Kupujúca tvrdí, že jej prišiel poškodený tovar

milaninka
2. mar 2013

Ahojte kocky,
prosim Vas o radu lebo naozaj som si nie ista postupom. Posielala som jednj pani/slecne balicek s troma topikmi. Spolurpaca a vsetko bolo bezproblemova, priam ukazkova. Pani mi ale po vyzdvihnuti balicku pisala , ze jeden topik je poskodeny - ze ma flak a chce ho vratit, je nenositelny. Bola som prekvapena pretoze som si bola ista ze topik odchadzal 100%, jeho stav bol detailne opisany atakisto aj nafoteny a pred odchodom kontorlujem vseky vecicky, ale poviete si ok , nikto nie je neomylny stat sa moze, vypytate si foto pre istotu, aby st sa pozreli co ste prehliadli ze mozno naozaj tam nejaky flak kotry splyval aj ked neviete z coho lebo moc ste to nenosili. Opytala som sa aj v akom stave prisla zasielak, pani povedala ze nposkodena. Kazdopadne potom co mi pani poslala foto udajneho flaku, mi skoro oci vyskocili z jamiek - bolo to nieco co nie je mozne prehliadnut a urcite to na topiku nebolo, preto som si pozrela aj fotky svoje co som fotila. Nizsie vidite 4 foto ako boli aj pri inzerate + poslednu ktoru mi zaslala pani. Ako by ste v mojom pripade postupovali? Dakujem

denae
2. mar 2013

a za ako dlho po obdržaní balíčka ti poslala to foto? 😕

denae
2. mar 2013

@milaninka ...a za ako dlho po obdržaní balíčka ti poslala to foto? 😕

martinkatinka
2. mar 2013

Rozhodne by som jej slušne napísala, že si to poslala nepoškodené, že máš na to fotky. Ak by ti poslala foto hneď, ako došiel balíček, tak to ešte ďalej riešim, možno by som jej poslala nazad poplatok za poštovné a tým by som to uzavrela... ak to však trvalo dlhšie, tak by som jej oznámila, že fľak si mohla spôsobiť aj sama, že nie si žiadna špekulantka, nech si tovar vyperie a hotovo.

milaninka
autor
2. mar 2013

dakujem za reakcie, nakoniec som sa rozhodla ze to zoberiem spat,chcem spokojnost a som seriozna predavajuca, pekne si to doma pozriem, mozno je spekulantka, mozno nie, uvidim a podla toho sa zariadim do buducnosti... Dakujem Vam

miruska320
2. mar 2013

No podla mna to vyzera akoby na to rychlo frcla co ja viem-mozno olej?no ja by som jej to asi nezobrala spat,ked mas svoje foto na ktorom ten flak neni.myslim ,ze kupujuca spekuluje-mozno jej nesadol alebo co tak chce naspat peniaze.Toť moj nazor 😉.A isto by som pridala negativne hodnotko-ked je pravda na tvojej strane

sisaha
2. mar 2013

@milaninka v tomto pripade by som to späť nebrala. Ten flak je prilis velky na to, aby nebol viditelny na tvojich fotkach...

denae
2. mar 2013

@milaninka ...no, neviem...ja by som to späť nebrala...a aj keď si seriózna predávajúca, o čom teda nikto nepochybuje, no svoju serióznosť zasa nemusíš prejavovať tým, že sa hneď po.... Tým akoby si priznala, že si jej poslala šaty s tým fľakom, aj keď ty si presvedčená, že boli v poriadku Nedovoľ, aby si kupujúce robili s tebou čo chcú a nenechaj sa nikdy nikým zneistiť. Podľa tej foto s tým fľakom by si musela byť slepá, aby si ho pred poslaním nevidela.

lenkka81
2. mar 2013

určite by som to nezobrala spat....toto je neprehliadnutelné!!! 😖

milaninka
autor
3. mar 2013

dakujem Vam vsetkym uz som to uzavrela

janka2273
7. mar 2013

hmm--mne teraz prišli 3 poškodené veci po sebe od rôznych žienok😖 všetky mali byť ako nové,niektoré nenosené..a fľaky a rozpárané atd boli..je pravda,že veľa žienok je v časovej tiesni a veci dobre neskontroluje a hups,je tu problém 😝 našťastie ich všetky zobrali späť a uhradili i poštovné,takže takéto asi nie je dôvod dávať na čiernu listinu",či písať negatká.. 🙂

