Kuriér mi nevolal

gabikaa96
21. nov 2022

Ahojte objednávala som si balík, dnes mi ho mali doručiť, firma DPD. Čakala som ho, telefón som mala pri sebe. Pred chvíľou mi došla sms že kurierovi sa ma nepodarilo skontaktovať tak ho doručí zajtra. Mne ale kuriér vôbec nevolal. Skontrolovala som si na stránke či som zadala dobre číslo, a áno všetko som zadala správne. Napísala som im na info email, ale som vytočena riadne. Stalo sa toto už niekomu? A oni ani číslo na kuriéra neposielaju takže ani mu neviem zavolať.

zmrzlinka2021
21. nov 2022

@gabikaa96 nahodou neposlal predtym sms?

gabikaa96
autor
21. nov 2022

@zmrzlinka2021 nie, práve to že kuriér ma vôbec nekontaktoval

dominidi
21. nov 2022

@gabikaa96 ano my sme mali podobnu skusenost..prisla sms ze pride kurier tak muz zostal kvoli tomu cely den doma, ale nikto nechodil, tak zavolal infolinku a tam mu odmietli dat cislo na kuriera aby sa dohodol co a ako..nakoniec kurier vobec beprisiel lebo ze to v ten den pocas prac. Doby nestihol..na druhy den uz nemal kto zostat doma takze akoze nezspesny pokus..na treti den sa muz nasral a isiel si pre to sam do depa👍 Kurierske sluzby jak hovado

zuzahajdulka
21. nov 2022

@gabikaa96 stava sa to pri balikoch z Nemecka, pripadne mozno aj ine krajiny maju podobny zakon ochrany osobných udajov. Neobjednavala si odtial? Lebo aj ked v objednavke uvedies svoj mobilny kontakt, v Nemecku ho zo zakona nesmu uviest na balik, cize kurieri u nas na SK sa ani nepokusaju kontaktovat. Ja vzdy zadam na ich stranke zmenu datumu dorucenia a tam uz svoj telefonny kontakt uviest mozes.

adri266
21. nov 2022

@gabikaa96 Ano, stalo sa, ale postovy kurier, tvrdil, ze zvonil a nikto neotvoril a hlavna vec, ze sme boli vsetci v ten den doma 😀

gabikaa96
autor
21. nov 2022

@zuzahajdulka nie, objednávala som z mall. Sk

gabikaa96
autor
21. nov 2022

@adri266 mne sa to stalo s poštárkou, boli sme doma a namiesto toho aby zazvonila mi nechala papierik 😅

deti95060810
21. nov 2022

áno stalo... celý deň som čakala a kuriéra nikde. keďže bol piatok - druhý pokus v pondelok...
nič príjemné. tiež ma to napálilo

gabikaa96
autor
21. nov 2022

@deti95060810 a najlepšie keď by si tú vec už súrne potrebovala....

heln
21. nov 2022

@zuzahajdulka aha, to je zaujimave. ja som si posledne objednala z C&A, tiez mi kurier nevolal, cislo bolo v objednavke, ale nie na baliku. on mi to potom vlozil do alza boxu.

dada13288
21. nov 2022

Inak tak vseobecne, vcera som objednavala z about you a nepytali odomna tel cislo ani do poznamky sa nedalo nic nepisat :D ako mi chcu dorucit balicek ?

domca1408
21. nov 2022

no mne sa stalo to isté ale s tým, že môj balík bol vyplatený a kuriér mi ho hodil za bránu...akože mala som chuť to riešiť lebo dobre boli tam nohavice ale kurnik stáli okolo 40 eur ..keby pršalo keby to zmoklo znehodnotilo sa....ale nie som vyrývačný typ a našťastie sa nič nestalo. ale v danej chvili som mala nervy. ani sms, ani volanie a balík na dvore hodený

fadama
21. nov 2022

Gls posiela aj číslo na kuriéra 👍👏👏

zuzahajdulka
21. nov 2022

@heln ano, presne z C&A takto objednavam vzdy na dva razy. Inak mi kurier poradil, ze mam to mobilne cislo v slovenskej forme (bez +421) uviest do objednavky za cislo ulice a SK kurier uz pochopi.

gabikaa96
autor
21. nov 2022

No dámy pán zlatý ma nakoniec našiel 😅😅 teraz mi volal že môžem ísť dole tak balík som dostala 😅

majamat
21. nov 2022

mne sa toto stalo tiez. ked kurier nestiha a chce to dorucit na druhy den, tak moze prist tato info. no neviem ci to takmaju oficialne, alebo sa kurier len kryje.

a teda toto je este dobre. ja som objednala adventny kalendar dcere a cakala som anic. bola to objednavka z takej tej reklamy, co vyskakuju v aplikaciach. nikdy takto neobjednavam, len som mala obavy, ze to nenajdem. asi po 2t mi prsiel mail, kde pisali, ze sa im balik vratil, ale nevedia dovod preco nebol doruceny. co mi pride trosku divne. ako nemozu vediet dovod. a este ze ho posielaju znovu. neviem,a le ak mi niekto nepreberie balik, tak ho neposlem znovu. cize dost divne. zrejme ho neposlali vobec. teda ymslim si to.

