Kúrenie do novostavby

majica11
28. dec 2017

Dobry den. Chcem poradit ake mam dat kurenie do novostavby 116m2. Kurenie je na elektriku a nevieme ci dat podlahovku na kable aleb infra alebo vodne. Plyn tam nieje. Bude tam aj krb a prieduchy. Dakujem za odpovede

lavieenrose
28. dec 2017

na modrej streche ste sa pytali?

lula313
28. dec 2017

Po prvom roku pochopíte, že kúrenie elektrikou je strašne drahe, takze budete kúriť len krbom a elektriku zapnete až vtedy, keď budú mínusové teploty a ja by som ju dala pod podlahovku.

pininka
28. dec 2017

My kurime na 90% krbom, kurenie zapiname ozaj iba pri velkych zimach a na ohrev vody samozrejeme,ale mame plyn. Ak je to novostavba predpokladam ze mate vsade dlazbu, urcite by som dala podlahovku, uz len kvoli detom, od noch byva najhorsia zima.

zuz_anaa
28. dec 2017

My kúrime cely deň elektrikou a len večer keď prídeme z práce tak krbom. Treba dať určite podlahovku 👍🏼

majica11
autor
28. dec 2017

dakujem za odpovede, ale ja neviem aku podlahovku dat, ci kable, alebo infra alebo vodovodnu? aku mate vy??

lula313
28. dec 2017

@majica11 vodovodnu určite nie, má to nízku životnosť a už som pocula o veľa prípadoch, kedy vznikla trhlina, nevedeli identifikovať kde ani za pomocí odborníkov a museli rozbíjať celu dlažbu. Ja som za klasické káble.

majica11
autor
28. dec 2017

Dakujem

bnov
30. dec 2017

@majica11 My máme podlahové kúrenie, klasické, vodovodné a nikdy viac. Po necelých 3 rokoch sa nám začala vydúvať podlaha, unikala nám voda, takže celá podlaha išla preč.

majica11
autor
30. dec 2017

Nakoniec asi pojdeme do infrapanelov . Mate skusenost? Dakujem

bnov
30. dec 2017

@majica11 po skúsenostiach s podlahovým kúrením uvažujeme tiež o stropných infrapaneloch.
Čítala som množstvo recenzií, tie sa líšia a mňa skôr presvedčili tepelné úniky, ktoré sú pri iných typoch kúrenia.
Riešime ich cez Fenix v BB, ale sme ešte iba v začiatkoch riešenia.
Základná investícia vychádza cca od 1800 - 2500 eur.

majica11
autor
30. dec 2017

Investicia je v pohode podla mna. Uvidime ako sa rozhodneme. V marci staviame tak hadam do vtedy sa spravne rozhodneme. Dakujem za infi