nikus82
27. aug 2013

ahojte baby, dnes som mala velmi neprijemny zazitok a vidim, ze nie som sama co som bola oklamana, objednala som synovi zimne topanky ecco za 5 eur, na fotke boli uplne v poriadku, prekvapenie prislo az ked som otvorila balik, vytiahla som topanku a podrazka sa mi doslova rozpadla v ruke na niekolko kuskov, ked som odpisala tej pani ci si robi zo mna srandu, ze chcem poslat peniaze naspat, lebo jej napisem negativne hodnotenie tak jej odpoved bola: ci cakam nove topanky za 5 eur , ze sa jej nemam vyhrazat a ze nech tie topanky zahodim a posle mi tych 5 eur bez postovneho a ze nie je zavisla na tych 5 eurach , lebo nie je chudobna a nakupuje detom len nove veci....ako doteraz to nechapem...co take zeny robia na MK.... 😒 😠 ☹

bembulka
16. sep 2013

ahojte ja mam tiez problem- objednala som synovi nepremokavu bundicku na teraz,nasla som ze vraj novu za 5euro tak som sa potesila kupila som mu ju a ked som rozbalila balik a prezerala bundicku mala pokazeny zips. Tak som slusne predavajucu informovala a poprosila o vratenie penazi ze jej poslem bundicku naspat a jej odpoved: Ked chcete poslem vam 2eura spat a vy si dajte opravit ten zips ak nechcete tak inak sa nedohodneme!!!!! Tak neviem co robit,ja uz fakt nechapem co sa to tu deje a drzost niektorych mamiciek, s tym by sa malo nieco robit,takto prichadzame o peniaze niektorym ani negativne hodnotenie nevadi,napisu potom aj oni vam ☹ 😒

traktor
16. sep 2013

@bembulka pokial v inzerate nebolo napisane, ze ma bunda chybny zips, tak mas narok na vratenie plnej sumy + preplatenie oboch postovnych..pokial to predavajuca nechce riesit, môzes jej dat negatko, hodnotenie vies vzdy po naprave vymazat a napisat nove..ak ani to nepomôze môzes sa obratit na admina napr. mariosmykal, preposlat vasu komunikaciu a poziadat ho o pomoc..

bembulka
16. sep 2013

v inzerate bolo pisane ze je nova urcite s chybnym zipsom by som nekupila, dakujem za radu obratim sa nanho ale neviem ako preposlat nasu komunikaciu?

andrejusa
29. feb 2016

Ahojte, tiez by som chcela poprosit o radu,,,posielala som zabalene sklenene pohariky, kazdy som zabalila do novin, aj dno aj vrch krabice som vystlala novinami a na poste som platila aj poplatok za krehke...dnes mi pisali a poslali mi aj foto, ze pohariky su totalne rozbite a chcu peniaze spet,,,co mam robit?dik za rady

ajuscha
23. sep 2016

Ahojte, idem si aj ja pre radu. Predávam tu už dlhú dobu, nikdy som nemala nejaký problém, ale za posledné dva týždne som riešila dve nespokojné kupujúce. Prvá mamina si odo mňa kúpila DVD, v inzeráte som mala odfotené tri kusy, dva z toho nové, teda zabalené v celofáne, jedno bolo otvorené, ale nepoužívané, tie dva nové som predala a zostalo len to otvorené. V inzeráte som mala uvedené, že zostal už iba jeden kus a nechala som pri inzeráte reálne fotky otvoreného DVD (otváralo sa ako knižka), teda bolo jasné, že tam nie je ten celofán. DVD som posielala v pondelok a pani mi napísala v piatok, že jej už konečne prišlo a že nech jej vysvetlím, prečo DVD nemalo fóliu, keď na prvej fotke tie dva DVD majú a že mi radšej nebude písať hodnotenie, lebo že toto nečakala a ešte taká dlhá doba doručovania. Teda niečo v tom zmysle. Pritom v inzeráte nebolo napísané, že to DVD je nové a fotky boli reálne s otvoreným DVD. A za poštu predsa nemôžem, teda za tú dĺžku doručenia. A včera druhý krát. Predala som nové nohavice, mali ešte tie umelé držiaky na visačky. Neboli nikdy nosené ani prané. Pani mi po doručení napísala, že som jej mohla povedať o tom fľaku. Ako nechápala som, o akom fľaku. Ja som tie nohavice, pred tým ako som ich zabalila, kontrolovala. Keďže to však bolo pri umelom svetle, priznala som, že sa mohla stať chyba, predsa len, boli odložené a mohli sa nejako uležať alebo tak. Napísala som kupujúcej, nech mi pošle nohavice späť, že ja jej vrátim peniaze. Povedala, že odstránila visačky a oprala ich a posunula ďalej, že jej známej to nevadí, že je tam fľak. Pýtala som sa, či ten fľak nezišiel ani praním (lebo keby bol taký nevyprateľný, tak to asi vidím aj pri umelom svetle). Odpovede som sa nedočkala a vraj to mám považovať za uzavreté. Mám z toho však zlý pocit, lebo teraz si prídem ako nejaká klamárka. Obe tie maminy majú iba pozitívne hodnotenia. Ma to mrzí kvôli sebe aj kvôli nim. Neviem, ako to mám vyriešiť?