dnes to nastastie prislo.

karolinakr
21. nov 2022

@gabikaa96 z tohto dôvodu objednávam cez packetu a idem si poňho u nás do pns-ky

missviolet
21. nov 2022

ano stalo sa mi - kurier to nestihal vraj v ten den dorucit tak dal do systemu ze som nebola zastihnutelna. tiez som nebola nadšená

iwesska
21. nov 2022

Ano,stalo sa nam to v praci. Chodieva do 16-tej,este mi prislubili,ze v ten den urcite pride. Nechodil,odisla som domov,zostal tam kolega do 18-tej. A rano si najdem mail,ze nevyzdvihol tovar,pretoze nebo pripraveny😂 Ked som s nim volala,jeho verzia bola,ze tam bol o 17-tej. Ale sa preratal,lebo kolega ho natrel😂 Proste sa mu uz nechcelo v ten den zastavovat🙄

zuzinka888
21. nov 2022

Ano no nie nme. Ale kurier sa ma pytal kde byva pan xy za na rovnakej ulici. No maju sukromnu prijazdovu cestu plnu vymolov, dier - taka polna cesta. Ked mu to doslo tak len odvrkol - Ze ich moze je.....at po takej ulici nema sa kde otocit. Nech si posielaju do zasielkovne. Takze asi tak na temu - Kurieri.

andrea_prestastna
21. nov 2022

@gabikaa96 mne sa to stalo, volala som a okamzite som chcela meno nadriadeneho toto robia stale aj iny kurieri, do hodiny som mala doma balik

lucyjka6
21. nov 2022

@gabikaa96 presne toto som mala aj ja...avsak 2x ze balik sa nepodarilo dorucit..pritom cely den doma...hned som pisala emaily a telefonovala...objednavam stale uz dlhe roky a nikdy sa mi take nestalo...odpoved ma rozhorcila este viac...aj kurier je len clovek,stane sa...wtf

misa11111
22. nov 2022

Aj mne sa to stalo,a on zabudol na balik doručil na druhý deň.
Ale keď sa dá objednávam cez pacetu, radšej si idem pre neho.

22abigail22
22. nov 2022

@gabikaa96
Keďže idú Vianoce tak som veľmi veľa vecí objednavala z veľa rôznych e-shopov a môžem tvrdiť, že ani z jedného mi neprišla tá klasická smska že "dnes príde kuriér medzi časom xxxx a číslom na kuriéra". 🤷‍♀️
Áno, pri objednávke môže síce stojí predpokladaný deň doručenia alebo aspoň ako dlho trvá doručenie (počet pracovný dní) ale stále je to iba orientácia. 🫣

gabriela2952
29. nov 2023

Neviete mi dat niekto číslo na dpd infolinka? Neviem ho nikde nájsť

22abigail22
29. nov 2023

@gabriela2952
Bohužiaľ, DPD zrušili tel. kontakt. Jediné mail im môžete napísať. 🤷‍♀️

misters
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
klaridka
30. nov 2023

Teraz majú toho veľa, zrejme nestihol prísť, tak doručí na nasledujúci deň.

simca06022011
30. nov 2023

Pre DPD je toto uplne typicke... nestihaju celorocne a toto sa deje celorocne s niektorymi kuriermi (konkretnymi). Ked ponuka eshop DPD, vyuzijem prednostne iny sposob dorucenia, napr. nejaky "point" na vyzdvihnutie, alebo ineho kuriera. AK sa neda, tak dufam, ze to dorucia :D a to fakt im nehccem krivdit, ale ked to porovnam s inymi kuriermi, ktori ku mne chodia, tak problemy mam najcastejsie s tymito.
Ak eshop odosle balik a naozaj ho odovza kurierovi ( na toto pozor, vela dem***ých eshopov toto nerobi, poslu potvdenie ze zasielka je zabalena, bude dana kurierovi, ale kurierovi je dana o den dva tri... ), tak nie je dovod aby nebola dorucena do nasledujuceho dna. Max +1 den tolerujem. A to aj ako majitel eshopu aj ako zakaznik. Za to platime.
Ak nestihaju, posielaju spravy aj odosielatelovi, a vieme, ze sa to proste kvoli vela zasielkam moze pretiahnut, teraz nic take neevidujem. November/december si uctuju dokonca postovne, kvoli vytazenosti vyssie. Tak nech stihaju.. stazujte sa kolko vladzete. Maju si nabrat posili.
Ospravedlnenim moze byt v zime napr. kalamita...

simca06022011
30. nov 2023

@zuzinka888 tiuez mame taku cestu, zavola kurier a susedia zbehnu dolu zobrat.. :DD