Kupujete oblečenie z bazáru na koníku?

25. máj 2020

Maminky, kupujete tu na MK veci z bazaru pre detičky?
Vďaka za info 🙂

berry266
25. máj 2020

ano ja kupujem pre dcéru. zatiaľ spokojnosť 👍

autor
25. máj 2020

@berry266 lebo sa tiež rozhodujem 🙂

silvi300
25. máj 2020

Áno. Už som tu veľa vecí kúpila pre syna. Zatiaľ spokojnosť ;)

lucyluv
26. máj 2020

Jasne, je mi to casto jednoduchsie ako ist do obchodu. Ale kupujem uz len to, co poznam ako sedi, ze vyfiltrujem si napriklad len jednu znacku. Alebo sikovne je vyfiltrovat si veci, co pribudli v bazari najnovsie, lebo dobre a lacne veci rychlo miznu.

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sapetka
26. máj 2020

Nie😁neviem ja musim mat nove pre maleho

lubkanar1985
26. máj 2020

Kupujem pravidelne, deti rastu rýchlo, na doma, na dvor sú to centove položky.

lenuliatko84
26. máj 2020

Nie nekupujem veci z bazara

terezka1947
26. máj 2020

Ano,okrem jednej zlej skusenosti,som spokojna.

lydus2015
26. máj 2020

Áno, aj oblečenie aj hračky aj knihy

ckatka
26. máj 2020

Áno kupujem. Vždy to vyperiem s dezinfekciou a sledujem hodnotenia mamiciek.
A veľa vecí preberám osobne. Napríklad kočiar, topánky a pod...

lindusss2016
26. máj 2020

Ano, kupujem z bazaru a to aj pre seba. Stokrat radsej kupim pouzitu kvalitnu vec ako smejdy z Pepca a z Ali. Vyberam prirodne materialy ako je vlna, merino, kasmir v zime, lan, konope v lete a tie su drahe. Smejdska bavlna z pepca sa s tym neda porovnat... Nove veci mame prevazne hand made.
Pre mna su bazary a sekace nielen zalezitostou financii, ale je to aj vyjadrenie mojho postoju. Nebudem podporovat masovu vyrobu handier, ktore nestoja ani za tie 2€, za co to predavaju. Pouzivaju sa pri tom chemikalie, pracovne sily doslova zdieraju, cely tento priemysel je mi proti srsti. Bazar = recyklacia.

smejko25
26. máj 2020

Kto ma vela penazi nakupuje stale nove a nove oblecenie 🙂 podla mna je zbytocne detom do 2 rokov stale nove nakupovat 🙂 aapon mi neni luto ked mala zaspini bodicko co ma vyslo 1€ ako nejake nove za 15€ 🙂 ja velmi rada nakupujem tu na bazari 🙂 mas tu hodnotenia takze vies si preverit predavajuci

smejko25
26. máj 2020

A poviem uprimne nemam zbytocne peniaze na “slovensku” hand made kde dupacky stoja minimalne 15€ 🙄🙄🙄 a oblecie mi ich 2x 🙂
A menej mi je luto vyhodit vec z Pepca za 2€ ako z HM za 15€ alebo len sledovat dieta aby sa naaahodou nezaspinilo ked dupacky ma vysli tolke peniaze

jankaovecka
26. máj 2020

Kupujem sebe aj detom oblecenie a topanky a nemienim s tym prestat. Nevidim ziaden dovod im kupovat nove veci! Su mali a je im to v podstate jedno, rychlo z toho vyrastu a je to lacnejsie. Daju sa tam kupit perfektne handry, treba hladat!
Nech si o tom mysli kto chce co chce, je mi to sumak😀 Ked sa mi nechce sa hrabat v bazari, kupim lacne v obchode. Peniaze nepadaju zo stromu a vsetci vieme ake su u nas platy...

bona69
26. máj 2020

@lindusss2016 úplne moja reč 😀

bona69
26. máj 2020

Kupujem to na mk ale aj na inom bazáre, posledne som kúpila balík troch veľkostí od ponožiek po čiapky, letné aj zimné za 20€, neviem si predstaviť kúpiť toto všetko ako nové, a na druhej strane ako píše kočka vyššie, pre mňa je to tiež určitým spôsobom recyklácia

lindusss2016
26. máj 2020

@bona69 ❤🙏🏼 mam radost za kazdu bytost, ktora to vidi podobne. Konzum nasu spolocnost vedie do zahuby. Treba si uvedomit, ze tie deti toho naozaj nepotrebuju vela, my mame minimum veci, ktore striedame, ale mam dobry pocit, ze aspon nieco malo robim pre nasu planetu

qetka
26. máj 2020

ano nakupujem vela. Detske olecenie, ale par kuskov aj pre mna. Casto tu hladam oblubene oblecenie aj v dalsich velkostiach, ked deti porastu, tak aby mali rovnake, ked sme si ich oblubili 🙂. Topanky pre deti nekupujem, hlavne nie pre male - noha sa vyvyja a do 3 rokov by sa nemali nosit uz nosene. Ale teda nemam rada, ked niekto predava veci - sem tam fliacik, to by sa teda predavat nenapadlo, take si u nas posuvame zadarmo...

