Kupujúcej sa nepáčia vecičky, čo som jej predala

kristina22
15. apr 2012

Babenky prosím poradte mi dostala som sa do takej situáci ktorú nikomu neprajem. ☹ Jedna pani si odomna z bazáriku objednala vecičky ktoré som jej dala za úplne smiešnu cenu nakolko neboli nové ale nosené.Zo stavom som ju samozrejme oboznámila že teda niesu nové povedala,že v poriadku ežte som jej mailom posielala jak trupka detailné foto aby sa niečo takéto nestalo,čo mi zabralo dost vela času.Pani veci dostala a zrazu mi napísala,že sa jej veci nepáčia a že ich nechce že si nechá iba dve veci lebo ostatné sa jej nepáčia kedže som nechcela aby mi napísala zlé hodnotenie tak som jej povedala,že nech mi ich teda vráti naspät a že ja jej pošlem peniaze.Veci mi vrátila tak som jej napísala že za dupky a čiapku čo si nechala si nechám 2€ a ostatné jej pošlem ale že jej nevrátim poštovné nakolko by som bola stratová kedže som to posielala na dobierku tak ja som ešte musela platit 0,70€ za šek prvý krát a teraz ked posielam peniaze tak 0,70€ znova a ešte aj 0,60 za špeciálnu obálku aby sa veci nepoškodili.No ona sa cíti oklamaná a chce aby som jej vrátila aj poštovné lenže to by som ja potom bola na nule čo znamená že veci som jej poslala akokeby zadarmo.Bojím sa že mi napíše zlé hodnotenie poradte čo mám robit??? ☹ ☹ ☹

mata2
15. apr 2012

ak si nejake veci nechala,tak jej postovne nevracaj.

kristina22
autor
15. apr 2012

@mata2 a ked mi napíše neaké zlé hodnotenie?

mata2
15. apr 2012

napis jej aj ty

latvia
15. apr 2012

@kristina22 ak si kupujucu oboznamila pravdivo so stavom veci, nemusela si jej vobec vracat peniaze ani brat veci naspat.to ze sa jej nepacia, je jej vec, ak si jej opisala stav veci, nemas co riesit. takisto vratenie penazi je cisto na tebe, ked si sa uz teda rozhodla jej takto "odskodnit" aspon cast. nema pravo ti dat negativne hodnotenie, opat pripominam ak si pravdivo vsetko uviedla v inzerate pripadne internej poste. takze vydirat negatkom sa nedaj, ona musi vediet, co chce alebo nechce kupit. negativne hodnotenie z pomsty alebo trucu bude vymazane adminom, pokial dokazy budu svedcit v tvoj prospech

bodka13
15. apr 2012

@kristina22 však videla fotky....tak ako môže povedať,že sa jej nepáčia ....poštovné by som jej nevrátila,lebo časť tovaru si nechala 😉

kristina22
autor
15. apr 2012

@bodka13 no ona chce aby som jej vrátila peniaze aj s poštovným a ešte aj za poštovné ktoré platila ked mi ich posielala naspät 😒

sisaha
15. apr 2012

@kristina22 tiez by som nebrala späť, kedze ich videla a bola oboznamena so stavom. A postovne by som takisto nevracala, ked si nieco nechala..

kristina22
autor
15. apr 2012

@latvia no ved ona ma otravovala asi týždeň s tým a já jak taký lolo som jej posielala detailné foto mailom a ona mi ešte na drzáka povie že veci boli zafajčené ked u nás nikto nefajčí??neviem čo si mám o nej myslet chce aby som jej vrátila peniaze aj s poštovným a ešte aby som jej zaplatila aj poštu čo mi veci posielala spät a dokonca si ešte prirátala k sume 60centov asi za cestu na poštu alebo čo normálne nechápem ☹ ☹ ☹

kristina22
autor
15. apr 2012

@sisaha no že ona chcela veci v 100%nom stave tak som jej povedala,že si mala kúpit nové.

bodka13
15. apr 2012

@kristina22 teraz sa to opýtam tak trochu sprosto : a ten tovar ,ktorý si nechala kupujúca jej priniesol poštový holub zadarmo? ...nejako jej to slušne napíš,že to poštovné má naúčtované za tovar ,ktorý si nechala a druhé poštovné si musí zaplatiť ona sama,lebo však videla fotky-mala popis tovaru a aj tak nie je spokojná

kristina22
autor
15. apr 2012

Ja som jej napísala,že nech mi teda povie ako si to predstavuje že kolko jej akože mám poslat naspät tak som vééélmi zvedavá čo mi napíše.

sisaha
15. apr 2012

@kristina22 ak mala detailne fotky a vedela vsetko co vediet chcela, tak sa s nou ani nebav. Nezobrala by som späť ani ostatne veci. Asi si narazila na nejaku spekulantku, bohuzial.

