uz ho vidim, filantropa, ako vsetky dobierky plati ludom zo svojho platu a nasledne sa hra na exekutora a vymaha svoje poziadavky 😀

lorsixkass
autor
21. dec 2021

@luci_ba ved presne, a on ma kontaktoval udajne 3 dni po doruceni

fednaja
21. dec 2021

Nezaplatila by som mu to dodatočne ani keby čo bolo. Balík doma nemáš, nikto ti nič také neprebral plus on nemá doklad o tom že si ho prebrala. Ak niečo podpísal on vieš to napadnúť za prípadné sfalšovanie podpisu ale o tom potom. Takže pokiaľ pánko nemá poriadny dôkaz kašli na neho. Alebo sa nakontaktuj na nejakého šéfa odtiaľ.

marzuz89
21. dec 2021

@lorsixkass ludom velmi chyba zdrave kriticke premyslanie. Nemas ziaden objednany balik na dobierku, a urcite by ti neodovzdal nezaplateny balik kurier, to naozaj tomu veris? Ake ma info o baliku? V systeme ma nahrane vsetko tak by ti vedel podat vsetko potrebne info, aby si sa rozpamatala. Podvod ako vysity, a niekto tomuto naozaj veri a stresuje sa...

katka2602
21. dec 2021

Kontaktujte dpd,napíš aj mobilné číslo či vôbec sedí s číslom kuriéra. No mne da stále balík až po platbe, nikdy nie skôr. Jedine ak by si nevšimol,že ide o dobierku, ale aj tak nemôže nechávať balíky len tak kade tade. Ten pin nedajú stále, tiež mi viac krát neprišiel ani mail ani sms.

gina17
21. dec 2021

Toto nie je postup kuriérov, balíček na dobierku nedajú bez zaplatenia. Toto počujem prvý krát.

katina02
21. dec 2021

@gina17 to som akurat chcela napisat. neexistuje, aby balik dali len tak bez zaplatenia, ved by bo museli nakoniec zaplatit oni sami. to bude nejaky podvod

jana005
21. dec 2021

@mirkasmile tento podvod nerobí DPD,len zneužili jej meno,tak isto,ako aj Slovensku poštu

mirkasmile
21. dec 2021

@jana005 ja viem,že to nerobí dpd...🙈

nwnw
21. dec 2021

@lorsixkass kontaktuj priamo DPD centralu. Vzdy pride sms,email do predu a kurier od nich dorucuje veci na cas a pyta kod. Teraz je plno podvodnikov co si vytlacia z netu logo, zalaminuju a urobia si akoze firemne karty. 🙆

maris5
21. dec 2021

@lorsixkass napismu mu spravu, ze ak niekomu dal balicek na dobierku, tak si mal hned pytat peniaze. Tak je to zvykom. Povedz mu, ze ak ta bude dalej obtazovat spravami a telefonatmi, ze podas TO za obtazovanie. Popraj mu pekne zviatky. A zablokuj jeho cislo.
To, ze on zistil, ze ma manko je jeho problem.

simca06022011
21. dec 2021

@lorsixkass urcite by ti nedodal balik na dobierku, bez vyplatenej dobierky. Cize ignoruj to, alebo konatktuj priamo DPD pobocku/aj email urcite na webe maju, cislo../, ze ta z toho telefonneho cisla obtazuje "kurier", kvoli dobierke za neznamy balik. O ktorom nic nevies. Moze ist aj o podvod, urcite nic nikomu neplat.
Inak bezna prax s DPD ze nechaju baliky kadetade... mne raz zabudol zase SPS kurier balik inej zakaznicky polozeny na kukanadobe... v dazdi. Ja neviem co by robil, keby som sa mu neozvala, bol na dobierku, prisiel si ho zobrat a cely bol stastny ako blcha.
Inak pin niekedy ani nevyzaduju, oni ho ani nikam nezapisuju ani nic, myslim ze ani nekontroluju... podla toho co som si vsimla.

basska_b
21. dec 2021

Ak vám prišiel nejaký balik, o ktorom nič neviete, vrátte to do DPD a nech to vrátia naspäť. Ani to neotváraj. veď v prvom rade by oni mali stratu, lebo dobierku musia odosielateľovi uhradiť, ale od teba peniaze nemajú. Je možné, že sa to proste pomotalo vo vianočnom chaose