monique17
26. máj 2020

@lindusss2016 tiež zmýšľam rovnako, kupujem takmer všetko z druhej ruky, veľa vecí aj sama predávam, prípadne vymieňam za vecí, ktoré potrebujeme zase my. Tiež sa snažím nekupovať nové vecí, ale skôr bazárové. No nanešastie mám takéto ekologické zmýšlanie len posledné 3 roky, dovtedy som bola nákupný maniak a tak sa mi nahromadilo kopec vecí, časť som ale rozdala a časť predavam. Ja som zatiaľ z bazárom tu na MK mala takmer vždy dobré skúsenosti. A keď aj prišlo niečo, čo nebolo podľa popisu, dalo sa to s predavájúcou pekne vykomunikovať. Veď ja ako predávajúca som tiež prístupná dohodám na cenách aj výmene. A ďalšia výhoda nakupovania na bazari je, že mam apson čas si premyslieť či danú vec naozaj potrebujem alebo nie. V obchode by som bola pod väčším časovym tlakom a kupovala by som zase kopec veci, ktoré by mi potom len stáli v skriniach.

deti95060810
26. máj 2020

nie...mám k tomu odpor

ajko2011
26. máj 2020

Niekedy som kupovala viac, teraz menej. 🙂 Veľa kupujem radšej vo výpredaji za smiešne ceny a mám nové. Ale napríklad botasky na dvor k babke kupujem z bazáru. Je mi ľúto dať zničiť nové tenisky. Vždy všetko operiem predtým ako to dám synovi a hotovo. 💁

nice202
26. máj 2020

Už nie, neoplatí sa. Aj pošta je drahá. V Pepco, kik, takko atď. nakúpim nové. Alebo zájdem do nejakého sekáča, keď mám čas.

lujza123
26. máj 2020

Väčšinou chodím skôr na detské burzy, u nás v okolí bývajú pomerne často, keď to spocitam tak aj 12 x do roka.
Tak isto využívam aj sekace.
Keď bola menšia tak aj bazár tu na MK, ale už moc nie, popravde nechce sa mi v tom moc hrabat, listovať a behať potom na postu.
Nové kupujem väčšinou iba ponožky, spodné prádlo, topánky a legíny. To sú také veci ktorých nikdy nieje dosť a napríklad tie tenisky ci legíny bývajú už znosené a nepoužiteľné po jednom dietati

simca06022011
26. máj 2020

No ako chcela som... ALE presvedcilo ma tych milion inzeratov, ze nie. Dobreze derave ponozky sa tam nedavaju, lebo skoda vyhodit (ano, prehanam, ale niekedy mam taky pocit..) a tym sa neskutocne zahlcuje tento bazar. Prestala som tam teda hladat... a prestala som uz viac menej aj inzerovat, babatkovske veci zmizli hned pred rokmi ako som ich uverejnila (a myslim, ze tie vecicky do cca 104-116 velkosti sa oplatia aj na bazaroch, deti neskutocne rychlo rastu a su casto ako nove, detto pomocky, kociky... ), teraz (vacsie veci) tam moze byt inzerat aj roky :D A moje nakupy: je to vzdy macka vo vreci, nemozem vediet v akom stave vecicky pridu, ci to uz v skutocnosti nie je po 10tom dietati, preto som aj chapala neustale "ataky otazok" od kupujucich ale aj vymyslanie typu priniest/doviezt/ukazat/vyskusat. Ale nebavilo ma to a este za par eur :D Cize ano, bazar je super, pre ludi co na to maju nervy a ja obdivujem predavajuce.

smejko25
26. máj 2020

@simca06022011 noo toto toto ja tiez nieked ziram co su schopne predat....ale pochopila som to ked mi svagrina poslala krabicu veci po malej ze nech si nieco vyberem ze jej to je luto vyhodit 😀 no ked som nasla flakate zazltnute plienky ci derave veci som bola zhrozena 😀

lenka2710
26. máj 2020

Ja kupujem aj malej aj sebe, malej oblečenie a sebe oblečenie aj topánky! Párkrát som sa sklamala, ale minimálne, skôr mam dobre až výborne skúsenosti! Teraz čakám chlapčeka a tiež mam všetko z bazáru, keďže obchody boli pozatvarane a super, za pár eur celá výbava 😉

v3rca11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
didaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zafir
26. máj 2020

Áno aj ja nakupujem niektoré vecičky cez bazár, väčšinou známe značky a nové,alebo minimálne používané vecičky. Vždy čítam hodnotenie. Taktiež vecičky predávam