kristina22
autor
15. apr 2012

Viete ono to bolo tak že ona to kupuje vraj pre dcéru ktorá je tehotná tak ona nakúpi a ked sa to dcérke nepáči tak vracia naspät ale to sa takto nerobí

kristina22
autor
15. apr 2012

no ved ja som smoliar jedna ma oklamala a veci si neprevzala a táto zase by chcela asi aby som jej zaplatila aj cestu na poštu áááááá ☹ ☹ ☹

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kristina22
autor
15. apr 2012

@dominika1988 no ona si nechala jedny dupky a novú čiapočku povedala som jej že za to si nechám 2€ a ostatné jej vrátim no ked jej mám vrátit 2€ za poštovné a ešte za dalšie čo mi to poslala naspät tak ešte prerobím no ona to nechce pochopit

slimstar
15. apr 2012

ja by som jej napisala, ze nie som pozicovna a veci si nezoberiem spat.
ak by dala hodnotenie tak by som tam pravdivo rozpisala situaciu. ved ona nie je normalna!

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sisaha
15. apr 2012

@kristina22 suhlasim s babami, vobec s nou nevyjednavaj. Ak si sa rozhodla, ze jej vratis za veci co ti vrati, ok, ale ziadne postovne - ani spätné...ona sa rozhodla, ze ich nechce. Je to len tvoja dobrá vôľa, ze jej to vezmeš späť. Vôbec sa s nou nevybavuj. Nech si nakupuje jej dcera sama a hotovo.

adriana7
15. apr 2012

@kristina22 , je tam toho, jedno negatko od neregistrovanej a na dobierku... tá pani môže byť rada, že natrafila na takú ochotnú a dôverčivú osobu, akou si ty...nenechaj sa vydierať a poštovné nevracaj, to ste neplatili jedna druhej, ale obe za služby slovenskej pošty, takže to je už pasé

kristina22
autor
16. apr 2012

@adriana7 Ona mi akože stále tvrdí že ja som jej veci zle popísala ale ja som jej nielenže veci popísala pravdivo ale posielala som jej ešte aj detailné foto takže neviem čo odomna chce povedala som jej že jej proste poštovné nevrátim a hotovo nech si robí čo chce 🙄

bodka13
16. apr 2012

@kristina22 nediskutuj s ňou ...neviem koľko ti platila za všetky veci....ale ak napr. 10€ tak 2 si nechávaš za tie dupky a čiapku + si necháš 1,80€ za poštovné(neviem koľko bolo) takže spať jej pošli 10-2-1,80= 6,20€ ...pripomeň jej že tovar videla detailne na fotkách a aj si jej ho pravdivo popísala,zaželaj jej pekný deň a vec vybavená 🙂

kristina22
autor
16. apr 2012

Ja som jej poslala balík vecí za ktorý som chcela smiešnych 6€+2€ bola dobierka čo teda súhlasila že poštu si zaplatí tak som jej povedala,že 2€ si nechám za veci a 2€bola pošta takže jej posielam 4€ a to nerátam,že ešte budem platit 0,70€za pošt.poukážku takže čo s toho budem mat??Len opletačky s nou Hrúúúza 😠 😠

kristina22
autor
16. apr 2012

@bodka13 a ešte som jej povedala že viac sa s ňou nebudem o tom bavit a bodka!!!

bodka13
16. apr 2012

@kristina22 tak si odrátaj aj tých 0,70€ 😉

adriana7
16. apr 2012

@kristina22 , dobre si urobila, a niektoré maminy si do podmienok predaja dajú aj nicky nespoľahlivých osôb, s ktorými už nebudú bazárikovať. tak si rozšír podmienky predaja, napr. " po zlých skúsenostiach neobchodujem s @jozkomkvicka, atď...ja som to už nie raz našla, keď som hľadala veci pre decká a pozerala som podmienky

kristina22
autor
16. apr 2012

@adriana7 Hmm to je dobrý nápad Ešteže je tu viacej maminiek ako ste vy
@bodka13 @sisaha @dominika1988 @slimstar @latvia ktoré mi poradili a verím že tu prevláda viacej tých spravodlivých a jedno zlé hodnotenie (ktoré by mi určite dala či by som jej vyhovela alebo nie) mi zlé meno neurobí ďakujem Vám moc ste mi pomohli a povzbudili

adriana7
16. apr 2012

@kristina22 , ja som si tvoj bazárik pozrela, ale teda, pokiaľ by som nemala žiadnu závažnú očnú chybu, tak by som jasne videla, čo si chcem kúpiť, je to dobre nafotené, popísané, ja nemám výhrady

morzsi
18. máj 2013

zobreiem ich naspat a myslim si svoje ak sa v buducnosti ozve nebudem reagovat